Диане 35?

  • 6 984
  • 14
Хей момичета здравейте е вече ми свърши отпуска и съм налиния. Супер вести нямам, но пък обиколих куб лекари и направх сумати изследвания.
Щитовидната жлеза е наред, хормоналните изследвания и те - по думи на лекарите само дето има киста на десен яйчник. Отидох при въпросния д-р Димитров който тутакси ми назначи лапаро или ин-витро. Е стигнах до Шейново и като заговорих на Нецов за лапароскопия как само не ме изрита от кабинета незная.По негово мнение ако след три месеца я има чак тогава. Иска ме след м. отново за ултразвук за да проследи ситуацията и ако няма киста стимулация за сега не ми предписа никакви лекарсва Sad. Аз съм сигурна че след м. отново кистата ще се появи . Обадих се на Димитров и му казах становището от което той не бе възхитен и след разговор със съпругами го уведомих че след Нова год. сметаме да опитаме инвитро. Да де но пък той зацикли на лапарото и реши да борим  кистата с Диане 35. Попитах го освен Диане за някое друго лекарство Регулон и т.н. но според него Диането е било най изчистено newsm78. Е това е то имам киста която се пука на 40-45 ден, липса на овулация да го пия ли това Диане 3 м., да послушам Нецов или да се консултирам и с друг лекар Thinking.
Бихте ли ми дали накакъв съвет. Това което искам е да спра пустите кисти и чак тогава бебе. Някой знае ли как или поне при кого да отида всички до сега казват едно и също ин-витро, да ама аз не искам това аз искам да сложа край с поликистозата това някой дали ще го разбере от всички лекари #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Здравей, не знам дали ще ти помогне много моя отговор, но ето какво е положението:
появяват ми се кистички и се пукат, предизвиквайки чести кървенета и липса на овулация.
Ходила съм при три различни лекарки и мнението е следното - ако искам бебе, стимулация. С противозачатъчни не е особено сигурно, че кистата ще ичезне.
Да, имайки киста има огромен риск от появата на нова, но затова се изписват по-леки дози стимулация. За да се намали риска от появата на нови, се изписва прогестеронов препарат за втората фаза на цикъла.

не съм сигурна дали подобен е и твоя случай, но общото положение е такова.
Виж целия пост
# 2
според мен е най-добре да се довериш на един лекар, за да бъдеш последователна. Диането се дава на жени с повишени андрогени по принцип, иначе хормоналното му съдържани е доста високо.
Пробвай всички консервативни методи първо, лапарото е по-краен вариант.
По мое мнение Димитров не е най-добрия вариант, но за всеки може да се кажат и добри и лоше неща. За инвитро да се говори, по мое мнение е малко прибързано
Успех!
Виж целия пост
# 3
Ок Laughing Благодаря Ви!
Успех на всички тук Grinning!
Виж целия пост
# 4
Аз пия Диане, с което си поддържам цикъла. Аз също нямам овулация въпреки че нямам кисти и всички възможни изследвания са ми наред. Та според моя лекар, аз ходя при Коларов от пет години и съм доволна, шансовете ми да забременея със стимулация /инжекции, хапчетата не дадоха резултат/ са огромни.
Виж целия пост
# 5
аз съм се лекувала за кисти на яичниците и успешно защото имах ужасни цикли по 21 ден кървене а и исках да имам трето затова трябваше да ги лекувам- дадоха ми дияне 35 за 12 цикъла значи всичко беше като ново каза лекарката  на последня преглед и каза че  мога да имам дете  може малко бавно да стане че сам на възраст.на 7 месец след прекратяването им  бях бременна а и отслабнах след като ги псрях 10 кг точно преди да забременея .  аз сам доволна от тях .
Виж целия пост
# 6
Аз също съм доволна от Диането. Имам поликистоза,кисти,които се пукат трудно, цикъл, който идва на 45-50 ден и трае по 15 дни. Пих го преди 2-3 години около 6 месеца,но го спрях. Миналата година решихме да опитаме да направим бебе,отново го пих 6 месеца.Още на първия месец цикълът ми влиза в релси.След тези 6 месеца, се опитах да пресмятам кога ми е овулацията, за да направим бебето.Отрази ми се ужасно,правехме секс по план, независимо дали ни се иска или не,дали сме уморени или зажаднели един за друг.След тези два месеца се отказах да пресмятам и половия живот тръгна по старому.На третия месец цикълът ми закъсня и на 52-ия ден направих тест и беше положителен.
Не съм имала никакви странични неща от Диането,като изключим,че ми изчисти пъпките от лицето.
Успех!
Виж целия пост
# 7

Още на първия месец цикълът ми влиза в релси.След тези 6 месеца, се опитах да пресмятам кога ми е овулацията, за да направим бебето.Отрази ми се ужасно,правехме секс по план, независимо дали ни се иска или не,дали сме уморени или зажаднели един за друг.След тези два месеца се отказах да пресмятам и половия живот тръгна по старому.На третия месец цикълът ми закъсня и на 52-ия ден направих тест и беше положителен.
Не съм имала никакви странични неща от Диането,като изключим,че ми изчисти пъпките от лицето.
Успех!
bravo na tebe! Hug  bouquet to spokoistvieto i da ne mislish postoianno e poveche ot neobhodimo . radvam se za tebe .a za pupkite- i na mene  liceto mi svetna ,opuna se, edna koja -chudo
Виж целия пост
# 8
Мен също ме лекуваха от поликистоза 3 месеца с Диане 35 и още 6 - с Дуфастон. След това д-рът каза, че са се изчистили. Остави профилактично само геритамин. Отдавна не съм ходила на преглед и не знам как е сега, но аз също нямах никакви странични ефекти от Диане-то. Успех и ти желая едно сладко бебче (или повече  Grinning)
Виж целия пост
# 9
мен пък не ми махна кистите,като го спрях не ми дойде 7 месеца и ми правиха лапароскопия,качих 10 кг.....
 Малина през цялото време ли пиеш геритамин?
Виж целия пост
# 10

 Малина през цялото време ли пиеш геритамин?


Ами да си призная - не  Embarassed
Обаче може да има различни форми на тази поликистоза, не съм чела много, а и не ми беше обяснено в подробности.
Виж целия пост
# 11
на мен ми бяха казали да го пия от 12-ти до 22-ри ден на цикъла,а други го пият непрекъснато,та за това питах.
Виж целия пост
# 12
на мен ми бяха казали да го пия от 12-ти до 22-ри ден на цикъла,а други го пият непрекъснато,та за това питах.

Геритаминът ми го изписаха профилактично, след като свърши лечението (по 1 на ден, доколкото си спомням, т.е., всеки ден)
Виж целия пост
# 13
За Геритамина моя доктор ми каза от първия ден до оулация някъде!
Виж целия пост
# 14
Мече, аз преди малко пуснах статия за поликистозата. от това, което прочетох и казаха 6-7 гинеколога при които ходих през последните 7 години знам че поликистозата не се лекува. Диането трябва да се пие минимум 6 месеца, за да има резултат, желателно е една година. Той ще нормализира образуването на фоликули. След това спираш и веднага се опитваш да забременееш. Ако не се случи до няколко месеца, след това пак ще имаш проблеми и ще трябва да започнеш Диането отново. Възможна е и оперативна намеса, когато се прави пункция и се отстраняват фоликулите, но действието е кратко 2-3 месеца, в които трябва да работиш за бебе. Няма проблем да забременееш и с киста. Тя няма да пречи на бебето. Поликистозата е като множествената склероза, не се знае каква е причината, не се лекува самата болест а симптомите. Може да родиш при първия опит, а може и да имаш усложнения. Божа работа! Три мои познати забременяха на първия месец след като спряха Диането, въпреки че имаха поликистоза. Друга моя приятелка, която няма никакви видими проблеми не забременява вече трета година.
Така че започвай Диането без да се притесняваш от странични ефекти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия