Разностранни въпроси: кашлица, зъбки, броколи

  • 588
  • 6
Извинявам се на модераторите, че малко съм за никой форум с тази сборна питанка  Embarassed .

За кашлицата - какви чайчета давате на бебоците? Става дума за съвсем гърлена кашлица, даже силно подозирам, че е повече от стичащия се секрет от носа. Например бъз? лайка? липа? и изобщо има ли неподходящ чай за бебоците (освен черния разбира се)?

За зъбките - ние вече имаме два и по този повод се зачудих - почиствате ли ги някак специално? От кога да почна - веднага ли или да поизчакам да станат повечко зъбчета?

За броколито - вчера гледайки готварското на Ути, той спомена че броколито имало два пъти повече витамин С от цитрусовите плодчета (с оглед на хремаво-вирусния сезон). Дали мога да му сготвя броколи? Той вече е ял какво ли не - и готово и домашно приготвено, но да не би броколито да има нещо специфично...тип алерген...както са ягодите?

Виж целия пост
# 1
За чайчетата- по-добре да не е чай от цвят (алергизиращи, особено лайката). Разбира се, някои бебета го пият без проблем, но все пак има риск. Ти сама ще си прецениш. Като че ли най-безопасен е чай от шипка (съдържа и много витамин С). Но пък ако мислиш, че кашля от хремата, трябва нея да лекуваш, а не кашлицата. Консултирай се с педиатър.
За броколито- не е алерген, но има други недостатъци като храна за бебета. Имаше цяла тема в Кърмаческия, можеш да погледнеш.
Виж целия пост
# 2
За кашлица давам сиропи...

Зъбите....малко е раничко за четка. По дебелите книги пише, че трябва да се почистват зъбите от самото начало с кърпа примерно, но аз започнах доста по-късно. Към година, когато може да стои детето...да хваща четката...

Броколито си е зеле и образува газове...но пък от време на време..защо не. Елина много гообичаше в пюрета...сега не иска да го погледне...
Виж целия пост
# 3
За кашлицата-шипка и липа-само тези билки си хареса малката (всъщност май само липата е при кашлица).
За зъбите-мия ги с четка,откакто избиха първите 2.Може и да е рано,но за мен не е,още повече,че калпазамката много обича тази процедура,защото след като и измия наличните зъби,четкам и местата,на които очаквам следващите,а това я успокоява.
Броколите не са алерген.
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички за отговорите.

Виж целия пост
# 5
Броколите образуват газове, но...са едно от най-сигурните средства срещу рак!!!така че хапвайте броколи на поразия, а на бебоците по мъничко...
Виж целия пост
# 6
Виж тези теми. Има много полезни неща в тях.
Събирам малко мнения относно детските лекарства.... 
Баба каза така ... 
Броколи, карфиол, зеле като първа храна???
Броколите
Що се отнася до броколите-аз точно на такава възраст слагах и на двете си деца в пюрето броколи. РАзбира есе по малко, не да позеленява от тях пюрето. Приеха го с удоволствие.
Зъбките започнахме да мием, когато дъщеря ми сама пожела, т.е. на около година и половина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия