Гладен ли е или е просто лаком

  • 402
  • 1
Здравейте майчета може да ви се стори глупаво,но аз се тормозя.Моето зверче постоянно иска да суче.Давам му постоянно както се казва на поискване,но интервалите понякога са на половин час.И най-важното реве сякаш не е ял цяла седмица.Притеснявах се че не ми стига кърмата,пих рицинус,чайчета и др.При последната ваксина нарочно накарах педито да го изтегли и се оказа,че е наддал 950гр. за 20 дни.Вечер освен че го държа 40 мин.на цица му давам и АМ,снощи първо му дадох 60 гр.после още 30гр,като очаквам сам да спре.Да ама не ако му бях дала още и тях щеше да излапа.Това означава ли че през деня като на му давам адапте остава гладен?Не мога да разбера това глад ли е или просто лакомия
Виж целия пост
# 1
Мисля,че не отчиташ един важен фактор - кърменето не е просто хранене,а има емоционална и психологическа стойност за бебето.Т.е. служи за успокоение,за приспиване,за удоволствие,за възстановяване на равновесието.Това,което описваш - честото сучене особено вечер,е съвършено нормално - много бебета искат да са нон-стоп на гърдата тогава и причината не е глад,а колики,вечерно неспокойство,умора и т.н.
Нямаш никаква причина да се притесняваш за недостиг на кърма при това наддаване само за 20 дена Wink Бебето очевидно иска не да яде,а да суче - и ако не му даваш гърдата,ще суче каквото му дадеш - така че даването на шишето хич не е добро решение,защото както ти е показало,то ще изсуче каквото количество му дадеш и освен прехранване е възможно да му докара болки в коремчето от преяждане.
Успокой се,релаксирай,гледай телевизия или чети,докато траят кърмаческите маратони и не се притеснявай - минава и това в един момент и даже ще ти липсва Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия