реакции след полиомиелитни капки

  • 833
  • 5
Здравейте мами и татковци!
Забелязвали ли сте по-специфична реакция на бебите след приемане на полиомиелитни капки. Имам чувството че коликите при нас се усилиха, тъкмо бяха вече само ве4ер, а сега пак през целия ден и се свива на кълбенце, плаче, стиска си очичките трие ги, въобще раздразнително и нервно поведение. Е не е неповлияващ се плач повече от 3 4аса както го пише, но  коремчето го свива Аз шях да си купувам Имовакс Полио, обаче една мама започна да ми говори 4е са хубави капките- внсони били, бързо ги свършвали и аз, за да не ми го боцкат 2 пъти...айде на капки. ДТК ни предстои тези дни / инфанрикс - дано да няма реакции /
Според вас по-силните колики и раздразнителността дали са показател 4е не му понася ваксината / вече 5 дни откакто ги взехме /? Нормално ли е ? При вас имаше ли подобни реакции ? Сменяли ли сте орално с инжекционно ?/ Ще се обърна и към Бърди ако не се включи тук, чела съм цялата тема за ваксините и останах с впечатление че не е удачна смяната/

на всички пожелавам по- леко понасяне на ваксините и от бебите и от мамите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ако има реакция, то тя би трябвало да отмине до 48 часа. Това с коремчето ми прилича на нещо друго. Забелязваш ли да се уригва повече и има ли промяна в изпражненията - поредки или слузести. Зачервява ли се дупето?
Виж целия пост
# 2
Проблем с приема не сме имали . На капки беше нашият  Wink
Виж целия пост
# 3
Не дупето си ни е 4есто, но леко за4ервено. Повече повръща. Досега мн рядко се е случвало да повръща, но от 3-4 дни връща на фонтан, най-вече когато се присвива и гърчи, но сигурно е нормално свива се на кълбо и натиска на коремчето е силен. Мн се напъва и сега е във фаза на трудно акане и аз вече не мога да разбера кое от кое се предизвиква...
Виж целия пост
# 4
Точно при първия прием на полиомиелит дъщеря ми получи адско разтройство, което не можахме да оправим близо месец. Доколкото имам спомен от обясненията, които ни дадоха, възможна е реакция в червата. При следващите приеми пиехме предварително калциев глюконат и още нещо.
Виж целия пост
# 5
Никакви реакции.Не само след полиомиелитните,а при всички ваксини досега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия