Течна сметана

  • 3 775
  • 7
Гледам, че в много от рецептите има течна сметана. Вчера пазарувах от Метро и потърсих такава, защото искам да пробвам да направя Крем Брюле, но имаше само на Президент, която е на доста солена цена. Вие откъде си я купувате?
Изключвам разните там растителни сметани като Хопла - искам истинска течна сметана от мляко. Качествена, но не толкова разорителна, ако може...
Виж целия пост
# 1
Ами другата е HALTA (май така се казваше) На цената на Хоплата е
Има сладкарска и готварска като втората е много гъста като крем е
И двете съм ги ползвала и съм много доволна
Виж целия пост
# 2
Президент която се продава в България или в Метро си е пак растителна, поради факта , че е по евтина....
Животинска сметана течна съм виждала само в Фантастико и то един пък , като цената и беше 10 лв за 0,5 л ...
Виж целия пост
# 3
Президент която се продава в България или в Метро си е пак растителна, поради факта , че е по евтина....
Животинска сметана течна съм виждала само в Фантастико и то един пък , като цената и беше 10 лв за 0,5 л ...

 На данон така наречената "животинска" малката (мисля, че е 200гр) е около 1 лв - 1.2 лв, а голямата (ако се не лъжа е 400гр) и цената и е около 2.20 - 2.40 лв. т ова е така наречена квасена сметана.
Растителната е на Холпа, но за цени не се сещам има в Била и магазините 345 и Фантастико. Има и други марки и българска също.     
Виж целия пост
# 4
Така е за Данон.. но тази заквасена не може да се ползва при някои от рецепти поради ниската си процентност ....
Виж целия пост
# 5
Редовно вземам на Мегле от Метро. Аро-то също не лоша.Цените са около 2.50-3.00 за 1л.
Виж целия пост
# 6
Че заквасената сметана на Данон  откога е течна? Rolling Eyes
Нали темата е за течна сметана?
Виж целия пост
# 7
Че заквасената сметана на Данон  откога е течна? Rolling Eyes
а къде го пише това newsm78?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия