Парадонтоза

  • 12 864
  • 26
Здравейте!От няколко месеца имам проблеми с венците ...отвратително е.. Sad
Моля ви,ако някоя от вас знае някакви рецепти за забавянето на развитието на парадонтозата,да ми ги каже.Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Рецепта не знам, но са ми казвали да се жабуря с адстрингиращ чай, има сега и един "Дентал" за зъби, май е същия. По принцип май лек няма, само можеш да забавиш процеса. Има и разни стягащи препарати за венци пак за жабурене...
Виж целия пост
# 2
И аз имам.Има един разтвор"парадонтак", много е хубав.Също и с отвара от смрадлика става.Жабури се, тя стяга венците.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че няма лечение, но може да се контролират нещата и да се забави развитието на процеса- жабурене с отвара от смрадлика, с разтвор на Сандрин; подходяща паста за зъби- горещо препоръчвам Лакалут (май Лакалут актив беше за парадонтоза). Успех!
Виж целия пост
# 4
Когато парадонтозата е в лека форма страхотно помага смрадликата. Ако си в по-тежка форма трябва да се консултиращ със зъболекар. Преди много години бях получила остра парадонтоза в резултат на стрес / клатеха ми се зъбите от ядене на банан/. Моята зъболекарка тогава ме оправи само с дренажи и някакви мазила.
Но, пробвай със смрадликата. На мен лично ми действува безотказно при нужда.
Виж целия пост
# 5
Когато парадонтозата е в лека форма страхотно помага смрадликата. Ако си в по-тежка форма трябва да се консултиращ със зъболекар. Преди много години бях получила остра парадонтоза в резултат на стрес / клатеха ми се зъбите от ядене на банан/. Моята зъболекарка тогава ме оправи само с дренажи и някакви мазила.
Но, пробвай със смрадликата. На мен лично ми действува безотказно при нужда.
Аз ходих на зъболекар и ми почистиха зъбния камък,пих Родожил и сега са ми по-добре венците.Обаче дренажи не са ми правили,а също ми се клатят предните зъби.На мен също вследствие силен стрес ми се получи това.На теб спряха ли да ти се клатят зъбите?
Виж целия пост
# 6
Да. Доколкото си спомням процедурата трая около 2 седмици без почивка /имам предвид, че и събота и неделя/ и от тогава нямам никакви проблеми.
Виж целия пост
# 7
Да. Доколкото си спомням процедурата трая около 2 седмици без почивка /имам предвид, че и събота и неделя/ и от тогава нямам никакви проблеми.
Благодаря!Явно ще трябва да потърся друг зъболекар...
Виж целия пост
# 8
 И аз съм с парадонтоза. След силен стрес (почина наш близък) направих страхотно възпаление на венците. Пих Родожил.
Сега ходих на зъболекар и ми каза - на 6 месеца редовно чистене на зъбен камък, 1-2 пъти годишно Родожил, жабурене (редовно) със смрадлика, Лакалут и ще ме праща на физиотерапия(не знам какво означава, ще ходя в понеделник). Казаха ми да си направя панорамна снимка преди това.
 Аз много го подцених проблема и съжалявам. Иначе имам здрави зъби(за протокола вчера ми направиха първата пломба - на 30 г. съм)
Виж целия пост
# 9
etia, аз съм ходила на физиотерапия с лазер. Ако се подлагаш на същата, питай за противопоказанията. Имаше такива при някои заболявания на кръвта и бременност, все пак тук има бебеправещи /незнам дали си от тях/, та да предупредя, че не всички доктори предупреждават, за съжаление.
Виж целия пост
# 10
etia, аз съм ходила на физиотерапия с лазер. Ако се подлагаш на същата, питай за противопоказанията. Имаше такива при някои заболявания на кръвта и бременност, все пак тук има бебеправещи /незнам дали си от тях/, та да предупредя, че не всички доктори предупреждават, за съжаление.

Благодаря, ще попитам.Поне имаше ли ефект от тази физиотерапия?

Моята зъболекарка тогава ме оправи само с дренажи и някакви мазила.

А в какво се състоят тези дренажи? Звучи ми страшничко! Пролича ли колко ме е страх от зъболекар? hahaha
Виж целия пост
# 11
Това беше преди повече от 10 години и наистина спомените не са ми бистри. Дренажите представляваха, доколкото си спомням, парченца плат, или марля, или не знам какво, напоени с нещо, които тя ми поставяше в дупките между зъбите. С това нещо седях по 10-15 минути, след което ми ги махаше и си отивах.
Виж целия пост
# 12
От моята зъболекарка купувам дентапротект. Това е синя течност с която се "жабуркат" зъбите след всяко миене. Много е добро. Освен това при възпалени венци са ми изписвали таблетки за смучене Дентавакс, също са много добри.
Виж целия пост
# 13
etia, знам ли дали имаше ефект newsm78, като че ли спряха да ми кървят венците за известно време. Тази физиотерапия трябва да се прави всяка пролет и есен за по-дълъг период /май цял живот/, пък аз бях несериозна и ходих само веднъж миналата година, ще трябва пак да отида. Лошото е, че трябва да се направят процедурите поне 5 поредни дни, пък откъде толкова време...А в дренажите няма нищо страшно - напояват се памучета с нещо и се слагат между зъбите на възпалените места, аз си ги махам сама като се прибера вкъщи.
Виж целия пост
# 14
Малвина, мъжът ми като се запознахме (може би малко след това) беше в трагично състояние. Като си миеше зъбите все едно го колеха, течеше кръв в канала, просто кошмар. Като дойдохме в Холандия, или по-точно където живеем в момента и отидохме на зъболекар казаха, че има начална форма на парадонтоза и трябва да се лекува иначе лоша работа. Препратиха го на "устен хигиенист" както му викат тук. (4 пъти по-скъпо от нормалния зъболекар и можеш да си направиш час за след половин година). Неговата работа беше да му чисти из основи зъбния камък и му мереше разстоянието между венеца и зъба нещо такова. Обясни му как да си мие зъбите. Не само миенето на зъбите всъщност, а как да ги почиства със специални клечки за зъби, ръчка, ръчка между зъбите, отделно същото ама с някакви четчици. При това ръчкане изтичаше също невероятно много кръв, но постепенно зъбите му почнаха да се оправят, по-точно венците, защото той със зъбите проблеми никога не е имал. Сега няма и помен от кървене. Но чистенето на зъбния камък е най-важното в това отношение, само дето в БГ естествено няма кой да ти го обясни.
Такива клечки за зъби съм виждала едно време в Бонжур, на Орал Б, също имаше и конец, който също върши работа.
Успех!
Сара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия