Смучене на палец - много ли е вредно

  • 1 124
  • 18
Здравейте момичета,
питането ми е за палчето - напоследък много често намирам момиченцето си с палче в уста.През деня се старая да я наблюдавам и като я видя го вадя,а през нощта й слагам ръкавички.Биба не приема колкото и да я мъча.До сега имам само един успешен опит.
Има ли причина за това й желание и мога ли да направя още нещо,за да не го лапа това палче? newsm78
Виж целия пост
# 1
Жорко си смуче палеца от 3 месечен и все още го смучи когато огладнее и когато му се доспи и заспива.Гледай да намираш някаква занимавка на детето ,така поне по -рядко да го смуче.Аз все си мисля,че това със палеца е незадоволен достатъчно сукателен рефлекс...незнам дали правилно се изразявам.Аз го кърмих до 5 месеца,иначе горе-долу когато започна да смуче палеца не му беше достатъчно кърмата и започнах да давам добавка...
Слагах ръкавички,но е до време,започна да си ги маха....има разни гелове продават горчиви,аз не съм пробвала,ако искаш може да опиташ.Чувала съм и за омотаване на пълеца със тиксо но като стане поне на годинка детето...не съм пробвала нищо честно казано,защото все си мисля,че няма да имам успех.Надявам се да се откаже сам с течение на възрастта,,,,свекърва ми си е смукала палеца до 5 годишна и изведнъж е спряла,но пък има и хора дето на по 20-30 год. и несъзнателно когато заспиват лапват палеца за успокоение .Знам ,че имаше едно момиче тук дато беше писала за себе си .....Просто при всяко дете е различно,аз вече незнам какво да правя и съм оставила нещата,дано се откаже сам Thinking
Виж целия пост
# 2
Боби започна да си смуче палеца някъде на около 3 месеца. Тогава започнах да настоявам с биберона, особено, когато си лапне палчето - веднага го вадех и му пъхвах бибата. След 3-4 месечна борба, той спря да го прави. Не знам дали аз съм надделяла с ината си, или заради зъбите, които му избиха по това време и са доста остри, но той спря да си смуче палеца.
Виж целия пост
# 3
малееее,pipiole ,това все едно аз съм го писала. И ние сме така от 5-6 дена. Cry
Ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 4
Мами, не си мъчете бебчетата, оставете ги да си сучат палчето щом с бибата не става!
Палецът е универсално средство за самоуспокоение на бебчо, в американските сайтове пише ясно, че намирането на палеца означава, че детето се развива добре, научило се е да се успокоява без помощта на мама и т.н.
Вярно е, че има хора, които си смучат палците докато одъртеят, но те са доста малко все пак...
Филип заспива с палец от втория месец и не смятам да го травмирам като непрекъснато му го вадя от устата  Wink
Виж целия пост
# 5
Научих насила дъщеря ми да смуче биберон-залъгалка.
Наплашена съм от това, че братовчедка ми /11 г./, все още има проблем с палеца ...

Но не съм привърженик на методи от рода на мазане с нещо на пръстите и подобни извращения!
Виж целия пост
# 6
Дани така и не прие биберона и от 2 -3 месец си смучеше палеца.Към 7 месец забелязах ,че го прави само когато е гладна или и се спи.Сега вече не си го смуче,сама се отказа.
Виж целия пост
# 7
Дани така и не прие биберона и от 2 -3 месец си смучеше палеца.Към 7 месец забелязах ,че го прави само когато е гладна или и се спи.Сега вече не си го смуче,сама се отказа.
И мойта щерка е така, само дето още не се е отказала Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Моя син също започна да си смуче ръцете като прави опит да си ги вкара и двете наведнъж и ако е възможно да си" почеше'' сливиците.Това започна като махнахме нощното хранене,но вече при него се е получило като навик.Мисля че всички деца на тази възраст правят това.
Единственото ми притеснение че съпругът ми като малък и сестра му са си смукали пръстите(единия до 2 год,а др-та до 5 год вследствие на което пръста на зълва ми е деформиран
Виж целия пост
# 9
Не мисля , че трябва да се притесняваш от това.Самичка ще престане когато му доиде времето!
Виж целия пост
# 10
Сина ми започна да смуче палеца на 6м. и така до ден днешен.Какво ли не опитвах-резултат 0. Cry
Прави го,когато му е скучно или му се спи,както и всички други деца.Наскоро купих някакво ново лекарство,от което става  едно стипцаво таково,но като го намажа той ме издебва и отива да се мие,така че съм го оставила.Гледам да има винаги с какво да се занимава и така смуче само като заспива.
Виж целия пост
# 11
Моите буби си вкарват цялото юмруче и отказват залъгалката. Мисля да ги оставя, а като почнат да разбират ще му мисля как да ги отказват. И мен ме е страх да не я откарат тка до големи. Моя мъж се е криел под масата да си смуче палеца. Надявам се да не са като него.
Виж целия пост
# 12
И мойта мома си смуче палеца от първия месец още. Научих я и залагалка да смуче, ама ако няма, пак си посмуква палче. Но за сметака на това е супер спокойно дете, ако има някакъв дерт, лапа палеца и гласчето и не се чува. Четох някъде, че това е естествен инстинкт за самоуспокоение, освен това невероятен кеф за бебоците. Моят доктор дори се майтапи, че бил кеф, близък до оргазъма  Laughing. Та по този повод и на мен ми се досмуква  Wink.
Виж целия пост
# 13
Ох, мерси. Наистина се притеснявах.
Виж целия пост
# 14
Момичета,Благодаря ви  bouquet
Ще се боря до колкото мога,а пък май другото оставям на съдбата.Дано сама се откаже
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия