И отново анаеробни бактерии

  • 32 312
  • 40
Имах спонтанен септември- октомври, тогава не ми направиха изследвания, декември ми се наруши цикъла и О. и ги накарах януари най-сетне ми пуснаха микробиология- имах едни анаеробни бактерии- лекуваха ми ги, после повторих изследването и всичко беше ок, след това пак не ми дойде и се наложи да пия лекарства, после пих и едни за О.(по-скоро за фоликулите- клостилбегит) и сега пак имам такива бактерии. Разказах накратко, макар и объркано, какво доло горе е станало понеже ме интересува дали евентуално може да има конкретна причина за повторната поява на тия бактерии, било нормално според лекарката ми?? newsm78 В същото време това явно е проблем за забременяване, а вече ми е дискомфортно и по време на секс Twisted Evil Сега сама ги карам да ме изследват и дори сама си пускам някои изследвания, днес ми пуснаха за прогестерон....Кажете , според вас каква може да е причината за тия появили се наново бактерии. Правим опити от минали март за повторно забременяване Cry
Виж целия пост
# 1
Не е лошо да направиш един курс с имуностимуланти, например Цитросепт, за да си увеличиш имунната защита, както и да попиташ доки за подходящи глобули, които да нормализират флората на влагалището.
Виж целия пост
# 2
Не е лошо да направиш един курс с имуностимуланти, например Цитросепт, за да си увеличиш имунната защита, както и да попиташ доки за подходящи глобули, които да нормализират флората на влагалището.
да, тя ми изписа такива глобули...вярно,че ми спомена за имунната защита...хмм, мерси за съвета Hug
Виж целия пост
# 3
Можеш да пиеш Биозин мама(лактобацили).Когато имунната система е слаба,''лошите'' бактерии там,надвиват'' добрите'' и отново се завръщат.На цитросепта и аз му бях фенка,но четох,че витамин С,който е основната съставка-може да подтисне овулацията.Но по 5 капки(не 25 както е посочено в листовката) 3 пъти дневно,едва ли ще е проблем,в комбинация с някакъв друг имуностимулант.
Виж целия пост
# 4
Можеш да пиеш Биозин мама(лактобацили).Когато имунната система е слаба,''лошите'' бактерии там,надвиват'' добрите'' и отново се завръщат.На цитросепта и аз му бях фенка,но четох,че витамин С,който е основната съставка-може да подтисне овулацията.Но по 5 капки(не 25 както е посочено в листовката) 3 пъти дневно,едва ли ще е проблем,в комбинация с някакъв друг имуностимулант.
оххх, сега четох една тема за тоя цитросепт....май не бих го пила?? newsm78 Толкова ме ядосват тия неща какво и кое е достатъчно безвредно??? newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 5
Момичета моите анаеробни влагалищни бактерии ги изчистих не с многото антибиотици, имуностимулатори, промивки, билки,  млечна киселина, минерални бани и други лактофем или лактофлор, свещички и др., а с редовното ползване на  противозачатъно спермицид - Фарматекс, има го като крем, песари, глобули и таблети.  Това е изпитан и проверен от времето и мен метод за лечение точно на анаеробни бактерии, след години в търсене на адекватно лечение.  Naughty
Виж целия пост
# 6
Всичко, което започва с думата противозачат.... ми звучи не добре, поне не искам противозачатъчно, напротив- зачатъчно средство Wink Иначе, ако е на основата на противозачатъчните.........хич не ме впечатлява.
Виж целия пост
# 7
Ами тя авторката иска бебче,какви противозачатъчни....Никога не съм пила такива таблетки,само веднъж лекаря ми ги предложи като вариант за друг проблем,но веднага отказах.Първо,че ме е страх да ги пия и второ това все повече ме отдалечава от целта ми (бебе)за някакъв период,който преполагам нямаше да бъде кратък.Аз пия биозин-а,малко скъпичък ми идва,но гледам да го поддържам.А цитросепта го спрях,веднага щом прочетох,че витамин С подтиска овулацията.Иначе е много е добър,не отричам,но просто и с него не ми се рискуваше.
Виж целия пост
# 8
АЗ имам и др. проблем с противозачатъчните- по принцип имам тромбофлебит и без това е противопоказно за мен, дори и да не исках да бременея пак не бих пила и то най- вече защото не трябва, а и отделно не съм им фен. Сега си взех това:
http://apteka.framar.bg/30062947/%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80% … 0-%D0%BC%D0%B3-20
Виж целия пост
# 9
Хммм,интересно...Ентеросана,знам,че го комбинират с цитросепта(не че е задължително),но честно никога не бях се интересувала какво точно представлява Thinking сега като гледам,че става дума за лактобацили се замислям дали да не си го купя и аз.Понеже питах в аптеката,дали има някаква алтернатива на биозина(че както споменах-малко скъпо излиза на месец),казаха ми,че няма и аз к`во да правя-ми купувам си го Crazy.Тези дни ще мина през аптеката и може да си взема.Благодаря за идейката gundie,дано ти помогне!
Виж целия пост
# 10
Дано, аз се спрях на него не заради друго, ами понеже май все пак не е вредно, за всичко останало почти намерих инфо,че е вредно , а това нали уж е лактобацили...аз бих си купувала кисело мляко , но в него май липсват лактобацилките...иначе мисля да направя и едно пиене на клеева тинктура, незнам тя до колко ще ми помогне, но поне ефтин вариант на безвреден продукт Wink Wink
Виж целия пост
# 11
Няколко пъти съм лекувала анаероби бактерии с антибиотици, но единствено от пробиотици съм имала подобрение. В момента също си чакам микробиологията, за да видя как е тая моя флора  Mr. Green Междувременно ми изписаха пак пробиотик, но ще трябва да почакам да ми свърши цикъла. Пробиотика е Лактажин, вагинални глобули са. Струва около 20лв., слага се 10 дни.
Да не изпадам в подробности иначе (не, че кой знае колко мога да съм подробна де), но анаеробите инфекции на влагалището или бактериална вагиноза с други думи е състояние, което не се провокира само от спад в имунитета, има и ред други причини.
Аз също съм в издирване на пробиотици, които да пия. Днес в чужд форум прочетох за dophilus, познато ли ви е?
Виж целия пост
# 12
Ами аз ги ползвам тия пробиотици Лактажин и първия път и сега ми ги изписаха да си ги слагам след като преди това си сложа едни антибиотични глобули, но за съжаление ми дойде оня ден и сега не мога да почна нито едно от двете- май няма смисъл от антибиотика, който се приема през устата, ако не мога да си слагам другия??
Не съм чувала или чела за тия пробиотици, които си цитирала накрая, но ще ги проуча, аз открих и още нещо- сребърна вода, дори беше цитирано, че помага точно на тия проблеми и си взех да пийвам. Какво мислиш ти за нея?
Виж целия пост
# 13
Аз  също се бях засилила по едно време тази зима  за сребрна вода, но от познати останах с впечатление, че ако има ефект е плацебо ефект Simple Smile И се отказах. Не, че ако ми попадне няма да опитам, все пак със сигурност не вреди. Обаче пък съм много доволна от клеевата тинктура, за която говореше. Не по нашия проблем, аз пресичам настинки от раз с нея. За анаеробите си обаче не съм се сещала. Може би е добре да се поразровя. Иначе съм изчела де що има за БВ(бактериална вагиноза) В америка се разространява една книга, която се казва да се избавим от БВ в домашни условия за 3 дни. Отзивите са, че не за три ама за седем става. Много е странно, че не можах да я открия никъде безплатна. Разпространява се на електронен носител, та очаквах да успея да открия но... не би. Говорят за натурални съставки и едната, която разбрах, че е е сода за хляб, но...толкова.
Другото любопитно, което ми се видя, че в САЩ лекуват БВ освен с флажил, който смятат за най-ефективен и с клиндамицин, който там се казва Клинденс и е ваг. крем, от, който се поставя една доза и с това се приключва. После се прави вероятно курс с пробиотици, за да се избегнат гъбички.
Клиндес мисля, че е 15 долара. На мен Флажил не ми понася хич, Макмирор не ми помага хич, та остава май само клиндамицин, та мисля ако се наложи да се сдобия с една доза вместо да се мъча.
п.п. За тия мойте пробиотици иткрих за сга само това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452868.0   Laughing
хммм и това http://www.bodyart-bg.com/Gr8-Dophilus%E2%84%A2-60-kapsuli.html скъпи са ми за самоизписване...
Виж целия пост
# 14
Ами вероятно клеевата никак няма да навреди, а напратив може и тя да помогне, аз все забравям да си я пия, но пък от др. страна ям много мед- всеки ден и си слагам и в кафето и все си мисля, че с мед само се попредпазвам поне малко.....Тоя флажил ми го дадоха предния път- и в двата му варианта, но ето на само два месеца по-късно съм на др. антибиотици за същия проблем- сега ще си слагам две глобули Арилин и ще пия / пием нещо, което започва с метро.......абе тъпа история. Аз лично вярвам, че при мен е възможно да има някакво отслабване на имунната система, въпреки че не сме боледували у нас вече две зими, но имам малко проблеми, които много ме тормозят, а и покрай детето ми не съм спла нормално вече две години, а напоследък много ми липсва сън и вероятно ми е отслабнала организма, явно и за това така хапвам, което е доста несвойствено за мен.
А ти какво си чувала за сребърната вода, аз за нея прочетох само добри неща. Утре ще прочета обстойно това, което си пуснала. Wink Wink
ООО, погледнах сега- и на мен за самолечение са ми малко по-скъпичаки. Иначе на такава цена има и много др. неща, имам позната, която внася в Бг едни билки с алое вера и й вярвам доста и съм убедена, че би ми предложила нещо добро, но ........
Виж целия пост
# 15
За сребърната  вода хора, които я използват за тях и децата казват да не очаквам чудеса. Мoят мъж също отначало пиеше с мен флажил и после макмирор. Оказа се, че не съм попаднала на лекар. Тогава лекарката ми беше казала, да не слагам детето при нас в леглото докато не се излекувам и прочее глупости. Поизчетох доста, пък и настоящата лекарка казва, че това не е заразно. Да не говорим, че то всъщност не се смята за преносимо по полов път  да не говорим за другите глупости. Както и да е де. Мисълта ми беше, че можеше да пропусна тежка уртикария от макмирор на мъжа ми, за която виках линейка посред нощ...
Аз преди малко си мислех, че ако имам подобрение от курса с лактажин, който всъщност е най-добре да се прави веднага след цикъл, ще се поинтересувам от тестовете за Ph, които продават в аптеките и ако забележа проблем- правя тест и слагам пробиотик. Също профилактично пробиотик след цикъл, но не 10 дневен курс. То е нещо като това да имаш много чувствителен корем- трябва да си по-внимателен, за да се чувстваш добре  Grinning Но да ми излезе микробиологията  Mr. Green
Виж целия пост
# 16
Ами аз тоя лактажин предния път като си го купих беше само 6 таблетки, а лекарката тогава ми беше казала да си сложа най- малко 5, най- много 10 и аз си сложих тия 6 и край.
Иначе аз сега съм в края на цикъла си и се чудя кога да започна с глобулите, които са антибиотик, че на тях пише, че не е препоръчително да си в цикъл???
А за сребърната вода, аз прочетох, че разни майки дават и са много доволни от нея- явно на всеки по различен начин действа. Тия тестове за PH не съм чувала за тях??
Мерси много за инфото. Wink
Виж целия пост
# 17
Тия тестове за PH не съм чувала за тях??

http://www.mama.no-meat.org/gyn_health/careplan/
Не намирам Лактажин с по-малко от десет таблетки. Сигурна ли си, че е било лактажин, да търся...
Виж целия пост
# 18
Интимeн разговор: Що за птица е бактериалната вагиноза?
В последно време този термин внася смут сред жените. Такава непонятна диагноза – бактериална вагиноза… Какво значи тя? За заболяването  като такова се говори отскоро в медицински смисъл – от последните 15 години. Бактериалната вагиноза – това е нарушаване на микрофлората на влагалището с рязко намаляване съдържанието на лактобактериите, които се явяват главния залог за здравето на жената.
«Световно» бактериално равновесие
Именно лактобактериите, наречени още пръчици на Додерлейн – фамилията на доктора, който ги е открил, изработват водороден прекис, токсичен за всички патогенни микроорганизми във влагалището. При естествено съотношение на нормалната микрофлора, пръчиците на Додерлейн отделят именно толкова водороден прекис, колкото е необходимо за неутрализиране на «вредоносните» микроби. Лактобактериите представляват повече от 90% от всички микроорганизми във влагалището. Именно те се явяват защитна бариера и осигуряват местния имунитет във влагалището.
В групата на «пръчиците на Додерлейн» влизат също някои други бактерии, като общото им предназначение е – създаването на защита от патологичната микрофлора.
Какво е лошото на такова нарушаване на равновесието? Естествено, това не носи опасност за живота на жената, но предизвиква редица неприятности. Например, обилните течения със специфичен неприятен мирис, сърбеж и парене, както и неприятните усещания в самите интимни моменти – тези прояви са способни да изкарат от равновесие всяка жена и са достатъчни, за да реши тя да се избави от заболяването завинаги.
Хормони и партньори
И така, природното равновесие е склонно да се нарушава под въздействието на различни фактори, външни и вътрешни. Измененията, протичащи в организма през различните периоди от живота, имат възможност да влияят негативно и върху имунитета на влагалището. Това са хормоналните колебания в организма по време на бременност, при полово съзряване, сред раждане или аборт. Всички тези процеси се осъществяват посредством фини и многочислени биохимични реакции, като нарушаването или изменението на една от тях води до своеобразен «срив» в системата, резултат от който е промяната на местния имунитета във влагалището.
Външните фактори, оказващи влияние върху промяната на равновесието: на първо място, това е системното приемане на антибиотици, кортикостероиди, антивирусни средства, антигъбични препарати. Стана дума за продължително приемане на тези групи медикаменти и именно затова бактериалната вагиноза може да бъде спътник на други хронични заболявания, съпътствани от продължително прилагане на лекарства. Честото използване на местни противозачатъчни средства със спермицидно действие, както и прилагането на душове, нарушаващи нормалната киселинност на влагалището, анатомичните деформации при раждане, след хирургическа намеса и лъчева терапия, тези фактори медиците също считат за допълнителни за риска от възникване на бактериална вагиноза.
Струва си да отбележим, че според статистиката най-голям процент от възникването на заболяването се наблюдава при младите сексуално активни жени. Този факт се свързва с честата смяна на сексуалните партньори, макар че окончателната причина за нарушаването на равновесието на микрофлората във влагалището не е изяснена.
Ръководство за действие
И така, какво всъщност става? При описаните изменения става стремително намаляване на лактобактериите и увеличаване на другите микроорганизми, което и води до появата на симптоми на бактериална вагиноза. Обилните течения са обусловени от изменението на рН средата във влагалището – от силно киселинна към алкална. Лактобактериите в такива условия не могат да изработват вещества, токсични за «чуждите» бактерии, а вместо това става увеличаване на болестотворните микроорганизми. Те отделят вещества, нетипични за влагалището, които стимулират появата на неприятен «рибешки» мирис и обилни течения.
Естествено, при поставянето на диагнозата лекарят се ръководи от резултатите от микроскопията на намазките и от някои други анализи. Точната диагноза е важна за обоснованото лечение и най-бързото оздравяване на жената. За тази цел се прилагат множество препарати: антибактериални средства, имунокоректори, хормони, местни анестетици и даже противоалергични средства, които премахват явления като сърбеж и дразнене. Често усложнение на прилагането на антибактериални средства е баналната кандидоза или «млечница», която също трябва да се отстрани.
Прилагат се също група лекарствени средства, съдържащи «живи» бактерии, които отново «заселват» влагалището, като това подпомага възстановяването на нормалната микрофлора. Не си струва да се забравя, че двата етапа на лечение – медикаментозният и възстановително «бактериалният» трябва да се прилагат съвместно и в никакъв случай отделно!

Важна забележка: по правило сексуалните партньори не се нуждаят от паралелно лечение, по-скоро в този случай се изисква внасяне на ред в интимния живот. ХАПЧЕ
http://www.pregnancy.hapcheto.com/book/export/html/48
Виж целия пост
# 19
Тия тестове за PH не съм чувала за тях??

http://www.mama.no-meat.org/gyn_health/careplan/
Не намирам Лактажин с по-малко от десет таблетки. Сигурна ли си, че е било лактажин, да търся...
Благодаря за линка Hug
Оххх, сори това което са ми изписали предния път е Гинофлор, а и сега него са ми изписали...незнам защо така се заблудих??? newsm78
Виж целия пост
# 20
 Stopкалиев перманганат това е най ефективното и супер евтино средство за анаеробни бактерии , разбира се не бива да се прекалява да не изтрепе и лактобацилите
но в сравнение със всички други супер скъпи и дразнещи неща които се изписват е направо безобидно
прилага се и външно навсякъде където се сетите / промивки , жабурене, бани....... / , но понеже е евтино и никой не печели от него , никой не го рекламира и препоръчва
пробвайте няма да съжелявате
Виж целия пост
# 21
Мен ме е малко страх да боравя с калиев перманганат, особено за лигавици. Иначе и аз съм чувала, че е добро средство.
Виж целия пост
# 22
 А в листовката не пише нищо съществено.
Виж целия пост
# 23
А в листовката не пише нищо съществено.

ами да
не си ли чувала за фармацефтичната мафия кой ще седне да ти рекламира нещо от което не се печели
те затова се опитват и да забранят хранителните добавки
на кой му пука изобщо за това дали ще си решиш проблема
по ефективно е да ти замажат проблема с нещо и да и създадът още 10 нови че пак да се обърнеш към така наречената ни хуманна медицина и фармация

http://lekastva.blogspot.com/2009/01/blog-post_17.html
http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =56&Itemid=48
http://spravochnik.framar.bg/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%8 … D0%B0%D1%82%D0%B0

не агитирам никой просто споделям с желание да помогна аз лично съм ползвала калиев перманганат и за промивки и за жабурене / между другото действа и избелващо на зъбите / и съм много доволна
 всеки да чете и да си решава сам
има и чичко гугъл по въпроса просто извадих няколко линка за инфо

Виж целия пост
# 24
О, благодаря ти за линковете, аз лично ще прочета и ако още имам др. месец, а вероятно имам, ще пробвам, че много ми писна от тия антибиотици вече... не съм чувала за аптечната мафия, но всичко това съм си го мислила и съм убедена че е така без дори никой да ми казва Wink Grinning
Виж целия пост
# 25
MAMA GALQ, как го разтваряш, в какво съотношение?
Виж целия пост
# 26
MAMA GALQ, как го разтваряш, в какво съотношение?

ами навсякъде пише до бледорозов разтвор, но аз лично си го правя тъмно лилав за жабурене вечер поне 2 дена месечно последователно / остават налепи по зъбите които на сутринта се махат с четката и ефекта е блестящи чисти зъби/ и светло лилав за промивки между другото изтребва и гъбички , но пак подчертавам не бива да се прекалява че ще изчисти и така полезните лактобацили / веднъж ми се наложи да си слагам свещички с тях да въстановя флората че бях се оляла/ а и промивки не се правят ако няма проблем наистина
 и не бива да се прекалява пак подчертавам няма други странични ефекти освен изчезването и на лактобацилите но и това си е проблем
май сто пъти се повторих  newsm78
Виж целия пост
# 27
Ма то на нас точно липсата на лактобацили ни е проблема де факто.
Виж целия пост
# 28
Ма то на нас точно липсата на лактобацили ни е проблема де факто.


  Нормалната микрофлора на влагалището е съставено от ацидофилни лактобацили - >95% от всички бактерии и по-малко от 5% - от различни аеробни и анаеробни бактерии.

проблема е когато бактериите се размножат прекалено за сметка на намаляне на лактобацилите баланса е сложно нещо, затова трябва да се внимава за да не се направи пълно прочистване и от бактерии и лактобацили и е хубаво на края на всяко лечение да се приемат и прилагат свещи с лактобацили

всъщност няма как да не липсват лактобацили или да са намаляли когато бактериите са взели връх.....
Виж целия пост
# 29
мда де... при мен има "липса на лактобацили", но може би с калиев перм. и след това пробиотици. Както и да е.. аз започвам флажил от утре. След това може да опитам.
Виж целия пост
# 30
мда де... при мен има "липса на лактобацили", но може би с калиев перм. и след това пробиотици. Както и да е.. аз започвам флажил от утре. След това може да опитам.
Мен флажила не ме оправи, ако ми открият пак бактерии непременно ще пробвам това, което обсъждате, апосле ще си сложа лактобацилите и всичко се надявам да е ок.....а колко време да се правят промивки за да не се прекали?? Въобще какво означава да не се прекали??
Виж целия пост
# 31
Аз миналата година опитах да пия флажил- не ми понесе. Сега ми изписаха песари. Щях да мина само с лактажин, но липсата на лактобацили промени ситуацията.  Това е последното дето смятам да направя, обаче. Това е просто състояние на флората и не смятам да му обръшам кой знае какво внимание ако не ми предизвиква дискомфорт.
Между другото се оказа, че на първата микробиология през бременността съм била в същото състояние и никой нищо не ми е казал. На следващата микробиология всичко е било наред. Минало си е без лечение.
Виж целия пост
# 32
под да не се прекали имах в предвид концентрацията разтвора не бива да е много тъмен на цвят а и да не се прави месеци на ред
аз когато съм имала проблем правя промивки около 2  седмици и профилактично след цикъл
Виж целия пост
# 33
MAMA GALQ, как го разтваряш, в какво съотношение?

ами навсякъде пише до бледорозов разтвор, но аз лично си го правя тъмно лилав за жабурене вечер поне 2 дена месечно последователно / остават налепи по зъбите които на сутринта се махат с четката и ефекта е блестящи чисти зъби/ и светло лилав за промивки между другото изтребва и гъбички , но пак подчертавам не бива да се прекалява че ще изчисти и така полезните лактобацили / веднъж ми се наложи да си слагам свещички с тях да въстановя флората че бях се оляла/ а и промивки не се правят ако няма проблем наистина
 и не бива да се прекалява пак подчертавам няма други странични ефекти освен изчезването и на лактобацилите но и това си е проблем
май сто пъти се повторих  newsm78
А по принцип мъжете как го употребяват, нали и те трябва да вземат лекарства и съответно, ако не са лекарства как мъжете пият или се мият с това???
Виж целия пост
# 34
БВ е част от живота ми вече 6ти месец, това за моя организъм е "най-любимата" диагноза след микро. Преди 2 или може би 3 години я хванах за 1 път, след смяна на сексуалния партньор се оказа че новият ми любовник пуска едни любовни сокове от които аз веднага хващам вагинозката. след лечение с флажил отивам на микро и оп оказва се даже по-зле БВ + бета хемолити4но стрептокок4е... хм супер.... лекувам се аз втори път, мисля 4е пак с флажил, защото явно гинеколога не се сети за друго и хоп на микрото пак БВ и левкоцити до паваж, е разгеле че една приятелка ми сподели и любовника да го наблъскам с метронидазол и за себе си Далацин и я виж ти как се оправих, та от тогава съм на мнение 4е скапаните мъже няма какво да ги жалим, те са основните преносители защото при тях заболяването може и скрито да протича, но да ти го лепнат! Та тази година декември отивам на изследване и за мой късмет гъбички, нямах сексуален партньор и нямаше как да са от него, снижен имунитет + замърсяване..... след гъби4ките не си сложих лакто бацили и след това пак се 4уствах зле, пак излседване и хоп още по-лошо от гъби4ки -БВ, като видях тази диагноза и рухнах!!!! Новата прехвалена гинеколожка след като й казах, 4е при мене глажила не действа реши да ми изпише гнусния макмирор, дето изти4а жълта слуз, според нея Далацина бил силен.... ок... лекувам се аз с макмирор и микрото след това още по-кофти БВ+ още някакви бактерии естествено липса на лактобацили и много левкоцити, отивам вече бясна до гинеколожката и хоп реши да ми изпише Далацин, е да ама го спряли от внос идиотите!!! едвам ми го донесоха от Гърция, лекувам се аз отивам при гинеколожката и пак изследване и резултата потресаващ, този път Трихомони?!? да добавя 4е през това ле4ение никакви полови контакти не съм имала защото все пак не се знае глобулките как действат на пропускливостта на презерватива. та мойта ми изписва пак далацин или ако не го намеря фасижин, та си сложих фасижина и още някаква ударна доза хап4енца  и микомакс за гъбите, които може пък да полу4а... забравих да кажа 4е микомакса си го пия при всяка употреба на далацин, 4е от него много се гъбясва.... и след това ле4ение отивам пак и пак скапаната БВ се появила + ешерихия коли, леле как това 4удо пак се съвзе, както и да е действам бързо и пак намирам далацин, но този път си поръ4ах 2 опаковки, а сега се оказа 4е е трябвало 3 Sad та след първата никакво подобрение, след втората леко подобрение, но от вси4ки тия лекарства лигавицата така се е раздразнила 4е 4уствам болки при уриниране и реших 4е спирам всякакво ле4ение, май в на4алото най-добре се 4уствах, а сега с ужас ходя до тоалетна защотот болииииии, някой ще каже 4е може да имам цистит, но не и стерилна урина пуснах, от ударното 6 месе4но ле4ение е. та сега като уж съм по-добре реших да тепам гадта с Лактажин.Започнах Лакражин изтраях 5 дена ле4ение и съм ужасена! Тези капсулки са толкова трудни за поставяне, 4е ти задират вси4ко по пътя си, сухи и лепкави едвам се слагат. Всяка сутрин изпитвам болка при уриниране и след 3 тата таблетка болката се премести в яйчниците. Отидох на изследвания, нищо ми няма и явно имам непоносимост към тези таблетки, спрях ги и ми е ок! Да не говориме, 4е никога не може да сте сигурни как са съхранявани и как са транспортирани, защото от една квартална апте4ка не ми ги дадоха от хладилник, а от рафта!!! Сега минах на Вагизан и от тях има дразнене, но не е 4ак като с лактажина... е това е моята нещастна историйка в която не знам кога ще има хепи енд, но съм от4аяна ве4е!
Виж целия пост
# 35
Веси, ужасно е....повече от ужасно. То и аз подозирам, че тъпата бактерия още не ме е изоставила, но все ми се ще да не ги слагам/взимам вече тия гадни таблети/ свещички и др. подобни...мисля за алтернативен и максимално безвреден вариант.
Виж целия пост
# 36
по мнение да предишната ми гинеколожка е страшно важно лактобацилите да не са редуцирани, защото все пак те са защитния механизъм, който ни предпазва от заболявание, точно за това аз реших че спирам да се блъскам с поредните антибиотични глобули и ще изполвам Вагизан, правя си запарки от смрядлика за външно изплакване и пия бял равнец, то просто когато медицината не помага вече се чудиш какво да направиш и от няма на къде почвам да търся природни методи....
Виж целия пост
# 37
Не е лошо да направиш един курс с имуностимуланти, например Цитросепт, за да си увеличиш имунната защита, както и да попиташ доки за подходящи глобули, които да нормализират флората на влагалището.

Цитросепт не е препоръчителен когато се цели забременяване, пречи.
Виж целия пост
# 38
Когато бях по-млада и зелена страдах три години от подобни бактерии. Ходих при една и съща лекарка и тя всеки път ми изписваше хапчета, явно лабораяторията, с която работеха си деляха парите и си търсиха такава като мен. Накрая се наложи да пия хапче от Турция - орнидазол - мисля че беше. После майка ми отиде вече мног оразстроена при нея и я пита какво ми е толкова?!
 Тя ми даде направление за излследване в Националната паразитология и оттам ми казаха, че ми няма нищо.  #Crazy оттогава съм ходила при други лекари и нямам нищо ( да чукна дърво) .
Сменяйте ги тези лекари, ако се съмнявате, че издевателстват. За съжаление има мног ослучаи като моя. Антибиотиците не са полезни - знаете го! Не се доверявайте, най-много лъжат тези, които са мили и добрички(приказливите). Пазете се !
Виж целия пост
# 39
При мен е за трети път тази година. Даже не мисля пак да пия Флажил. Ще пробвам с хомеопатия, ама чак другата седмица.
Промивки с калиев перманганат някой друг пробвал ли е?
Виж целия пост
# 40
   vessi_vassi леле милата недей така с тия химии съвсем ще се побъркаш
ползвай задължително презервативи ,
смени докторката и пробвай с нещо по природно
на мен така преди години ми бяха докарали ужасна алергична реакция не искам и да си спомням какво ми беше
 добре  че попаднах на свястна докторка 1 седмица ходих при нея всяка сутрин да ме маже и тампонира с чист кортизон та се оправих........... без анти микотични анти бактериологиочни и всякакви такива хапове и глобули с които ме бяха наблъскали преди това .................

сега като усетя че имам проблем /обикновенно след море , басейн/ правя по някоя промивка с калиев перманганат и курс с лактобацили докато не е станало късно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия