Рецепти с варени яйца

  • 33 321
  • 24
Здравейте. Всяка година се чудя какво да правя с пукнатите яйца преди Великден и с боядисаните яйца след Великден. Та ми се струва, че такава тема ще е актуална. Аз освен на сандвичи, в зелена салата и една яйчена салата не знам какво друго може да се направи с тях.
Ето яйчената салата:
4-5 твърдо сварени яйца се нарязват на резенчета и се подреждат в чиния. Заливат се със следния сос: 1 майонеза, 1 с.л. кисело мляко, 1 с.л. горчица, черен пипер на вкус.
Вие сте.  Hug
Виж целия пост
# 1
Миналата година имаше такава тема,дано някой я открие.Имаше много интересни рецепти и много бързо свършиха  яйцата.Аз предимно ги правя на салата  с майонеза - по скоро почистване на хладилника.
Имаше една много вкусна рецепта  яйца пълнени с шунка,заквасена сметана и още други работи и след това запечени в парти грил. ако някой си познае рецептата да пише ,защото наистина бяха много вкусни.
 ето я все пак я намерих:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94677.0
Виж целия пост
# 2
тъкмо се засилих да търся подобна тема Simple Smile в момента варя първата доза яйца и се пукат на поразия.
аз често пълня варени яйца, там комбинациите са различни, жълтъкът се смесва със сол, пипер, майонеза, кетчуп, горчица, шунка, кисели краставички, може с пушена риба, абе много неща, и сместа се шприцова в половинките яйца.

вариант на руло стефани са много рулца стефани - всяко сварено яйце се увива в подправена кайма и се пече.

да не забравяме Редената салата - ред стъргани варени картофи, ред стъргани кисели краставички, ред стъргани варени яйца, и се заливат с млечно-майонезен сос.

аз харесвам и една друга салатка - варени картофи, варени яйца, запечен бекон, другото по желание. И маслини може, и сирене, и кетчуп.....
Виж целия пост
# 3
Ей това предястие с яйца правя най-често.
Разбира се, традиционната руска салата, като мъжът ми я предпочита вместо с картофи, с дребни макаронки.
Като пълнеж за половинките става много вкусно размачакните жълтъци със сирене Рокфор и малко майонеза за слепване.
Виж целия пост
# 4
Ей това е много вкусно
http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-964/
Виж целия пост
# 5
Не обичам варени яйца, но единствената салатка която съм пробвала и много ми харесва е Изворска салата според мен може да се приготви и с пресен лук.  Simple Smile

  bouquet
Виж целия пост
# 6
Рецепти с варени яйца

Виж целия пост
# 7
Аз утре ще ги варя и боядисвам,но ще следя темата,че дори да не се спукат,послеее...ще имам нужда от рецепти.  chef
Виж целия пост
# 8
Благодаря за темата, наистина е полезна. Вече си копнах няколко рецепти  Wink
Виж целия пост
# 9
Майка ми правеше пънчета от кайма/може и с нарязани моркови и кисели краставички в сместа/. Върху пънчетата слагаше изправено цяло сварено яйце. Като се опече отгоре върху яйцето се слага половин издълбан домат. Става чудна гъбка. Сервира се с пържени картофки отстрани. Ще хареса на всяко дете  Grinning
Виж целия пост
# 10


вариант на руло стефани са много рулца стефани - всяко сварено яйце се увива в подправена кайма и се пече.


Същото това нещо го оформям като таралежчета. За носле и очички слагам зърна черен пипер, а за бодличките забождам начупено фиде, спагети-каквото има.
Виж целия пост
# 11
Аспержи "Мимоза"
Зелени Аспержи (може и с бели, но беленето им е много работа) се сваряват (3 до 10 Минути, да са още малко хрупкави). Слагат се по чиниите, подправят се с малко сол, още по малко черен пипер и зехтин и се поръсват със ситно нарязани варени яйца и каперси.
Виж целия пост
# 12
Нещо като разядка или салата, пропорциите са по желание:
- настъргани сварени яйца - 2-3
- майонеза - 2-3 с. л. + същото количество кис. мляко
- нарязани на ситно червени печени пиперки
- сирене  - около 100 г. намачкано с вилицата
- по желание кис. краставички нарязани на ситно.
Подправя се с малко сол ако има нужда и задължително пасиран чесън ( или нарязан на  много ситно) , черен пипер по желание.
Виж целия пост
# 13
Торта за водка.
Настъргват се  10 белтъка от сварени яйца, настилат се на дъното на тавичка. Върху тях се слага смес от 1 майонеза, консерва риба тон, малка глава лук. След това се прави слой с настърган кашкавал, а върху него слой от настърганите жълтъци от 10те яйца. Украсява се с маслинки , кисели краставички или друго по желание.
Виж целия пост
# 14
Ето няколко рецепти с яйца и от мен:

Яйчена салата

Пълнени яйца

Варени яйца с пиперки и чеснов дресинг






Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия