Въпрос към майки на момченца

  • 1 107
  • 17
Здравейте мили мами. На 17.09.2005г. станах мама на едно прекрасно момченце-Мартин. За сега всичко с него е наред, развива се добре, но едно нещо ме притеснява и се надявам някоя от вас - мъжки мамчета- да ми помогне. Става въпрос за пишата. Педиатарката ми каза всеки ден кожичката на пишата да се опъва надолу. Така главичката на пениса трябва да се оголи. Да ама при нас не6то кожичката не слиза много надолу и  май ще се наложи да се ходи на хирург. Та питането ми е може ли някоя от вас да ми каже как да избегнем това. Никак не ми се иска мишо да го боли.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай мила,няма как да се заголи напълно на тази възраст чурата(това ни обясни нашето педи),но това трябва да се прави задължително всяка вечер след баня.
Виж целия пост
# 2
А тук например казват да не се пипа чурката поне до 2 години, така че ако те притеснява, не я дърпай. Истината е, че ние сме нямали такъв проблем, но тия с дърпането до кръв ме ужасяват  Thinking
Виж целия пост
# 3
Ами той е още малък.Не се ритеснявай,с времето ще започне да се заголва,но не пропускай тоалета всяка вечер като правиш опит да заголваш.Даже може и през деня да го правиш.Успех и дано не се налага хирургична намеса  bouquet
Виж целия пост
# 4
Blgodaria wi mam4eta za sawetite i za uspokoeniata. taia "gimnastika" ia prawia daje i pri wsiaka smiana na pampersa. Dano da uspeia da izbegana hirurga Praynig
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. На единият ми син почти се оголи, но при другия ми е трудно. Педито каза да не се притеснявам, понеже като стане на 7-8 месеца ще ме прати при специалист и той ще свърши тая работа. Често казано се чудя кой вариант е по-добър? Не го мисли от сега. Пробвай по малко при къпане, ако не стане отиди  при лекар, като му дойде времето. Успех!
Виж целия пост
# 6
това ще стане постепенно:)
iv100yanova аз също не съм привърженик на тази процедура но в наще условия, а тоест това че ако не се оголи до определена възраст се праща на хирураг предпочитам аз да го направя в домашни условия и постепенно....
Виж целия пост
# 7
Винаги на консултация педито проверява дали заголваме добре.Понякога и тя е подръпвала.Не мисли,че ще ходите на хирург, нека и лекарката да я дръпне, ако има нужда.
Виж целия пост
# 8
Тук ще разбереш повечко за тази манипулация
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.0
А аз го правя всяка вечер - дърпам малко на долу и с памуче, напоено с кислородна вода, почиствам главичката, ако има беличко. От началото подръпвах повечко, за да слиза кожичката все по-на долу, но без да има болка. Вече го правя, просто за да не зарастне отново.
Виж целия пост
# 9
Ако не ти се изчита въпросната доста дълга тема, обърни внимание на статията:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/0/
Виж целия пост
# 10
Ние успяхме много бързо и лесно, започнахме още след 15-я ден и на 2 месеца вече бяхме забелили пишката.Тази сложна процедура я правехме всяка вечер по време на баня, тате поливаше с водичка върху пишката а аз дърпах, но не силно, бебо не разбра какво става, сега всяка вечер забелвам за да измия и за да не зарасне разбира се. Бъди упорита и ще стане желая ти успех newsm10
Виж целия пост
# 11
Дес79, когато бяхме на 3 месеца,  педиатърката ни заголи пишлето. После всяка вечер татито ни го дърпаше по време на баня. Така, че помоли вашата да ви го издърпа първия път. Колкото по-рано, толкова по-безболезнено. Ако до годинка не стане, чак тогава се ходи на хирург.
Виж целия пост
# 12
вече е на 2 години,а още има малко залепено,така че не се притеснявай с времето ще се оправи,а ти просто го прави всяка вечер докато го къпеш (хубаво е да се прави в сапунена вода)на хирург чак след 2,5 годинки(ако не се отлепи)
Виж целия пост
# 13
И не забравяй след манипулация да почистваш с риванолов разтров. Както казва една приятелка - това ни е като вечерното Отче наш...
Виж целия пост
# 14
На мен също педиатърката първо ми помогна и след това, като видях как се прави, всяка вечер го забелвах, като през 1-2 месеца педиатърката го проверяваше. Доколкото знам за хирург се говори едва към 1 годинка, ако има проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия