защо загубваме плода си

  • 6 005
  • 19
Sad какво става бе хора? може ли някой да ми каже -защо от 6 бременни жени само една успя да роди?аз и останалите 5 направихме аборти и то нежелани:(4 от нас заради така наречения"мисет",а последно преди 1-седмица моя близка изгуби бебето плода си в 6-я месец:(аз от един месец не съм на противозачатъцхни но не съм бременна поне теста така покажа,а сега очаквам и доказателството!само дето незнам вече да се радвам ли,че не съм бременна или да страдам,понеже и да е положителен теста май вече няма гаранция ,че ще задържа плода:(((а толкова много искам бебе:(кажете ми хора нещо повече по ?са за "мисет"и защо толкова жени вече не могат да износят плода!?
Виж целия пост
# 1
Не зная какво означава въпросното "misset", но това, което зная е, че голям процент от спонтанните аборти се дължат на "природни грешки". Т.е. природата сама премахва своите грешки. Не мисля, че някоя майка би желала да роди увредено дете. Затова така е по-добре, колкото и тежко да се преживява от жената.От две злини по-малката... Винаги е имало такива аборти. Възможно е в наши дни да се увеличават случаите - в каква замърсена среда живеем, с какви боклуци се храним и какви пием. Но пък за сметка на това по-рядко забременяваме. Навремето жените са били непрекъснато бременни и можете да си представите колко аборта е имала една жена.
Аз също имам спонтанни аборти - 3 на брой. Два, преди да родя успешно сина си и един след това. Това, което мога да те посъветвам е, да не се отчайваш, да повярваш, че следващата бременност ще бъде успешна, да гониш черните мисли, да се пазиш и да гледаш уверено в бъдещето. Намери си лекар, който да ти вдъхне кураж и му вярвай! Следващия път ще успееш!!!
Виж целия пост
# 2
И аз като Как'Сиика не знам какжо зна4и миссет.  Моля обяснете.
Виж целия пост
# 3
Понякога плодът умира в матката, но не се изхвърля, тогава се говори за задържан аборт (missed abortion).

това го пише тук:

http://zachatie.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=123
Виж целия пост
# 4
Тези неща са се случвали и едно време и то най- вероятно с почти същата честота. Само дето тогава на никой не му е правело впечетление по ред причини. Една от тях е че е нямало тестове и абортите в ранна бременост са минавали незабелязано в графата "закъснение".
Съжалявам, че ти си една от тези които са преживели този кошмар Cry Cry Cry Колкото и да е гадно, но това наистина е един от начините на природата да елиминира увредените ембриони Sad Може и да не ти действа успокоително, но както вече са ти казали - по- добре ранне мисет, отколкото цял живот страдание на едно болно детенце Cry
Виж целия пост
# 5
Друга причина за спонтанния аборт, освен "природната грешка", както обясниха майчетата преди мене, е недостатъчно количество на хормоните, които предпазват бремеността. Трябва да се направи изследване и ако има такъв проблем, се лекува с хормонално лечение. Не си позволявай да изпадаш в депресия, колкото и да е тежко.  Трябва да се потърси причината за аборта. Какво ти каза лекарите, според тях каква е причината? Ако трябва направи си консултация с друг гинеколог. Желая ти успешна нова бременност в най-скоро време!
Виж целия пост
# 6
Аз също имах missed миналата година и бях много шашната, най-вече защото си мислех, че никога няма да износя здраво дете; ходих и на генетична консултация, но там ме успокоиха. Сега, както се вижда, съм вече в 9-ия. Колкото и ужасно е да преживееш missed, все пак той се случва в самото начало на бременността; помислете си колко по-ужасно е да загубиш бебе, когато вече си го почувствал в себе си, знаеш му пола и т.н.
Успех със следващата бременност!
Виж целия пост
# 7
Съжалявам за загубата ти и се надявам следващатa ти бременост да е успешна!

Ако искаш пусни темата си в Проблемно забременяване. Там има много момичета които са преживели мисед и вероятно ще могат да ти помогнат повече.
Виж целия пост
# 8
Не зная какво ти е състоянието като цяло,но при мен се случи защото не си бях правила хормонални изследвания,а "умната " ми докторка,въпреки че знаеше какви са ми проблемите със забременяването,не ми изписа хапчета за задържане.Най-малкото,което можеш да направиш,е да се консултираш със специалист и да си понаправиш малко изследвания.Успех следващия път,като се случи по-рано наистина не е толкова болезнено
Виж целия пост
# 9
Мила имай вяра и не не си и помисляй дори за миг, че няма смислъл да забременяваш. За съжаление мамите са прави в едно по-добре рано да те сполети тази напаст, но да знаеш, че после другия бебо ще е добре. Не се преглътва лесно загуба на плода, знам го защото и аз го приживях, но както виждаш сега сам с бебок немирник в корема Simple Smile. От все сърце ти пожелавам в най-скоро време да си в мойто положение  preggo. Ако повече се разровиш във форума ще видиш, че много мами не са успели от първия път. От тебе се иска само да си спокойна и да забравиш всичко лошо. Мисли само положително и скорошно бременеене   bouquet
Виж целия пост
# 10
Мани, мани, ако знаеш 4е същите въпроси ми се въртят из главата......... Tired мисед, кухо яйце.....ве4е незнам кое е по добре да си или да не си бременна. Страх, огромен страх.  Много е "хими4ен" живота напоследък, то какви ли болести не плъзнаха, а за храната, да не говорим.  Уж си здрав пък.... Sad
Виж целия пост
# 11
Много е гадно да имаш "мисед"... Аз самата също съм имала. Но съм сигурна, че това е по-малкото зло на фона на всичко друго.........  Cry

Освен това след време се забравя.

Успех, дано не се повтаря!!!
Виж целия пост
# 12
Мила успокой се, всичко ще е наред. Аз не съм преживяла мидсед, но пък преживях по-големия ужас. Задържах плода, но много късно се разбра, че детето е с малформация и се наложи да "убия" детето в 28 седмица. Случилото се е по-малкото зло. Един съвет от мен: не мисли само за забременяване. Това попречи много при мен.
Пожелавам ти много успех и едно здраво и красиво бебе!
 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 13
Angela съжалявам, че ти отговарям тук, но кутията ти е много натоварена.

Не се притеснявай мила. Моят случай е отпреди 3г. Моят доктор просто късно си купи триизмерен ехограф И при първия преглед на него видя малформацията.  При втората ми бременност още в 4 месец отидох в София в Националната кардиологична клиника и направиха преглед на плода с доплеров апарат (Тук става въпрос за малформации на сърцето. Налагаше се и с второто дете да проверим за този проблем). Освен това ти препоръчвам да намериш акушер-гинеколог, който да е много добър в ехографската диагностика и всеки месец при една следваща бременност (пожелавам ти я горещо) да ходиш на преглед.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Добре, де.... аз не мога да повярвам, че всичко е заради "грешка на природата"  Naughty

Има плацента превия (голяма част от жените могат да го получат това, а и също така в по-голямата част се оправя - фаталната просто пада плода). Това го знам, щото аз имах в 3 мес такова - с кървене - голяма уплаха и рев, рев... Но отказах да си мисля за най-лошото и то благодарение на нашто тати.
Също така има и други проблеми с плацентата - отлепване, тн...

А и знам, че стреса е от значение при някои хора... работата, натоварването (психическо и физическо)....

Нелекувани болести!

Цигарите! (За алкохол и наркотици няма да споменавам... далеч съм от мисълта, че така желаното бебе ще е подложено на такова нещо!)

Някъде бях чела.. мисля, че във форума как на едно момиче й се случва няколко пъти аборт (спиране на сърцето) и то все на  една и съща дата - 12 седмица.. само че не мога да си спомня какво беше.

Литература е истината. Четене, ровичкане из нета. Особено на английски (който знае) има невероятни сайтове, информация и тн.
Както писа едно момиче тук в този форум... стига вече с това "здрава си - нищо ти няма"! ИМА ВЪПРОСИ - трябва да има и отговори!!

Ох, успех на всички мили момичета, много много прегръдки!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия