GP-то ми в Холандия трябва ли да потвърди бременността?

  • 1 183
  • 23
Здравейте момичета!
Ето че чудото стана: 2 х  EFP + пропуснат цикъл!   bigdance2   newsm44  newsm68

Да отида ли на лекар за потварждение на резултатите или да си трая до края на третия месец, т.е. още 5 седмици? Вие как процедирахте?


Благодаря предварително за помощта! Hug
Виж целия пост
# 1
Отговор нямам(аз бях в третия като пристигнах),но пък
4естита ти бременност и безпроблемно бременеене!!!
 newsm18  bigdance2 newsm18
Виж целия пост
# 2
Честито  bouquet  bouquet
Е,то май е заразително в този форум,леко бременеене.
Виж целия пост
# 3
ЧЕСТИТО !!!   bouquet
Лека и безпроблемна бременност  Simple Smile

Според мене, можеш да отидеш на лекар, едва ли ще те върне... аз ако бях нямаше да изтрая до края на 3-тия месец  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Поздравления!     bouquet

По въпроса: Не. Мисля, че няма смисъл да ходиш при GP-то, най-вероятно ще те върне. Ето тук http://www.knov.nl/links/verloskundige_praktijken/ си намираш акушерска практика в твоя град. Обаждаш им се. Записват ти данните и ти назначават среща за 12-та седмица.

Оооо, видях, че си в Наймехен. Аз лично от Donna не съм доволна. Но пък това не значи, че ти няма да останеш доволна.

Ако таткото е холандец виж и това:
justitie.nl

пример в amsterdam.nl
Виж целия пост
# 5
И на мен ми дадоха час за ехограф чак в 11 седмица.Много ми беше странно newsm78,че тук ехо се прави към 12 седмица,в Бг повечето ми приятелки в 6-7 седмица вече знаеха дали всичко е наред с бебока(в смисъл да не е кухо яйце или извънматочна бременност),аз си умрях от страх докато отида на ехо... #Crazy
Виж целия пост
# 6
Благодаря много за милите отзиви!    bouquet

7of9, аз най-вероятно ще се регистрирам при акушерките на Berg en Daalseweg, че са ми под носа.  Wink Има да ми тракат зъбките от притеснения до  прегледа...

Мерси много за инфо-то!!!
Виж целия пост
# 7
Честито

Ама това в Холандия практика ли е бременността да zапочва да се следи чак след третият месец, че неЩо се обърках #Crazy. Тук непрекъснато повтарят как е много важно да се следи от самото начало, zа да се действа ако случайно има някакви проблеми, zаЩото първите три месеца са най_важните, тогова се оформя човечето newsm78
Аz отидох в Шестата седмица оЩе и тогава освен ехографа ми направиха и всички необходими иzследвания...ако трябваШе да чакам 3 месеца съвсем Щях да иzперкам Laughing
Виж целия пост
# 8
Belynda, ти се обади. Може пък, като поговорите да ти дадат някой по ранен час. То си зависи, на кой ще попаднеш. А сега споко. Ако има нещо притеснително винаги можеш да им се обадиш за съвет или пък да питаш тук за успокоение.

Biba, Не съм чула някой преди 11 седмица да го приемат. Може и да има. Около 12 седмица си е нещо, акто неписано правило. Ето линк към сайт, който акушерките ми препоръчаха за инфо. На холандски е, но все пак може и да е достатъчно разбираем за немскоговорящ. Simple Smile

За Холандия много неща са различни от останалите части на света. За други има вариации и в самата страна. 
За това често мнения на майки от други страни за това "кое, кога, как" звучат крайно неадекватно за тези, които си караме бременността тук. А понякога това, което може да ти предложат сами в Хага, в Наймехен трябва да драпаш със зъби и нокти и пак да не го получиш. И обратното. Та така  Grinning
Виж целия пост
# 9
Честита бременност.  bouquet
Форумът се напълни с очакващи мами, много хубаво
Виж целия пост
# 10
По принцип е достатъчно само да им се обадиш, за да кажеш, че си бременна, за да си я имат тая информация. Аз като отидох първия път (понеже не знаех как е) ми дадоха и разни листовки с полезна информация. Ти си прецени, но по принцип не е необходимо!
Лека и приятна бременност и ако има нещо: питай!
Поздрави, Сара
Виж целия пост
# 11
Аз нямам личен лекар и не знам каква е практиката,но си намерих по район акушерско сдружение и при тях ходих...
Честито и лека бременост и раждане   bouquet
Виж целия пост
# 12
Честита бременност.  bouquet
Форумът се напълни с очакващи мами, много хубаво
Хайде чакаме такава новина и от тебе Hug Heart Eyes

Честита втора чертичка Белинда. Лека бременост и здраво бебче ти пожелава и най-прекрасните мигове с него   Grinning
Виж целия пост
# 13
Аз нямам личен лекар и не знам каква е практиката,но си намерих по район акушерско сдружение и при тях ходих...
Честито и лека бременост и раждане   bouquet
Да но нали винаги първо ти трябва нещо като направление от домашния лекар. newsm78
Виж целия пост
# 14
4естито ти корем4е! Желая ти вси4ко най-най-!

Ако си намериш гинеколог и запо4неш да ходиш при него не вярвам да те върне. Дали?
Аз така процедирам, а и тук запо4ват прегледите в 12 г.с. Паралелно с основните 3 прегледа за цялата бременност, си ходя при гинеколога веднъж на 2 седмици. Мерим кръвно, кг, слушаме тонове, гледаме се на видеозон. Голямо успокоение е като за първа бременност. Ина4е ще умра от притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия