Колко струва лечението с хомеопатия?

  • 1 502
  • 7
Здравейте!
Решила съм да водя девойката на преглед при педиатър - хомеопат. Ама разбрах, че първият преглед струвал 30 - 40 лв., а после - по 10 лв. за всеки преглед. Обаче не знам колко струват / горе-долу/ хомеопатичните лекарства, предписвани от класическите хомеопати newsm78. Бихте ли ме просветлили по въпроса, моля? И дали това лечение ще ми излезе по-евтино от стандартното, с алопатични средства?
Благодаря предварително  bouquet!
Виж целия пост
# 1
По принцип класическите хомеопати дават лекарството (включено е в цената на прегледа). Иначе всички хомеопатични лекарства струват ~ 3лв бройката. Класическите хомеопати изписват по едно лекарство.
А на преглед при хомеопат се налага да се ходи максимум веднъж месечно.
Виж целия пост
# 2
Във всички случаи излиза по-евтино. Освен ако става въпрос за малко дете, за което изписаните антибиотици се покриват от касата.
Таксата зависи от хомеопата. Има такива (най-скъпоплатените), на които първоначалният преглед е 50-60 лв, за проследяване вземат 20. Има и с далеч по-ниски тарифи. Въпрос на пазар (извинете ме за израза, но здравето вече е стока).
Монопрепаратите на Боарон са по 3 лв (както е посочила Светла1). Високите потенции, които изписва хомеопатът (и ги продава той) са около 5 лв.
Сравни с антибиотици + антипиретици + витамини.
Виж целия пост
# 3
Първичният преглед е по-скъп 20-30 лева ,после по 8-10лв. Но хубавото е това, че лекарствата се дават или от хомеопата  или си ги купуваш ,но са пък 2-5 лева.Взимат се рядко, а и срока им е доста голям.
Виж целия пост
# 4
При нашата лекарка има прегледа, има консултация.
Това се определя от времето за което те преглежда. Консултация: 10-15 минути е 10 лв. Преглед от около 1 час е 20лв. А вече при сложните случай с попълване на тест и продължителност 3 часа е 50 лв. Но това се случва рядко.
На мен специално не ми се налага да ходя по-често от три-четири пъти в годината. Пък обажданията по телефона при спешните ситуации направо са ми подарък.

За цената на лекарствата - другите момичета са точни. Искам само дадобавя, че ако се налага вземането на еднократна или двукратна доза, лекарката ги дава към таксата за преглед. Купуваме само тези, които са с продължителност няколко пъти.
Виж целия пост
# 5
Във всички случаи излиза по-евтино. Освен ако става въпрос за малко дете, за което изписаните антибиотици се покриват от касата.
Таксата зависи от хомеопата. Има такива (най-скъпоплатените), на които първоначалният преглед е 50-60 лв, за проследяване вземат 20. Има и с далеч по-ниски тарифи. Въпрос на пазар (извинете ме за израза, но здравето вече е стока).
Монопрепаратите на Боарон са по 3 лв (както е посочила Светла1). Високите потенции, които изписва хомеопатът (и ги продава той) са около 5 лв.
Сравни с антибиотици + антипиретици + витамини.

Моля кажи ми как така антибиотиците се покриват от касата за малко дете, това само за специални пациенти ли е, защото аз незнам таклова нещо?
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви , момичета Hug!

Това - за антибиотиците, които поемала касата при малко дете, и аз не го знам Embarassed. Ще ми бъде полезно да науча повече по въпроса - Сръчка, моля те, просветли невежите Praynig!
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви , момичета Hug!

Това - за антибиотиците, които поемала касата при малко дете, и аз не го знам Embarassed. Ще ми бъде полезно да науча повече по въпроса - Сръчка, моля те, просветли невежите Praynig!

Сега не знам да има такова нещо, но когато моите бяха малки имаше специални книжки и до три години на децата здравната каса поемаше лечението. Това бяха лекарства по списък, в който имаше и антибиотици. След това го направиха за деца до една годинка, а сега вече не знам. Може въобще да са го премахнали.  newsm78 Може да са имали пред вид това. Ако е нещо друго, нека кажат.

Сега има поемане на лекарства само за тези, които имат допълнителни осигуровки към здравен фонд. Но там се поемат лекарствата до определена сума не само на децата, а и на възрастните. Ето например, моя работодател е направил такива осигуровки за всички членове на моето семейство и ако си купя лекарства от аптеките и представя изискуемия набор документи ми връщат парите. Но за мое съжаление хомеопатията не влиза в списъците на здравната каса и общо взето пия по една студена вода.  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия