Провалих ли детето си с биберона?

  • 451
  • 10
Здравейте! Бих искала да се извиня на първо място, че не съм регистриран потребител, а пускам тема.....надявам се да не ви подразня с това   Позволявам си да пиша, защото съм безкрайно объркана- питам се провалих ли детето си, а и себе си като майка?   Бебето ми е на един месец и е изключително на кърма, но има невероянти колики, а и като цяло е доста плачещо бебе....аз го гледам сама и няма кой да ми помогне, което прави отглеждането още по- трудно.....проблемът ми се състой в това, че днес започнах да му давам биба, за да се поуспокои, когато немога да го гушна.....знам, че на кърмено бебе не бива да се дава биба, но просто вече незнам какво да правя, за да продължа да живея някак! Моля ви, кажете ми- това ще провали ли кърменето и какви ще са другите последици.....нямам възможност да я държа на гърдата ми по цял ден както в началото, а и от силния плач скоро може да ме изгонят от квартирата ми.....моля ви за помощ, защото не мога сама, а така силно искам да отгледам детето си правилно.....как се справяте вие без биберон с непрекъснато плачещо бебе, което иска да е на ръце по цял ден и нощ?! Прочела съм всички теми в библиотеката, но там не намерих точния отговор, за което също се извинявам  Embarassed Благодаря ви за вниманието предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Успокой се, доколкото можеш. Аз съм давала залъгалка и още  е с нея, кърмих я 11 месеца, нито стачки  сме преживели нищо, Ако е със силен сукателен рефлекс едва ли ще му повлияя смукането на залъгалката на кърменето.
Почиваи си когато спи бебока, като отминат коликите е по - лесно.
Ще се справиш
Виж целия пост
# 2
моят син също има биба-ползва си я редовно и все още е в редиците на кърмените бебета- не бях чувала, че е толкова вредна бибата- чак да се провалиш като мама..
Виж целия пост
# 3
Не се безпокой толкова Simple Smile
На кърмено бебе не се препоръчва да се дава биберон-залъгалка през първите 4-6 седмици от живота, за да свикне добре да суче и да се избегне объркването на зърното (т.е. да не предпочете биберона пред майчината гърда).
По-добре понякога да даваш биберон и да си спокойна, отколкото иначе Wink
Все пак прегледай статиите в Библиотеката на форума по въпроса с бибероните.
Виж целия пост
# 4
Разбира се,че не си се провалила!Залъгалката не е препоръчителна в началото, за да не се обърква процесът на регулация на кърмата, но по-късно не е чак толкова фатално.Аз съм давала, а кърмя вече ..колко newsm78..16 месеца GrinningЕ, Ники категорично я отхвърли на 7-8 месеца, но дотогава си я цокаше чат-пат на заспиване.
Виж целия пост
# 5
И ние сме с биба, но това ни най-малко не ни пречи на кърменето.
Виж целия пост
# 6
И аз в началото давах, защото малкият постоянно искаше да суче, но след 3-я месец сам се отказа от нея. Е сега мен ме позва за биба, но поне е само за приспиване  Simple Smile.
Виж целия пост
# 7
Ние също ползваме биба. Цака я когато е нервен и не иска гърдата, когато заспива и някой път и за да се изака. Сега я ползваме и за чешане на венците. Не се притеснявай и с бибата пак се кърмим успешно.
Кураж и спокойствие. Ще се справиш.
Виж целия пост
# 8
И от мен едно рамо за спокойствие. Имам приятелка тук, кърмила дълго първото, сега кърми второто вече 9 месеца,  бибероните не са попречили, те са за времето, когато не са на гърдата да сучат.
Моят син пък изобщо не я удостои с внимание, сега я ползва, за да си чеша венците.


Кураж и освен дебели нерви..много търпение и любов!

А с/у колики, ако имаш възможност, опитвай да държиш коремчето винаги топло.

И защо пък заради плачещо бебе да те изгонят от квартирата, това пък съвсем не е нормално  newsm78
Виж целия пост
# 9
Не си се провалила - споко. Ние също ползваме този атрибут а успокоението   baby_neutral Laughing и то от първия месец и..... още сме си на изключителлно кърмене  bowuu . При нас даже аз настоявам за залъгалката, за да не си смуче пръстите, което той видимо предпочита, но мама е упорита Naughty. Мисля после ще го откажа много по-лесно от бибата, която без друго недолюбва от любимите пръсти към които може да се пристрасти.
Виж целия пост
# 10
Аз пък не бях прочела нищо за биберон-залъгалката. Докато бях бремена си избрах даже най-сладурската. Дадох я още в родлния дом, защото моето бебе беше с  много силно развит сукателен рефлекс. Ако не бях дала биберона, това означаваше бебка да е постоянно на гърдата ми.

После дойде момента, в който виждах, че тя не иска да суче, а си иска бибата. А слд известно време и мъчителното махане на Мими \така я нарича малката\.

Ако сега се върна назад не знам дали бих дала бибероната отново. Може би не? Но, ето дала съм я и не се смятам за провалила се майка. Просто по този начин вместо да си опростя живота аз го усложних с измъчване "защо не суче" и "как да я махна тази биберона"? С една дума прецени си сама \макар и да ти е трудно\, но пък не виждам нищо лошо от време на време да я даваш. И ти си човек Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия