Пълни памперса твърде често?

  • 756
  • 14
Я пак да ви занимая със себе си Simple Smile с неволите на желязната челюст Simple Smile
Та, снощи за три часа смених 5 памперса. Такова чудо не е било. Не ми прилича на разстройство, но не съм и сигурна как изглежда разстройството. Цветът е приятен, може би има леко зелен оттенък/но и за това кое  е зелено не съм сигурна/. Консистенция - леко зърнеста, малко слуз. В повечето случаи чак гащите цапаме.
Питам тук, защото съм в процес на премахване на добавката. Днес не съм давала адапте, но дрискането продължава - по време на ядене и след половин час - пак. Не съм яла нищо различно, даже последните два дни се храня доста малко. Малкият е нервен, предполагам заради липсата на изкуствено мляко,но и аз се инатя.
Да продължавам ли да се инатя, в криза ли сме някаква или имам повод за притеснение?
Спа само по време на разходката, и то един такъв повърхностен сън. През нощта си спа нормално.
Виж целия пост
# 1
Ще използвам темата да попитам и аз... ние вече сме на 4 месеца, а акаме обикновенно минимум 3-4 пъти дневно, нормално ли е?
Виж целия пост
# 2
Ние до преди 1 седмица акахме във всеки памперс..по мъничко, но имаше всеки път.От скоро акаме веднъж- привечер ,но толкова, че чак и косата си омазва Joy
тити - по принцип кърмата действа по-слабително.Може да се дължи на премахването на добавката.....Щом ака значи има какво да изкарва Wink
Виж целия пост
# 3
Аз съм чела и чувала, че при кърмачета е нормално акане 10 пъти на ден до 1 път на 10 дни.
Следи кога какво ти самата ядеш, и после как реагира бебето.
Виж целия пост
# 4
Когато беше на около 2 месеца Дани акаше по 8-10 пъти на ден. Мого се бях шашнала, че детето е с разстройство, че ще се обезводни, че..... абе хиляди такива глупости. Педито ме шашна допълнитело. Правих си изследване на кърмата и..... ужас! Оказа се че има стафилококи. Според лекарката, трябваше да спра да кърмя и да пия антибиотик  1 седмица за да се изчистят. Благодарение на момичетата от форума и най-вече на Iva_D   bouquet разбрах че акането по толкова пъти на ден е нормално (още повече че Дани беше съвсем жизнен и весел) , освен това антибиотика беше съвместим с кърменето и трето и най-важно - стафилококите не са патогенни организми и живеят върху кожата на човека и е нормално да попаднат и в кърмата.
Ето една чудесна статия http://www.detki.de/index.asp?sid=-421573078&id=d158 - линка е на hedra

Ще използвам темата да попитам и аз... ние вече сме на 4 месеца, а акаме обикновенно минимум 3-4 пъти дневно, нормално ли е?

Ние сме на девет месеца и все още ака по 2-3-4  пъти на ден. Според мен си е до организъм. И аз съм с много редовен стомах и детенце прилича на мен Blush
Виж целия пост
# 5
линкът наистина е много хубав, благодаря.
Аз пък съм на път да оттегля питането си, понеже от сутринта малкият не е пълнил памперс. Т.е. от снощи. Но вече съм спокойна.
Виж целия пост
# 6
Малко късно видях темата, и се радвам, че всичко вече е по-спокойно. Така че поздрави Желязната Челюст от мен. Значи папка достатъчно и стомахчето му е редовно.
Виж целия пост
# 7
И ние пълним памперса по 3-4 пъти на ден.Храним се с АМ и по време на хранене я свършваме тази работа. Разбира се памперса не е много пълен.Бебо е на 2м.и половина и си хапва по 120мл. но 3-4 чоса.
Виж целия пост
# 8
И аз виждам късно темата, но така описаният цвят, брой пъти и консистенция е приемлив, чакай да видиш каква изнената ще имаш като захраниш челюстта  Wink
Виж целия пост
# 9
не ме плаши, кроче - подготви ме Simple Smile
ще имам памперс, достоен за одзеки? Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Алекс сега пълни пампата по 3 пъти на ден. На мен ми се струва нормално 
Виж целия пост
# 11
Ето една чудесна статия http://www.detki.de/index.asp?sid=-421573078&id=d158 - линка е на hedra

Ще използвам темата да попитам и аз... ние вече сме на 4 месеца, а акаме обикновенно минимум 3-4 пъти дневно, нормално ли е?

Ние сме на девет месеца и все още ака по 2-3-4  пъти на ден. Според мен си е до организъм. И аз съм с много редовен стомах и детенце прилича на мен Blush
Линка и статията, която е написана там е много съмнителна по отношение на достоверността на изложените факти.
В педиатрията по отношение на кърменето не съществува понятието "предно мляко", "задно мляко". Просто защото като строеж тъканта на млечната жлеза е еднаква на всички места и затова няма как еднаква хистологично тъкан да произвежда различно по състав мляко. Но подред:

*пълната лактозна недостатъчност е рядка. Има обаче варианти на активност на ензима в чревната стена (разграждащ лактозата), които са много вариабилни индивидуално. Тоест всяко дете е индивидуално по отношение възможност за разграждане на лактозата.

"Если мама кормит ребенка 6-7 раз в сутки, «копит» молоко к кормлению, сцеживается после кормлений, перекладывает ребенка во время кормления то к одной, то к другой груди – очень велика вероятность развития лактозной непереносимости."
Това е абсолютно невярно...

"Эта та самая лактозная непереносимость, причиной развития которой является дисбаланс между «передней» и «задней» порциями молока."
Тезата не почива на никакви научно обосновани факти... Всичко, което се обяснява там за 5-10 минути и прехвърлянето на другата гърда е пак невярно. Едно здраво кърмаче може за 8-10-12 минути да изпразни ЦЯЛАТА гърда.

"Такая же ситуация может быть, если мама ограничивает ребенка в сосании, например, строго по 15-20 минут."Това навежда на мисълта, че бебето трябва да се кърми колко? 45 минути? Не е сериозно изобщо...

"У ребенка на правильно организованном грудном вскармливании, с хорошей прибавкой в весе, вообще с хорошим самочувствием, в первые 2-3 месяца жизни (а иногда и дольше) стул пенистый. "
Не съм виждал тези "разпенени" изпражнения. Воднисти-да, да попиват в памперса-също, но разпенени? Thinking

"Давайте вспомним о том, что последние лет 50 врачи имели дело преимущественно с детьми, которых кормили смесями. "
Това не е вярно. Кърменето преобладава именно в последните следвоенни години.

"Наличие сахара в стуле ребенка на искусственном вскармливании является патологией. Наличие сахара в стуле ребенка на грудном вскармливании нормально!"
Само руската школа се занимава да изследва изпражненията за наличие на захар. Не знам друг да прави това при здрави кърмачета...

"Значительное количество сахара может быть следствием неправильных рекомендаций по кормлению ребенка (частая перемена груди во время кормления, ограничение продолжительности сосания, сцеживание после кормления), т.к. ребенок получает много богатого лактозой переднего молока. "
Това също е абсолютен нонсенс... Гърдите се сменят САМО един път в рамките на едно кърмене, по ред причини.

"Лактозная непереносимость и новорожденный ребенок – неслыханное сочетание!!!"
Това си е чисто "изхвърляне"-дайте на едно дете на 1/2 месец "сокчета" и ще разберете веднага че съществува лактазен дефицит у някои деца.
Виж целия пост
# 12
Здравейте и от нас,и ние видахме късно статията,но вчера за три часа и ние ходихме 3 пати и аз много се шашнах-дали имаме разтроиство,побарках и таткото,но след като прочетах статийте се успокоих.
Бебчо е само на карма,имали сме периоди по 4-5 дни да не се изака,но много го боли коремчето,по принцип акаме по 6-7 пати на ден.
Виж целия пост
# 13
[quote author=Линка и статията, която е написана там е много съмнителна по отношение на достоверността на изложените факти.
В педиатрията по отношение на кърменето не съществува понятието "предно мляко", "задно мляко". Просто защото като строеж тъканта на млечната жлеза е еднаква на всички места и затова няма как еднаква хистологично тъкан да произвежда различно по състав мляко. Но подред:


Искате да кажете, че всички преведени статии, които са събрани в Библиотеката, са "съмнителна по отношение на достоверността на изложените факти", защото във всяка една от тях се обяснява за "предно" и "задно" мляко?
Простете ми скептицизма относно вашето изказване.
Виж целия пост
# 14
Линка и статията, която е написана там е много съмнителна по отношение на достоверността на изложените факти.
В педиатрията по отношение на кърменето не съществува понятието "предно мляко", "задно мляко". Просто защото като строеж тъканта на млечната жлеза е еднаква на всички места и затова няма как еднаква хистологично тъкан да произвежда различно по състав мляко.
Докторе,подобно изказване въобще не ви подобава,още повече,че е оборимо с най-прости примери.Тази същата еднаква жлезиста тъкан произвежда коластра,която е доста различна по състав от кърмата; впоследствие произвежда преходно мляко,което е различно по състав от зрялата кърма; произвежда различно по състав мляко за едномесечно бебе и бебе на една годинка; кърмата на майките с преждевременно родени бебета е много различна,отколкото е няколко месеца по-късно,когато бебето е вече по-голямо.А и всяка кърмеща майка просто би се разсмяла на твърдението за несъществуването на предно и задно мляко,защото има видима с просто око разлика между почти прозрачната течност,която се отделя от гърдите в началото на храненето и бялото мляко,което може да се изцеди след като бебето е сукало.Тук можете да прочетете повече по въпроса - http://www.kellymom.com/bf/supply/foremilk-hindmilk.html,а също да потърсите разработките на австралийския д-р Питър Хартман (споменат е и в линка,а и на много други места).Предно и задно мляко се споменават и в статиите на д-р Сиърс  например тук,който също е педиатър,при това световно известен.В тези разработки от престижното издание Journal of human lactation - http://jhl.sagepub.com/cgi/search?sortspec=relevance&author1 … e=&firstpage= също се говори съвсем конкретно за предно и задно мляко и спецификите им.
"Такая же ситуация может быть, если мама ограничивает ребенка в сосании, например, строго по 15-20 минут."Това навежда на мисълта, че бебето трябва да се кърми колко? 45 минути? Не е сериозно изобщо...
А какъв е проблемът с кърменето по 45 минути?! Почти всяка кърмачка ще потвърди,че особено първите два месеца повечето бебета сучат и далеч повече от час.Едно сънливо новородено за 5 минути може и въобще да не задейства рефлекса на потичане,какво остава пък да се нахрани.Важно е колко време продължава активното сучене на бебето на гърдата,а не колко време прекарва самото бебе на гърда.Бебе,което заспива след 2 минути активно сучене,защото се е уморило,може да продължи да суче след 5 минути,когато отново се разбуди от глад,пак да суче 2-3 минути и отново да се унесе на гърдата за 5-10 минути и махнато,отново да зареве от глад - ще се е нахранило ли според вас?И съкращаването на времетраенето на кърменето,защото средното бебе би трябвало за 10 минути да се е нахранило,ще доведе до ненаддаване при бебе с такова поведение.Всяко дете е индивидуално в нуждите си и времетраенето на кърменето се определя от бебето,а не от таблици - още повече,че с възрастта времето,прекарано на гърдата,се съкращава невероятно много,защото бебето расте и суче все по-ефективно.Но за повечето новородени е невъзможно да се нахранят в рамките на 10 минути на едната гърда - тази препоръка е много честа причина за $липсата на кърма$ и съответното ненаддаване на бебето.
"Лактозная непереносимость и новорожденный ребенок – неслыханное сочетание!!!"
Това си е чисто "изхвърляне"-дайте на едно дете на 1/2 месец "сокчета" и ще разберете веднага че съществува лактазен дефицит у някои деца.
А ето това аз въобще не го разбрах - какво общо имат сокчетата,в които млечна захар въобще не се съдържа, с лактазната непоносимост,която се отнася за неспособност да се разгражда млечната захар?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия