Сухи чушки, как да станат сухи?

  • 3 564
  • 6
искам за бъдни вечер да имам сухи чушки на масата, ама никога не съм правила.
моля, който знае да ми каже как да ги направя...... дали ще станат до 24/12 ?
Виж целия пост
# 1
Оооо, аз зимата най-харесвам сухи пълнени чушки, имат по-особен вкус. Много ги обичам.
Измиваш чушките, защото при съхранението може да са се понапрашили. После ги накисваш в гореща вода за известно време, докато поомекнат и се поопънат, после пълниш с плънка, която си си приготвила. За Бъдни вечер- постна,  а инче моше и месна.
Виж целия пост
# 2
Немисля, че ще станат. Те се сушат през есента на проветриво и сухо място. А знам, че и доста трудно, защото повечето мухлясват. По позорите продават готови сушени. Малко са скъпички, но аз ги обожавам и си заслужават парите.
Виж целия пост
# 3
Ооооо, аз май не съм ти разбрала въпроса, но наистина е малко късно да нижеш сега чушки. Няма да ти станат до Бъдни вечер, а и се сушат на проветриво и сухо място. Добре е и да са на по тъмно, за да си запазат цвета. Аз купувам чушките баба ми ми ги ниже и суши. Тя живее в къща и има прекрасен таван за тази цел.
Както вече са ти казали, продавт се сушени чушки попазарите, но миналата година, понеже и аз си нямах сушени си спомням че цената им беше доста солена (около 30-тина лева за кг). Верно е че чушките са леки, но като си вземеш 10-12 и ти излиза като кило свинско.
Виж целия пост
# 4
Оооо, аз зимата най-харесвам сухи пълнени чушки, имат по-особен вкус. Много ги обичам.
Измиваш чушките, защото при съхранението може да са се понапрашили. После ги накисваш в гореща вода за известно време, докато поомекнат и се поопънат, после пълниш с плънка, която си си приготвила. За Бъдни вечер- постна,  а инче моше и месна.

И аз така ги правя,когато имам сушени.
А свеки например прави със замразени,но не са както сушените.
Виж целия пост
# 5
но миналата година, понеже и аз си нямах сушени си спомням че цената им беше доста солена (около 30-тина лева за кг). Верно е че чушките са леки, но като си вземеш 10-12 и ти излиза като кило свинско.


Да, но според мен няма по вкусно нещо от тези чушки за Бъдни вечер. Аз си купувам защото ги обожавам. А и можеш да купиш по 2 чушки на човек примерно.
Виж целия пост
# 6
и аз да кажа , че вкуса им е много по-хубав от този на замразените ...
сушенето не е трудно , но сезонът му не е сега , да
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия