Два въпроса за захранването

  • 516
  • 8
Ивинявам се за неясното заглавие, но не можах да го формулирам по друг начин Embarassed

а сега въпросчетата Wink
1. Мога ли да дам на бебето дюля от компот? Компота е правен с минимум захар, но не е като хич да няма.  newsm78 Иизобщо дюлята подходяща храна ли е за бебе?
2. И банана и домата съдържат хистамин и поради тази причина са алергени, нали така? Аз, обаче, поради незнание, давах банан (и все още давам) и няма отрицателни реакции. Това означава ли, че и с домата нещата ще бъдат по същия начин?

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Може да даваш и дюля,и банан,и домат Grinning Нищо няма да му стане на детето от малко захар в компота - не го тъпчеш постоянно със сладки неща,пък и дюлята си е бая кисел плод - макар че аз съм давала натюр,но печена,когато киселото й се убива доста.
Домати съм си давала абсолютно съзнателно лятото,когато имаше домашни.Банан също давам,макар че тя не го яде - на много места е даден сред първите храни за захранване,така че не е чак опасен Wink
Виж целия пост
# 2
Дюля съм давала още на 7 месеца и се прие много добре и като вкус и като реакция на стомаха-нямаше запек.Но беше комбинация-дюля с ябълка на Бебивита.После давах и сварена,но без захар,а с друг плод-мисля ябълка.
Домати също съм давала,но рядко.Да,имат хистамин,но едва ли можеш да съдиш по банана,дали ще реагира.А и сега доматите не са много читави-парникови са.Ако решиш,съветът ми е да ги дадеш в състава на готово пюре,в минимално количество. Laughing
Виж целия пост
# 3
За дюлята - давай смело Wink
Бананите - щом няма реакция - също!Ники се изпъпчи от банан, не давах цял месец, после пак полееекичка го въведох и сега му е такъв фен, че почти всеки ден омита по един цял!
Доматите - не, не можеш да разчиташ, че щом яде банани, ще яде и домати.Трябва да захраниш бавно и полека с тях.Но сега през зимата са толкова гадни, че по-добре не му давай хич.Няма да усети жизнена нужда от домати Wink
Виж целия пост
# 4
И аз мисля, че сега не е времето на доматите... Тия пластмасови боклуци, дето ги продават в момента ние не ги ядем, какво остава на бебката да ги пробутвам!
Виж целия пост
# 5
Аз се питах същото за доматите и банана. Мисля с банан все пак да се престраша, защото не останаха неща за въвеждане. Домати бях замразила още когато им беше сезона, но ще ги дам след годинката. Навремето хлапето получаваше страшни колики, когато аз ги ядях.
Виж целия пост
# 6
Аз банан съм давала и не е имало проблем. Домат чист не съм давала, а и не бих дала  от тукашните, те са някакви мутанти. Но някои пюрета пък съдържат домат, давала съм такива и също не е имало проблем, но то от един- два пъти едва ли може да се вади извод Whistling
Виж целия пост
# 7
Аз пресен домат няма да дам... Както Зъхи каза, то ние не ги ядем сега, та на него ли да ги дам. Мисълта ми беше за готовите пюрета в които има домат Thinking
Виж целия пост
# 8
а, от тях може да даваш, но както казах - захранваш си по правилата, с по една-две лъжички.Няма значение, че яде банани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия