слагате ли капки за очи на бебчетата

  • 586
  • 6
бебчо отделя много гурелчета чак очичките са му залепени чистя ги с памуче с лайка денс малко се е изчистел но педито настоява да слагам капки за очи
вие слагате ли им
Виж целия пост
# 1
Аз съм слагала по препоръка на педиатъра ни от онези ...-Офта септонекс / сори ако бъркам точното название/, дават се и без рецепта .
Виж целия пост
# 2
Да, слагала съм още когато бебка беше на 4-5 дни, защото имаше такъв проблем. Теб какво те притеснява да слагаш?
Виж целия пост
# 3
Офталмо Септонекс и аз слагам по препоръкана педито за същия проблем.
Виж целия пост
# 4
Офталмо септонекс  са добри, но не ми се струват подходящи за бебета. newsm78
 По-добре е да се помъчиш да изчистиш първо с лайка и смрадлика. Моят преди 2 месеца имаше такъв проблем- за около 3 дни се оправи. Правих промивки през 30 мин, дори и нощем 2-3 пъти. Редува се промиване с лайка, хвърляш памучето след всяко избърсване на очето, а после и със смрадлика.Движението е от вън навътре към окото. Трайността на приготвената отвара е 12 часа, приготвяй по малко.(Сори ако това ти е вече известно) Аз лично съм доволна, този съвет го получих от друга мама от форума, а тя, от своя педиатър.
Виж целия пост
# 5
Офталмо Септонекс -  и аз съм слагала като беше на 1 месец, но нетрябва да се прекалява все пак, някъде до към 3 дена слагай. А гурулчетата какъв цвят са - бели или жълтеникави? При нас бяха жълтеникави само на едното оченце и се оправи от самосебе си, макар да съм слагала капки 2 пъти дневно по 1 капка за 3 дена !
  bouquet
Виж целия пост
# 6
Офталмо Септонекс -  и аз съм слагала като беше на 1 месец, но нетрябва да се прекалява все пак, някъде до към 3 дена слагай. А гурулчетата какъв цвят са - бели или жълтеникави? При нас бяха жълтеникави само на едното оченце и се оправи от самосебе си, макар да съм слагала капки 2 пъти дневно по 1 капка за 3 дена !
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия