Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 20

  • 51 607
  • 811
# 285
Вяра, нас преди 10 месеца и нещо ни изписаха със същата диагноза-двустранна худронефроза, 2ра степен.
Къде роди? Взеха ли стерилна урина на бебчето да видят дали няма бактерии?
Хубаво е да се консултираш с нефролог.
Мога да ти пиша на лични, за да не отегчавам момичетата тук, че съм разказвала историята  Peace
Бъди спокойна и се консултирайте със специалист, 2ра степен не е голямо разширение.
Виж целия пост
# 286
Момичета как сте?Аз засега да не казвам голяма дума съм добре.Дано се задържа по дълго така.Другата седмица заминаваме с мъжо на Обзор на моренце.Дано там не си лепна някакви бактерии,че сега като слушам косата ми настръхва чак. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 287
Олив, много ще се радвам на твоята кърмаческа подкрепа и насоки, живот и здраве като стигнем дотам  Simple Smile
Имам въпроси:
Какви точно изследвания и тестове правят на бебето, след като се роди (ако по време на бременността е диагностицирано с кисти на единия бъбрек)? Тук ми казаха, че правят видеозон и някакъв рентгенов тест на пикочния мехур (не се сещам за името на теста). Според мен не е ли твърде рано за такъв обременяващ тест с контрастно вещество и облъчване да се прави на новородено?
Какво правят в БГ и кога след раждане? При какви случаи и кога от раждането се прави ЯМР?

Може ли да се обърка хидронефрозата с диагноза - кисти на бъбрека (при видеозон на бременността)?

red shoe , би ли споделила вашата история, ако не те натоварва това допълнително?
viara2010, хидронефрозата по принцип се израства, вярвам, че впоследствие няма да имате никакъв проблем! Peace
marychery , утре ще се надяваме само на доброи новини!
danaeka , да се насладите макс. на морето и никакви бактерии!
Виж целия пост
# 288
На нас като се роди само ехография направиха.
Може да се обърка диагнозата. При нас бяха казали същото- поликистоза, а се оказа хидронефроза 5 та степен. Не го мисли от сега.
Виж целия пост
# 289
НАДЕЖДА* и аз мисля че трябва да се успокоиш и да дочакаш раждането. Тогава най добре ще се види какъв е проблема.
viara2010 следи си бебето при детски нефролог, кърми го и му се радвай. Хидронефроза 2 степен много често се израства.
danaeka приятна почивка. И моите деца заминават на море другата седмица, вече оправяме багажа. Е Мария си изкълчи врат и сега носи шийна яка, но според докторите ще се оправи до заминаването.
Виж целия пост
# 290
Здравейте отново,
Благодаря на всички, които отговориха, и специално на red shoe.
На 27.07 сме на преглед и много ще се моля и надявам легенчетата да са в същите си размери. Надявам се и вярвам че ще го израсте проблема.
Непрекъснато следя пишкането, температурата и апетита, за сега всичко е наред. И да, разбира се че го кърмя, на мама юнака Grinning
Виж целия пост
# 291
Да се похваля - пуснах стерилна урина, че се притесних от тридневното киснене в басейни в Хисаря - чиста е! Grinning
Предполагам, че е нормално, щом 2ри месец е на фуролин /всъщност на испанския детски сироп/, ще видим след още 1 месец какво ще е положението и ще излязат ли пак тези е-коли.

bubavuka, как е при вас, пускала ли си?
Виж целия пост
# 292
здравейте момичета, аз съм бременна и момченцето ми има увеличени бъбречни легенчета ,някой знае ли 2степен хидронефроза за какъв размер на легенчетата отговаря
Виж целия пост
# 293
 Rolling EyesЗдравей те мили майки на дъщеря ми и откриха хроничен цистит и ни изписаха FUROLIN моля ви да ми кажете за какво се използва ,състава му и къде да го открия Hug
Виж целия пост
# 294
Момичета,благодаря Ви.В Понеделник заминаваме с мъжо.Дано само случим хубаво време за плажа.
Виж целия пост
# 295
danaeka,прекрасна ваканция! Hug
спокоен и слънчев уикенд на всички! Hug
Виж целия пост
# 296
олив, не сме пускали стерилна урина от месец - искренно се надявам всичко да е ок и да нямаме проблеми, защото все пак сме и на фуролин и се надявам и той да го предпазва. И ние бяхме до Сандански тази седмица за три дни и той не излезе от басейните, преди това във Велинград на басейн. Не усещам да има миризма - при нас това е много явен показател и затова се успокоявам. Но ще взема да пусна тази седмица за по сигурно.
Виж целия пост
# 297
Сигурно нищо няма да има докато са на Фуролин, ще видим след месец какво ще стане.

doseva, Furolin е гръцко лекарство със съставка Nitrofurantoin, химиотерапевтик, срещу бактерии е, както и антибиотиците, но е доста по-щадящ от тях. Моето дете в момента е на Нитрофурантоин, но на детски сироп от Испания, имам в излишък и такъв, и Фуролин /той е само в разфасовка за възрастни, трябва да го чупиш или да ти го направят в аптека/, ако не можеш да си намериш, мога да ти дам.
Колко е голямо детето и какави дози й изписаха?
Виж целия пост
# 298
olive -Благодаря ти за отговора дъщеря ми е на 7г дозата е 1/4 таблетка на ден-от 100mg  а относно за Испания  под каква форма се намира там ,защото имам близки там и ще ми го доставят.Знаеш ли да ли има странични ефекти от лекарството. Laughing
Виж целия пост
# 299
doseva, пускали ли сте стерилна урина? Имате ли бактерии? Без антибиограма ли Ви е изписан? Защото фуролина е точно за това - "Furadantin (нитрофурантоин) е специално предназначен за лечение на инфекции на пикочните пътища, причинени от чувствителни щамове на Escherichia коли , ентерококи, стафилококус ауреус , както и някои чувствителни щамове наKlebsiella и Enterobacter видове. Нитрофурантоин не е показан за лечение на пиелонефрит или перинефронна абсцеси". Ако не сте - пусни за всеки случай. Моя позната имаше цистит, но то беше вследствие на бактериите или обратно.
Испанският сироп се казва Furantoina 50 mg/5ml - шишето е 80 мл. Моето дете го повръщаше още по време на приемане. Неприятно е като вкус и затова сега му давам таблетка разделена на 6. При теб ще е още по лесно на 4. Слагам я в лъжичка с кисело мляко и даже не разбира, че пие нещо. Ти решаваш, няма значение кой вариант ще е . Все едно е. Но ако не си - пуснете стерилна урина задължително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия