Какво да правя..

  • 624
  • 10
 newsm12 Значи получава се следното нещо малката от два дена почти на всяко кърмене "протестира" и се дърпа от гърдата,почва да реве и така 10-20мин.след продължително обикаляне на стаята и люшкане напред-назад се поуспокоява и започва да суче.Та според мен има няколко причини за всичко това:1.От цеденето съм получила хиперлактация и бебка се научи щом я сложа на гърдата и трябва винаги да тече по много да е леснои да не си прави труда да суче-един вид все едно пие от шише направо да й се налива в гърлото млякото(от шише не съм й давала никога,нито адапте и вода почти не пие защото не обича само я плюе)вече не се цедя от известно време на поискване сме по 1-1,5ч.на гърдата и така до вчера smile3511по принцип е спокойна и нощно време не се буди да яде,последното хранене е до 24ч и след това спи до сутреинта 7-8ч но снощи не заспа лесно а на ръце и спа 1ч.и пак се събуди сложих я на гърдата и при слагането пак същото noпак обикаляне и след упорито залъгване успя да хапне малко и заспа и така до 9ч.И днес цял ден на всяко хранене едно и също newsm45Обаждам се на педито и тя ми вика че сигурно нямам кърма и понеже си имам кантар вкъщи правя едно пробно и един път 80мл.а другия път 160мл пак се обаждам и й казвам а тя ми вика че понеже сега ставала много активна и нямало да е толкова кротка на кърмене ще трябва повече търпение и упоритост и друго ми каза ако продължава така да й давам Аптамил ама аз не съм на същото мнение бих искала да си я кърмя и колкото и да е трудно ще про дължавам да настоявам защото и без друго съм голям инат и много упорита и не мисля да спирам докато бебка не пожелае HugВие какво ще ме посъветвате и някоя от вас имала ли е такъв проблем?Благодаря предварително!!!  bouquet newsm51Ще очаквам вашите съвети Praynig newsm17
Виж целия пост
# 1
уфф, идват ми два варианта за действие или дебнеш, докато още не се е съвсем събудила и слагаш да суче, или изчакваш да си поиска и ако е гладна, няма как да не  се кротне и да папка.
Друго...погледни, да няма пък млечница Close , защото така както описваш реакцията е същата, както при синът ми двата пъти,като се беше сдобил с нея  newsm78
Виж целия пост
# 2
Сама виждаш, че няма никаква нужда от аптамила, мляко си имаш достатъчно.  Просто бебето явно е в лош период, който скоро ще мине и всичко ще си продължи по старо му, докато дойде следващият период  Laughing. Опитай се да и създадеш спокойна атмосфера, когато започвате да се кърмите, ако трябва затъмни стаята и изключи телевизори и радиа. Като започне да нервничи я поноси и полюшкай малко на ръце или просто отложи яденето с 15-20 минутки, гушкай я на голо без да настояваш с гърдата или легнете на спалнята и само се погушкайте малко. Да не ти разказвам аз колко време кърмех на тъмно в банята седнала на ръба на ваната, докато се сетя, че мога да си вкарам там един стол за по-голямо удобство. Пък го преживяхме този момент Wink и вие ще се справите.
Виж целия пост
# 3
уфф, идват ми два варианта за действие или дебнеш, докато още не се е съвсем събудила и слагаш да суче, или изчакваш да си поиска и ако е гладна, няма как да не  се кротне и да папка.
Друго...погледни, да няма пък млечница  , защото така както описваш реакцията е същата, както при синът ми двата пъти,като се беше сдобил с нея 
И двата варианта пробвах и действа безотказно Peaceа за млечницата я погледнах но няма нищо Laughing
Аз за да съм по-спокойна си почнах чайчето на ХИПП и резултата не закъсня newsm44 за отрицателно време гърдите ми станаха тип а ла Памела newsm62 и бебката бе повече от доволна smile3522 има мляко на корем и по-спокойни нощи smile3524Сега можеме вече спокойно да се залавяме с приготовленията около Коледните Празници santa2 Close-mas: People Santa Nature Snowman Nature Snowman  love001 smile3501
Виж целия пост
# 4
Зори БЛАГОДАРЯ за съветите newsm51
Дано повече нямаме такива проблеми с кърменето newsm10че аз съм новак и направо се бях осветкала отвсякъде #Crazy
Друго си е сега като мънинката си папка и е спокойна Laughing Hug
Хайде и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ People Santa Close-mas: santa2
Виж целия пост
# 5
Аз успокоявах бебчо с биберон, после му тиквам гърдата, и като започне пак да протестира, пак биберон и така... Успявах да го накърмя. Но при нас това се е случвало само на 1 хранене за не повече от седмица.
Виж целия пост
# 6
Браво на теб справила си се...........а аз засега не мога про мен ситуацията е същата..........само че нито тъмнината нито сънливостта ни помагат.......бебето предпочита да гладува вместо да се нацока хубаво днес чде в 6 сутринта а после в 12 малко и сега в 5 категорично отказа гърдата направо съм се луднала в нас........а според педито се отбил вече и да съм спирала кърмата
КАКВО ДА ПРАВЯ???????
ПОМОГНЕТЕ Sad Cry
Виж целия пост
# 7
Браво на теб справила си се...........а аз засега не мога про мен ситуацията е същата..........само че нито тъмнината нито сънливостта ни помагат.......бебето предпочита да гладува вместо да се нацока хубаво днес чде в 6 сутринта а после в 12 малко и сега в 5 категорично отказа гърдата направо съм се луднала в нас........а според педито се отбил вече и да съм спирала кърмата
КАКВО ДА ПРАВЯ???????
ПОМОГНЕТЕ Sad Cry
Глупости говори педиатърката ти, анилеви. Не може толкова малко бебе да се отбива. Кърмаческа стачка е това. Още малко търпение и нещата ще се оправят. Нали не даваш адаптирано, че съвсем ще се влошат нещата в такъв случай. Значи много спокойствие, тишина, тъмнина. Предлагай гърдата докато спи без да я будиш интензивно - просто й погали нослето със зърното. Осигури максимален контакт кожа-кожа с бебето - ако трябва се съблечете и двете голи и се гушкайте. Може и така голи да се разнасяте със слинг. Никакви биберони, вода, чай и пр. Всичкото сукане на бебето да е на гърдата. Ще се справиш, няма страшно!

Успех!
Виж целия пост
# 8
Сега и аз се притесних.
Всяка вечер беб започва да протестира като се опитам да го отделя от гърдата. Може да си седи по 1 час там. Мислите ли че не му достига мляко? КОлко е нормално да се качва през 4 месец?
Виж целия пост
# 9
Сега и аз се притесних.
Всяка вечер беб започва да протестира като се опитам да го отделя от гърдата. Може да си седи по 1 час там. Мислите ли че не му достига мляко? КОлко е нормално да се качва през 4 месец?

Нормално е бебетата да сучат по един час, че и повече, осен за наяждане те сучат и за успокоение, за удоволствие и т.н. Това не означава непременно, че кърмата не стига. Ако бебето качва добре няма проблеми. Как се движите с килограмите?
Виж целия пост
# 10
Ние също сме с такъв период. Благодаря за темата и идеите.
Като го сложа на гърда суче 5 мин и започва да се върти и лигави зърното, да дърпа Twisted Evil. Чакам до 15 мин и го свалям от гърдата ..след половин час се започват невероятни писъци от глад...Направо се бях изнервила във вторник. Добре , че преживяхме един такъв период вече та се сетих да тикна другата гърда, като тя му омръзне хайде пак първата и така на 5 минути се въртим едната другата..Мислех, че тези "стачки" не се случват всеки месец  , но ние май сме така ..всеки месец се върти..А наддаваме много добре, така че дори и да не е качил много  този месец не смятам да преминавам на адапте. ПОне до края на 4 месец да изкараме така пък после ще видим..
Сега ще опитам  и с тъмна стая и кожа в кожа дано помогне, че така с двете гърди много ми се разраняват зърната. А кърма има, не е като да няма..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия