въпроси за изцеждането и замразяването

  • 1 742
  • 24
След всяко ядене и двете гърди ли изцеждате или само еданата
и  няма ли опасност така за следващото ядене да няма мляко?
Как запечатвате пликчетата без тези специални щипки?
И още нещо - как се разбира дали млякото не се е развалило? - Вчера изцедих известно количество и го сложих в хладилника и денес, когато реших да го замразявам отдолу беше бистро, а отгоре бяло - дали се е било развалило? (от 10 снощи до 10 днес е седяло в хладилник)
Виж целия пост
# 1
Нормално е да се е отделило така - нали и прясното мляко отделя каймак отгоре - е това става и с кърмата - не е развалена Wink  - бросто като я даваш я разбъркай много добре. След хранене изцеждай гърдата, от която си кърмила ( обаче само ако смяташ да увеличаваш лактацията - иначе ако бебето изсуква добре няма смисъл). Пликчетата аз си ги защипвах с кламер.
Виж целия пост
# 2
Когато онзи ден попитах нашата педиатърка дали мога да се изцеждам и да замразявам кърмата,тя ми каза,че по принцип можело,но нямало смисъл,защото веднъж замразената кърма трябвало преди ядене да се превари(а нали тогава и се губят полезните вещества)и затова.На мен обаче ми остава кърма и след като  Яна се насуче се цедя така или инъче  и незнам вече как да я съхранявам,а предпочитам,когато ме няма или при друг случай примерно да и давам кърма пред разни други добавки.На кого да вярвам,вече незнам Embarassed
Виж целия пост
# 3
Цитат на: buubinka
Когато онзи ден попитах нашата педиатърка дали мога да се изцеждам и да замразявам кърмата,тя ми каза,че по принцип можело,но нямало смисъл,защото веднъж замразената кърма трябвало преди ядене да се превари(а нали тогава и се губят полезните вещества)и затова


E защо чак да се преварява Confused  - достатъчно е да се затопли. Поне на мен никой не ми е казвал да преварявам, не съм го и правила - то наистина ако се преварява, какъв е смисъла?!
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, точно това не бива да се прави - да се преварява!
Всъщност това е казвано неведнъж във форума!
Виж целия пост
# 5
Защо да се преварява?  Нали е била при минус 20 градуса.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: mam4e
Цитат на: buubinka
Когато онзи ден попитах нашата педиатърка дали мога да се изцеждам и да замразявам кърмата,тя ми каза,че по принцип можело,но нямало смисъл,защото веднъж замразената кърма трябвало преди ядене да се превари(а нали тогава и се губят полезните вещества)и затова


E защо чак да се преварява Confused  - достатъчно е да се затопли. Поне на мен никой не ми е казвал да преварявам, не съм го и правила - то наистина ако се преварява, какъв е смисъла?!

Ами и аз това се питам.Преди да ми каже това и аз така правех и само затоплях.Сега вече съм тотално объркана-и се цедя,и си изхвърлям кърмата Embarassed
Виж целия пост
# 7
Само да добавя - когато млякото е развалено, мирише на развалено прясно мляко.

 Нормално е да се утаи, защото по-голямата част от него е вода, но като го затоплиш си добива нормален вид Wink В хладилник може да се съхранява /ако не бъркам Rolling Eyes / до 72ч.
Виж целия пост
# 8
На мен ми казаха да преварявам кърмата която е престояла повече от 4 часа в хладилника,преди да добавя току що изцедената.Едната докторка ми казва давай му замразената кърма,друга ми казва не замразявай няма смисъл,не му давай???Вече се обърках и аз незнам какво да правя  Rolling Eyes Пък и на малкия или не му стига кърмата или го мързи да дърпа.Ох незнам какво да правя искам да го кърмя,но сучи и после неиска да спи по 2-3 часа и реве и като му дам вода пие вода и то много а той пие вода когато е гладен.Помагайте какво да правя  Sad
Виж целия пост
# 9
Радина, не се притеснявай и при нас беше така първия месец. Аз просто кърмих бебка по-често и в един момент нещата се нормализираха.
Изцеждам се само когато в 24h. си лягам и гърдите ми са препълнени, бебка си ляга между 8 и 9 и се събужда към 4-5. Кърмата я замразявам и след два три месеца мисля да правя с нея кашички, пюрета вобще за каквото ми потрябва. Не смятам, да я преварявам, това което ти е казала педиатърката май е престараване, ама ти ще си прецениш как да постъпиш...
Успех с кърменето!
Виж целия пост
# 10
Аз се изцеждах само първия месец и то само гърдата, от която е ял. После започнах да изцеждам пак по време на една кърмаческа стачка, а сега от известно време изцеждам за да се запасявам, че тръгнах на работа. Ако вече ти се е установила лактацията, няма нужда дори изобщо да се изцеждаш.

Кърмата няма как да се развали в хладилник, ако се съхранява правилно - до 48 часа в хладилник (най-добре до 24 ч), до 3 месеца във фризер на халдилник, до 6 месеца във фризер за дълбоко замразяване (-18 градуса). Нормално е да става така - има каймак кат овсяко мляко. Не се притеснявай и ако изглежда като пресечена след като я извадиш от фризера и я размразиш - като се стопли това се оправя, аз така се бях шашнала, но нищо й няма.

Абсурдно е според мен да се преварява кърма, независимо замразена ли е била или просто е стояла в хладилник. Защо по-точно, обясниха ли ви тези педиатри, дето дават такива съвети? Няма какво да убиваме в кърмата, че да трябва д асе преварява  Shocked - напротив, така става по-безполезна за бебчо.  Още повече да преваряваш едната и да добавяш прясна към преварена  Shocked - това са чисти глупости според мен.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: M&M
Как запечатвате пликчетата без тези специални щипки?


Kупих си от тези миниатюрни силиконови ластичета дето ги използват децата. Просто връзваш пликчето около 20 или 30 мл. над изцеденото мляко. Някой наскоро сподели, че защипва пликчетата с кламерче.
Виж целия пост
# 12
Забравих да ти кажа, че аз освен с щипките на Авент, защипвам и с канцеларски щипки (или ги водят още щипки за пари). Доста по-удобно е от кламерите, защото кламерите могат да се изхлузят.
Виж целия пост
# 13
Простете невежеството ми  Embarassed , но какви са тези пликчета, в които съхранявате кърмата? Някакви спеиални или обикновени?
Досега не съм замразявала кърма, само е престоявала в хладилник, та затова питам.
Виж целия пост
# 14
Стерилни пликчета на Авент за замразяване и съхранение на кърма. Можеш да ги видиш тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия