А какъв подарък за учителката в предучилищната?

  • 1 587
  • 13


Много съм зле от страна на такива идеи, но миналата година разбрах, че на учителките се носи подарък и се дава на Коледното тържество. Добре, че майка ми поне беше пекла сладки за децата.   EmbarassedТа така, какво ще препоръчате?

Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Моята свекърва е учителка в много добро частно у-ще и от това, което съм виждала покрай Коледа у тях, някои от обичайните подаръци, които получава са:
-кутия с мн. хубави, луксозни тruffles като Godiva например (но може и други разбира се)
-gift card за ресторант (обикновено за различни суми между $20 и $100)
-козметични коледни комплекти от места като Bath&Body works
-голяма, коледна свещ (или друг малък подарък) в красива кутия от магазини от типа на Ann Taylor

... и задължително картичка върви с подаръка също така  Wink
Виж целия пост
# 2
Не знам дали идеята ми би ти помогнала, но ще я споделя.
Хубава химикалка или в комплект с молив.
Моята баба по професия е учителка. Преди 25 години, нейният клас й прави такъв подарък. Сега я ползвам аз и то с невероятно удоволствие. За мен носи значителен спомен
Виж целия пост
# 3
ако става въпрос за предучилищна в училище, нямате ли си room parent? обикновено той може да те насочи към интересите на учителката.
аз gift card за ресторант не бих взела без да знам на 100 %, че го посещава. Не бих дала и 100 $
Максимумът ми е бил 20ина.
Най-харесвам да давам gift card за Barnes&Nobles или пък за Teacher's Heaven
Подарявам и дребни сувенирчета от България -много се кефят.
Шоколад съм подарявала, ако учителката харесва - имаше една алергична към него и не е много подходящо.
Друг вариант е да разпиташ родители на деца, които вече са били при същата учителка, ако знаят повече за нея.
ако е  preK в детска градина, вече не знам - за там нямам опит:)
Виж целия пост
# 4
аз съм за подаръци, в чието създаване детето активно участва.  в зависимост от възрастта си, децата ми са подарявали нарисувани от тях картинки с направени и надписани от тях картички, оцветени от тях гипсови фигурки купени от craft store-овете, апликации с различни материали, направени от тях гривнички, герданчета и прочие бижута, букмаркове - ей такива неща. изобщо намирам, че цялата тази комерсализация на коледните празници ги опорочава. предпочитам да накарам децата да вложат нещо лично в подаръка, който дават, а не да го оценяват според паричната му стойност.

леле, за нищо съм нямала множестеното число в оригиналното си изказване  Embarassed ...
Виж целия пост
# 5
наистина идеята за нещо напревено  от детето е хубава , като дете на у4ители знам , 4е се радват на такива неща. марков химикал също е добра идея. нещо да остане за спомен
Виж целия пост
# 6
Много благодаря на всички за идеите!  bouquet Не се бях сетила наистина за това детето да участва в изработването на подаръка, макар че е толкова близка до ума та чак ме цапна по челото! Има още време - запрятаме ръкави, хукваме още малко по магазините, и ще го измислим  Grinning
Виж целия пост
# 7
аз съм за подаръци, в чието създаване детето активно участва.  в зависимост от възрастта си, децата ми са подарявали нарисувани от тях картинки с направени и надписани от тях картички, оцветени от тях гипсови фигурки купени от craft store-овете, апликации с различни материали, направени от тях гривнички, герданчета и прочие бижута, букмаркове - ей такива неща. изобщо намирам, че цялата тази комерсализация на коледните празници ги опорочава. предпочитам да накарам децата да вложат нещо лично в подаръка, който дават, а не да го оценяват според паричната му стойност.

леле, за нищо съм нямала множестеното число в оригиналното си изказване  Embarassed ...

Напълно съм съгласна! Особено като се има предвид, че такъв подарък се дава на всички учители - ние имаме 2 в училище, 1 в балетната школа, 1 в школата по плуване. На мен лично идеята за "тип" на учителките ми се струва грозна, но трябва да се подчиняваме на традициите. Затова и аз смятам да постъпя като "миз" и да се заемем усърдно с артс и кратфс. Смятам поне картичката да бъде саморъчно направена, а освен нея вероятно ще добавя бонбони или цветя. 
Виж целия пост
# 8
И тук има такава традиция, но мамите, които попитах казаха, че обикновенно се подарявало бутилка вино и бонбони, картичка разбира се едва ли не задължително Crazy Laughing.
Тук и децата си разменят картички - тия дни побърках горката си дъщеря да си ги самонадписва, ама и аз бая материал имам за малката Tired Crazy
Виж целия пост
# 9
Аз пък днес изработих  няколко картички за учителките, защото Изабела е болна вече 3 дни и не ходи на училище. Едната е с елхичка. Тя налепи стикерите. Другата е балеринка. Тя нарисува краката и ръцете и се подписа.  Heart Eyes
Направих и марионетка- балерина (с нейна снимка за лице), но още не съм я довършила; чакам да ми донесат кламери....

Виж целия пост
# 10
Лаура, много са ти симпатични картичките наистина, а и съм сигурна, че на учителките ще им стане драго, да не говорим за тази по балет  Grinning. А пък дано каквото имаме да боледуваме, да го изболедуваме до Коледа!
Виж целия пост
# 11
Лаура, много са ти симпатични картичките наистина, а и съм сигурна, че на учителките ще им стане драго, да не говорим за тази по балет  Grinning. А пък дано каквото имаме да боледуваме, да го изболедуваме до Коледа!

Благодаря. Тази вечер направихме и балеринката-марионетка. В Интернет намерих доста интересни идеи за саморъчно направени подаръци и смятам да се пробвам. Тази вечер направих помандър - портокал, целия набоден с карамфил и изсушен във фурната (още не е изсъхнал всъщност Mr. Green). Утре мисля да направя соли за вана - епсом соли се смесват с морска сол; една част се оставя бяла, а другата се смесва с капка червена хр. боя и капка ментова есенция. В бутилка от мин вода се подреждат слой бяло, слой червено като канди кейн. Струват ми се доста интересни подаръци. Ако не станат директно подарявам по кутия бонбони толкова!
Виж целия пост
# 12
Ако не станат директно подарявам по кутия бонбони толкова!
А, този компромисен вариант никога не трябва да се пренебрегва! Laughing
Виж целия пост
# 13
Знам че темата вече поостаря, но на един от моите "други" форуми, където ходя видях подобна тема и понеже специфично са запитали  учителите и някои са отговорили, реших да copy- paste тук, ако някой още се интересува какво е подходящо да се купува, поне за US:


Topic: Gifts for teachers...
From:  123*    Date: 12/20/2005 at 9:01 pm

Teachers or anyone, what are some gift items you would appreciate from students?


REPLIES
From: ellenkat27 , 12/20/2005 at 8:42 pm

Gift certificates are a good one. For my niece's preschool class, the
room mom collected $10 from everyone and is buying a big gift card
to the mall for the teachers.

From: MrsMohr , 12/20/2005 at 8:44 pm

Gift cards are nice, especially to book stores or a restaurant. Also, I've received movie tix (packaged cute in a popcorn bowl with popcorn, candy, etc.), Yankee candles, stuff like that. It's nice to get something other than the #1 Teacher ornament.

From: DonnaReed , 12/20/2005 at 8:45 pm

I'm not a teacher but I am a school psychologist. One of my schools gave all the teachers and huge mugs, crackers, & a can of soup with a tag that says, "We hope you have a 'souper' holiday season." Another building gave us gift baskets with a mug, tea, coffee, hot chocolate, and cookies. I think ornaments are also nice b/c they will remember who gave it to you every time you put it on or see it on your tree.

Steph

From: Brown88 , 12/20/2005 at 8:49 pm

I got my daughters 3rd grade teacher a Pampered Chef baking stone and added a box of Tastefully Simple Beer Bread and their Trio of dip mixes (Garlic Garlic, Bacon Bacon, and Spinich and Herb). I hope she liked it.

From: CMM05 , 12/20/2005 at 8:57 pm

Gift certificates are great! I'm jealous reading these posts b/c I'm a 6th grade teacher and I only got 10 gifts today out of 85 students Sad I'm not trying to sound selfish, but I didn't even get cards from students. Anytime you give a teacher a gift....it is VERY appreciated since we spend A LOT of our own money during the school year on supplies and such! Your are wondeful for thinking of us Simple Smile

From: bluefish , 12/20/2005 at 9:03 pm

gift cert to a nice restaurant or some other form of gift cert.

From: MrsVedder2B , 12/20/2005 at 9:09 pm

I teach and I ask my parents to donate a book to the class library
instead of buying me something. I make sure I write in the book who it
was from (if the parent doesn't) and share that with future classes when
I read the book to them. My kids get a kick out of picking a book off the
shelf and finding out it was bought by their friend/neighbor/cousin/etc.

From: beeboo , 12/20/2005 at 9:12 pm

Gift cards, gift cards, gift cards!

Of course, it's wonderful to receive any kind of gift, but I have so many mugs, bath sets, and "apple-themed" items that they just take up space and gather dust... I end up donating a lot to Salvation Army and Goodwill. The best gifts I have ever received have been gift cards (Starbucks, Barnes & Noble, etc).

From: Bridemel05 , 12/20/2005 at 9:17 pm

Can't go wrong with a gift certificate. Simple Smile

From: May242003 , 12/20/2005 at 9:21 pm

One of my student's grandma's gave us gift cards to a grocery store for teacher appreciate week back in November. I think gift cards are nice, whether to a grocery store or the mall, are nice because they allow us to pick something we know we'd like or want - rather than getting a bunch of cookies from many students and not having enough time or tummy room to eat them all!
Honestly, one of my favorite things I've received was a poem/song from a student that she did by herself. Granted, this was a middle school student. But, I think it's nice when the kid is involved somehow in the gift (like they know what they got you!).

From: May242003 , 12/20/2005 at 9:22 pm

Brown88,
Your gift idea is so thoughtful and fun! Simple Smile I think it's great!

From: Deansbride05 , 12/20/2005 at 9:38 pm

Starbucks cards are my favorite. I'm a first grade teacher who is obviously on a diet (we're a small school and the parents know me well and have watched me lose 45 pounds in the past 2 years) but I still get so many candies, cookies, etc..that I just throw away. My husband complains that my teacher ornaments are going to knock the tree over...gift cards are the way to go. I like the idea of donating books to the classroom library. Each year, I end up giving so many coffee mugs and apple gear away, or selling it at the garage sale-what a waste of parent's time and money.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия