МАШИНА ЗА ХЛЯБ -42 ТЕМА

  • 67 723
  • 745
# 600
Lodsi , благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 601
 ot dosta vrme nasam vkushti si polzvame mashina za hlqb, mn e udobno, nai-vajnoto po-zdravoslovno (ot kupeniq hlqb). v kutiqta si imashe knijka s recepti za razlichnite vidove (kak trqbva da se prigotvq testoto s rzlichnite mu sustavki) mn sum dovolna   Wink
Виж целия пост
# 602
Имам един бърз въпрос.
Програма сладка някой ползвал ли е?
/имам малко къпини/
Виж целия пост
# 603
Имам един бърз въпрос.
Програма сладка някой ползвал ли е?
/имам малко къпини/
има които са я ползвали.
има и доволни от сладката , но има и потърпевши- с развалени машини.
все пак машината е за хляб и е хубаво да се използва по предназначение.   bouquet
Виж целия пост
# 604
моята има програма  JAM
Виж целия пост
# 605
моята има програма  JAM
ми то май всички машини имат такава програма   bouquet
Виж целия пост
# 606
Аз съм правила сладка с моята. На програмата Jam. От меки плодове става супер.

Иначе не мога да догодя сладкишите - стават като сладък хляб и не ни харесват.
Виж целия пост
# 607
наистина хляба не се е получавал от маята.днес пробвах с жива мая и стана страхотен хляб  Peace много благодаря на всички за помоща и съветите  Hug
Виж целия пост
# 608
Тези дни правя хляб със семена страхотен става.Рецептата  е от тук от форума.Реших да ви го покажа Grinning
Виж целия пост
# 609
keisi-f, в събота и аз го правих. С жива мая директно извадена от хладилника. Не знам дали това е причината, но моя не бухна много. Хубав е, добре изпечен, ядем си го, но обикновено хлябовете ми напълват машината, а този не стана така...
Аз пък направих страхотен сладък хляб по рецепта от предните страници. С масълце и сладко от боровинки беше наистина невероятен  Heart Eyes
И шарлотата правих, стана много хубава и тя. Но аз не съм фен на ябълките и не можах да оценя сладкиша по достойнство  Laughing Мъжа ми много го хареса обаче!
Виж целия пост
# 610
Аз винаги вадя маята директно от хладилника и я натрошавам върху брашното, не съм имала никога проблем с бухването. Имала съм проблем единствено с вида мая, не ми бухва добре маята Виво (или Вива, да не бъркам името) и купувам само Yuva - с нея не съм имала фал никога.

Последните два хляба експериментирах с котидж сирене, добавих 50 гр. към айряна, съответно намалих с толкова течността и хлябът стана много хубав. Всъщност все се каня да пробвам с крема сирене, но домашните го изяждат щом купя, та пробвах с котидж и съм много доволна от опита.  Peace
Виж целия пост
# 611
И аз да си кажа - сладкият хляб беше уважен у дома, много се хареса, благодаря за рецептата   bouquet!Хлебчето със семенцата и то много вкусно става.

Didranad , откакто ми даде указания за работа с жива мая - само така си правя хлебчетата, много съм доволна, благодаря ти  Hug.

И за хляба с айрян на Лабрекс трябва да споделя - много вкусен, като кифличка е  Hug.
Виж целия пост
# 612
Didranad , откакто ми даде указания за работа с жива мая - само така си правя хлебчетата, много съм доволна, благодаря ти  Hug.

Това щях да питам, досега не съм ползвала жива мая и ми е тъмна Индия  Mr. Green Моля да споделите как и какво точно правите, благодаря! Hug
Виж целия пост
# 613
За живата мая - много е лесно. На 500 гр. брашно слагаш четвърт кубче мая. Обикновено маята е към 40-42 гр. режеш си я на 4 и ти стига за 4 хляба. Самата мая я натрошаваш отгоре върху брашното, т.е. рецептата е същата като със суха мая и също поставяш маята последна и върху брашното.
Останалата мая я завиваш хубаво (да не покафенява от притока на въздух) и я държиш в хладилника до следващия хляб.  Laughing
Виж целия пост
# 614
Благодаря, DidranadHug

Да се похваля с моето хлебче с кефир (айрян), стана много вкусно, омехохме го скорострелно. Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия