Затворена фонтанела?

  • 1 013
  • 10
Мами ,да Ви попитам сина ми е на 9 месеца и педиатърката каза,че фонтанелата му се е затворила вече . Успокои ме ,че той е доста едър( 10,250 кг и 82 см)  и голям , размерите на обиколка глава са 48 см и всичко било съразмерно .И психическо и двигателно развитие всичко е наред, даже сме доста напред.Но аз все пак се притеснявам! На големия ми син се затвори около 1,4 месеца. Как е било при Вас? Споделете!
Виж целия пост
# 1
На дъщеря ми се затвори чак сега, но на сина на моята приятелка му беше затворена още на 3 месеца и докторите казаха, че нищо му няма /след прегледи/. И сега е на година и 7 месеца, жив и здрав.
Виж целия пост
# 2
На сина ми му е затворено почти откакто се е родил, никой не е казал че това е проблем, а и аз не мисля че е .
Имам позната роди момиченце с напълно затворена фонтанела, детето вече е голямо живо и здраво.

Няма защо да се шашкаш.
Виж целия пост
# 3
На моя син се затвори на 5 месеца, роди се с малка фонтанела. Когато главичката нараства нормално няма проблеми, не се притеснявай!
Виж целия пост
# 4
И ние се родихме с почти затворена фонтанела, не съм чувала за някакви проблеми ако се затвори по-бързо от останалите?! newsm78
Виж целия пост
# 5
И   нашата  се  затвори  на  10  месеца  ,  но  педиатърката  каза  да  продължаваме  с  Вигантола  newsm78
Виж целия пост
# 6
Много Ви благодаря, че споделихте мнение. Сега съм по-спокойна! Ама ,такива сме мамите, все нещо ни човърка, дали всичко е наред и т.н.. Желая здраве и весели празници на всички!
Виж целия пост
# 7
  За растежа на главичката е важно състоянието на черепните шевове, а не фонтанелата. Щом главичката ви расте /48см. си е абсолютно в нормите/, то тогава проблеми няма  Laughing
Виж целия пост
# 8
Не се навивай излишно! И при двете ми деца - на 8 месеца. Няма страшно.
Виж целия пост
# 9
Синът ми е на 10.5месеца, а лекарката ми каза да спра вигантола, не ми каза нищо за фонтанелата, смятате ли, че в зимния сезон е правилно да го спирам?
Виж целия пост
# 10
Аз вигантол не съм давала. Синът ми е на година и половина. Едва сега започвам. Защо те кара да спреш вигантола?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия