?

  • 1 707
  • 12
Мили мами,понеже обсъждаме вариант за временно връщане в Бг.и може да се наложи на Алекс да ходи на градина,имам следния въпрос.Тя е с Недерландски паспорт и не е регистрирана никъде в Бг.Какво трябва да направя Confused: Аз също все още се водя неомъжена в Бг,трябва ли да се правят някакви процедури Confused: Благодаря ви предварително и извинете за невежеството Sad
Виж целия пост
# 1
Тази тема подробно се обсъждаше в продължение на няколко дни във форума "Родители в чужбина".
Можеш да погледнеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5062
Ако имаш други въпроси след като разгледаш темета пиши.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Пела,но инфото не ми върши работа,защото Алекс има хол.паспорт и няма право на двойно гражданство Cry Интересува ме дали не мога да изкарам някаква карта за временно пребиваване Confused: Благодаря още един път Grinning
Виж целия пост
# 3
Цитат на: A.A.M.Belev
Благодаря Пела,но инфото не ми върши работа,защото Алекс има хол.паспорт и няма право на двойно гражданство Cry Интересува ме дали не мога да изкарам някаква карта за временно пребиваване Confused: Благодаря още един път Grinning


Карта се издава на лице над 14 години, малко ви е раничко Grinning.
Ще отидеш с паспорта на детенцето до 48 часа след пристигането в паспортната служба на общината където ще бъдеш и ще си направиш адресна регистрация и на детето също, ще си пазиш талона с регистрацията, че могат да ти го искат после на излизане и това май е всичко. Весело прекарване!
Виж целия пост
# 4
Да добавя - правиш на Алекс обикновена адресна регистрация на дете-чужденец.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: vedrra
Цитат на: A.A.M.Belev
Благодаря Пела,но инфото не ми върши работа,защото Алекс има хол.паспорт и няма право на двойно гражданство Cry Интересува ме дали не мога да изкарам някаква карта за временно пребиваване Confused: Благодаря още един път Grinning


Карта се издава на лице над 14 години, малко ви е раничко Grinning.
Ще отидеш с паспорта на детенцето до 48 часа след пристигането в паспортната служба на общината където ще бъдеш и ще си направиш адресна регистрация и на детето също, ще си пазиш талона с регистрацията, че могат да ти го искат после на излизане и това май е всичко. Весело прекарване!
Благодаря,а ще може ли да ходи на градина и у4илище само с адресна регистрация?И как стои въпроса с здравната осигуровка?Дано не те ангажирам много,но в момента се 4удим дали да не си дойдем в Бг.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: A.A.M.Belev
Благодаря,а ще може ли да ходи на градина и у4илище само с адресна регистрация?И как стои въпроса с здравната осигуровка?Дано не те ангажирам много,но в момента се 4удим дали да не си дойдем в Бг.


О, мислех, че само ще сте на гости.
Ако живее постоянно ще трябва да се регистрира за временно пребиваване в паспортната служба на "Мария Луиза" (в София). За други градове не знам къде точно. Има един куп ситуации и условия, при които може да се направи такава регистрация. Ще се опитам да ти намеря линковете в МВР, но веднага няма да стане.

Българските деца са здравно осигурени независимо от това дали работят родителите или не. За чуждестранните - мисля, че не важи, трябва да се внасят осигуровки от родителите, ако работят тук.
Родителите на Алекс и двамата ли сте с чуждо гражданство?
Виж целия пост
# 7
Цитат на: vedrra
Цитат на: A.A.M.Belev
Благодаря,а ще може ли да ходи на градина и у4илище само с адресна регистрация?И как стои въпроса с здравната осигуровка?Дано не те ангажирам много,но в момента се 4удим дали да не си дойдем в Бг.


О, мислех, че само ще сте на гости.
Ако живее постоянно ще трябва да се регистрира за временно пребиваване в паспортната служба на "Мария Луиза" (в София). За други градове не знам къде точно. Има един куп ситуации и условия, при които може да се направи такава регистрация. Ще се опитам да ти намеря линковете в МВР, но веднага няма да стане.

Българските деца са здравно осигурени независимо от това дали работят родителите или не. За чуждестранните - мисля, че не важи, трябва да се внасят осигуровки от родителите, ако работят тук.
Родителите на Алекс и двамата ли сте с чуждо гражданство?
Vedrra,страхотна си,много благодаря за инфото Grinning Аз нямам холандски паспорт,имам право на него ,но не искам да кандидатствам,защото имам карта за пост.пребиваване Grinning съпругът ми е с хол.поданство-не ми се иска да си изгубя бълг.паспорт Grinning Обмисляме вариант да се върнем с малката за 4 год. и затова всякаква инфо. ми е необходима Grinning Благодаря още веднъж Grinning
Виж целия пост
# 8
Не се тревожи,ще посъбера информация, може и други майки да се включат. Дано не родя междувременно Grinning  
Нали не ти е суперспешно?
Детето ти колко е голямо?
Виж целия пост
# 9
Oх ,направо ми е неудобно ,4е те ангажирам Embarassed Леко раждане ти желая и най-хубавото беб4е Grinning Кога ти е термина?Алекс на 28.09. живот и здраве прави годинка Grinning Насоките ,които ми даде за момента са достатъ4ни,аз ще се поинтересувам също по въпроса,а ти по4ивай и да се похвалиш Grinning Поздрави Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: A.A.M.Belev
Алекс на 28.09. живот и здраве прави годинка Grinning


Е, за училище ти е рано да се подготвяш. Докато тръгне ще има много промени, дано тогава са по-добри условията от сегашните Twisted Evil .

Щом си с бг паспорт е по-лесно всичко. Виж тук ти копнах нещо от Закона за пребиваване на чужденците, то важи и за дечица чужденци:

Чл. 8а. (Нов - ДВ, бр. 27 от 1994 г.) (1) Разрешение за постоянно пребиваване в Република България могат да получат чужденците:

      1.   от българска народност;

      2.   сключили брак с български гражданин или с постоянно пребиваващ в страната чужденец;

      3.   деца на български гражданин или на постоянно пребиваващ в страната чужденец, с изключение на случаите на осиновяване на пълнолетни лица;

      4.   родители на български гражданин или на постоянно пребиваващ в страната чужденец;

      5.   пребивавали без прекъсване на територията на страната през последните десет години, а в случаите на чл. 8, ал. 4 - през последните шест години.

      (2) Разрешението по ал. 1 може да бъде отнето от органа, който го е издал:

      1. когато се установи, че данните, представени за получаването му, са неверни;

      2. в случаите по т. 2 на ал. 1 бракът е прекратен преди изтичане на пет години от сключването му или са налице достатъчно данни за неговата унищожаемост;

      3. в случаите по т. 3 на ал. 1 осиновяването бъде прекратено преди изтичане на пет години от постановяване на решението за осиновяване.

      (3) Разрешението за постоянно пребиваване се издава от Министерството на вътрешните работи.

      Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 53 от 1989 г.) (1) Чужденците се регистрират адресно по реда, установен за българските граждани. Министърът на вътрешните работи може да определя и друг ред за адресна регистрация на чужденци.

      (2) Чужденците, които са нотифицирани като членове на чуждестранните дипломатически, консулски и търговски представителства, както и на представителства на междуправителствени организации в Република България, се регистрират по ред, определен от министъра на външните работи.

      Чл. 10. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1979 г., бр. 26 от 1988 г., бр. 27 от 1994 г.) Чужденец, на когото е разрешено постоянно пребиваване в страната, е длъжен да се запише в регистрите на съответната община или съответното кметство, както и да съобщава на общината или кметството за промените в гражданското му състояние в сроковете, предвидени за българските граждани.


Ако искаш да разпиташ някой спец, можеш да пишеш до клуба по право в dir.bg, ето ти линк
http://clubs.dir.bg/

Аз много не издържам пред компютъра. Седенето ме съсипва. Терминът ми не е много ясен, около 1 октомври, но може да стане всеки момент.
Поздрави и здраво човече!
Виж целия пост
# 11
Ох, милата. И аз не можех да седя последните 2 месеца. Дишах като локомотив и изобщо как може някой да харесва да е бременен не знам Shocked . Извинявам се, че мръднах от темата на A.A.M.Belev.
vedrra, леко раждане и здраво бебче Grinning
Виж целия пост
# 12
Ведра,  още един път хиляди благодарности за информацията Grinning Още малко ти остава,стискай зъбки Grinning пове4е разходки,по4ивки и най-лъ4езарното беб4е Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия