Какви Здравословни проблеми може да възникнат след връзване на яйцепроводите?

  • 3 417
  • 14
Раждах секцио първото си дете и сега пак ще е така.Доктора ми препоръча да ми върже тръбите ако желая.Чудя се дали това може да има усложнения в бъдеще и през менопаузата.Естествено ще се допитам до лекари,но исках да разбера как е на практика ако някои знае.При мен проблема е,че третата бременност може много да ме натовари,защото имам сърдечен проблем. newsm78
Виж целия пост
# 1
До колкото зная, когато връзването се прави заедно със секциото, има вероятност тръбите да "пропуснат" яйцеклетка и да се получи извънматочна бременност.

В нета има доста информация на английски, ето малко сайтове: http://www.cnn.com/HEALTH/library/WO/00047.html

http://www.tubal-reversal.net/tubal_ligation_fallopian_tube.htm

http://www.prevention.com/article/0,5778,s1-1-93-35-3631-1,00.html

Четох, че вазектомията при мъжа била по-лека и по-сигурна. В първата година след връзването на фалопиевите тръби, вероятността за забременяване е под 1%, но той може да стане по-висок през следващите години... При някои жени се появяват и усложнения, това става 1:1000.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти .Остава да си мисля още малко. smile3529 smile3506
Виж целия пост
# 3
тази манипулация е незаконна в БГ. Принципно не знам какможе да пропуснат тръбите, това не се случва. Имай предвид, че това е необратим метод на стерилизация и определено никога повече няма да имаш деца, а в живота всичко се случва.
Защо не предпочетеш спирала например?
Виж целия пост
# 4
Проблема е,че не трябва да забременявам трети път.Доктора смята,че е опасно за мен.Със спиралата възможността да се забременее не е ли по голяма?
Виж целия пост
# 5
Как си понесла две бременности, а трета ще те натовари повече? newsm78 В България е незаконно, а и никой не знае какво му е писано, представи си, че искаш пак дете - поводи всякакви (напр. друг мъж или не дай боже лош случай)...
Не го прави - има достатъчно много средства за предпазване от забременяване, дори и да се случи можеш да прекъснеш бременността, връзването на тръбите е необратимо, след това единствения възможен начин за забременяване е ин витро.
Виж целия пост
# 6
Как си понесла две бременности, а трета ще те натовари повече? newsm78 В България е незаконно, а и никой не знае какво му е писано, представи си, че искаш пак дете - поводи всякакви (напр. друг мъж или не дай боже лош случай)...
Не го прави - има достатъчно много средства за предпазване от забременяване, дори и да се случи можеш да прекъснеш бременността, връзването на тръбите е необратимо, след това единствения възможен начин за забременяване е ин витро.
именно Stop, освен това 100% сигурно предпазване от забременяване е само и единствено пълното въздържание Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Аз не бих се подложила на подобна манипулация. Трябва да си наистина готова психически дали ще го понесеш. Колкото и да си убедена, че не искаш повече деца поради една или друга причина, сигурна ли си че няма да се почувстваш някак си осакатена. Майка ми имаше една позната, която никак не го преживяла добре, а е имала 3 деца. Помисли, все пак наистина има много други ефикасни начини за предпазване от бременност. На мен даже почти вече ми звучи странно някоя жена като ми каже, че забременяла без да иска.
Виж целия пост
# 8
Аз също знам че е незаконно в България.Но щом се отнася въпросът тук за твоето здраве може би това е един от най-сигурните начини...е след въздържанието разбира се Blushаз имам приятелка при която е направена такава операция, и вече 10 години няма никакви проблеми и не е забременявала до сега повече
Виж целия пост
# 9
И аз се опитвам да си предстая как ще се чувствам.Също си мисля ,че ще се чувствам осакатена.Но да ви кажа това можеби бих го преодоляла,но много се страхувам за периода на менопаузата.Тогава много често има проблеми.Абе то всичко е както муе писано на човек и започвам да се замислям дали да не се откажа.Знаете ли някой,който да е раждал секцио три пъти?Тъпото е,че съм сега на 32г ,все пак не е първа младост.Защото ако забременея отново няма да имам смелост за аборт,а ще си го износя.
Виж целия пост
# 10
Има разбира се и три пъти раждали със секцио! Проблем в периода на менопаузата от връзването на тръбите едва ли ще има..
Честно да ти кажа малко ми намирисва на измама това предложение на твоя доктор, щото после ако ти скимне можеш да го съдиш за тежка телесна повреда, осакатяване и тогава жална му майка....дали не те плъзга по допирателната и само да ти казва, че ти ще ти ги върже за да вдигне цената Money, сори но съм доста мнителна..
Не го прави, има и на 42 години родили със секцио, че и на повече. Природата ти е дала вълшебен дар - да даваш живот! Много момичета изливат океани сълзи за да могат да се докоснат до него и да родят свое детенце(дай Боже всекиму това щастие  Praynig), а ти сама искаш да се лишиш от него, недей...
Виж целия пост
# 11
О, разбира се, че има с три секцио, и с четири има даже. Това не е проблем.
Виж целия пост
# 12
Тук тази процедура е много разпространена. Дали е абсолютно същата незнам, но предполагам че е. Аз знам че е възможно да се обърне направеното при желание. Имам колега, който на скоро се ожени за жена с две деца, която има направена тази процедура и са решили че искат да си имат тяхно детенце заедно. Доктора им е казал че може да се "развържат" тръбите и тя да си забременее пак. Имала съм много колежки, които след третото ( защото тук такъв е стандарта) си правят тази процедура и не съм чувала никакви оплаквания, дали може да има такива за в бъдеще-незнам, не виждам защо. В интерес на истината аз лично съм се замисляла за същото за себе си, след като си имаме 2 деца освен ако не се навием на трето. Но при всички положения ми се струва удобен вариант против нежелана бременност, особенно след като не се плануват повече деца.
Виж целия пост
# 13
Тук тази процедура е много разпространена. Дали е абсолютно същата незнам, но предполагам че е. Аз знам че е възможно да се обърне направеното при желание. Имам колега, който на скоро се ожени за жена с две деца, която има направена тази процедура и са решили че искат да си имат тяхно детенце заедно. Доктора им е казал че може да се "развържат" тръбите и тя да си забременее пак.

определено не е същото. При лигирането на тръбите, те срастват, а и без това просветът им е с диаметър на човешки косъм. Вазотомията при мъжете има известен шанс да бъде въстановена, при жената-категорично-не Naughty
Виж целия пост
# 14
Пари изобщо няма да ми струва ,така че доктора не печели в този случей.Той ми го предложи в такъв смисъл, понеже при първото секцио аз бях със спинална упойка,за да не натоварва сърцето и бебето.Въпреки това се получха проблеми по време на операцията.Сега може всичко да е наред,дай Боже.Каза го ,защото имам две операции на сърцето/минала работа/ и не е сигурен как ще ми се отрази трета бременност,а знае,че не обичам абортите.
Да ви споделя,ако направя тази операция даже и на сестра ми няма да мога да кажа,защото тя вече шеста година не успява да забременее.Чувствам се предателка
.Имам време да си помисля до средата на март,ама той ей сега ще дойде. Thinking doh
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия