До мами , раждали и по двата начина

  • 925
  • 7
Здравейте! newsm51. Иска ми се да получа съвет от мами,които са раждали и нормално и секцио.Темата да не е "за " и "против" нормално и секцио , просто да споделят опит жени,които са преминали и през двете. Аз съм раждала нормално преди 10 години ,без упойка и много добре знам какво предствалява.Сега смятам да раждам секцио / на 12 декември ще разбера дали ще стане / и доста ме е страх защото ми е непознато. #Crazy
Така че ако някоя мама иска да разкаже - моля да заповяда.Мисля,че ще бъде от полза и на други чакащи мами  Grinning
Виж целия пост
# 1
Виждам,че ти остава малко време до раждането и вече си решила за секцио, но все пак за мен най-добре е нормално раждане с епидурална упойка. Естествено, ако за секциото ти няма медицинска причина. Аз първото го родих със секцио, а второто нормално с епидурална упойка така,че това е моето мнение.
Леко раждане независимо какво ще решиш!
Виж целия пост
# 2
Ами с търсачката потърси ли? Има толкова много теми-къде "за и против" къде по друг начин озаглавени.......
Виж целия пост
# 3
Туфка,не искам за и против, искам жени,които са го изпитали.И да уточня - там където ще раждам - НЕ СЛАГАТ епидурална упойка.За съжаление.....
Виж целия пост
# 4
Нормално.По хубаво от това няма.А 2 път е и по бързо.Аз родих за 55мин.И аз имам разлика от 2 г.Ако си има6 и лекар още по добре.  bouquetУспех
Виж целия пост
# 5
това го пусках в една тема

Преди 5 години родих каката нормално. Преносвах я 6 дни и лекарката ви даде хапче, което да забърза процеса, вероятно щеше да се забави още ден-два, преди да излезе бебчо. В предродилна, щом стигнах до 4 см. разкритие ми сложиха упойката. Аз бях доста изтощена, защото ме беше страх /нормално/, не бях яла и почти не бях пила вода от 12 часа, защото мислехме, че ще стане по-бързо. Не ме е боляло много преди упойката, просто беше досадно - чакаш, обикаляш коридорите на болницата ... Щом ми сложеха упойката заспах   След час и половина ме събудиха, провериха ме за разкритие и ме закапраха в родилна зала. Сложиха ми още малко упойка за всеки случай. Не съм усещала нищо през цялото време - лекарката и акушерките ме наставлявапха кога да напъвам, а една от тях подпираше корема отгоре, за да избута бебето. Още тогава бях диоптри и не беше препоръчително да се напъвам много. Лекарката ми направи епизиотомия, извади ми плацентата на ръка /това беше най-странното  за мен, въпреки, че нищо не усещах, но гледката на ръката й до лакет в мен  /, после ме заши и нищо не усетих, казват, че шиенето било по-болезнено то раждането. Беше ми неудобно да седя с шева, но на шестия час обикалях болницата, ходих до тоалетната и ядях като за световно   Възстанових се бързо, само беше досадно, че при всяко ходене до тоалетна трябваше да се подмивам със смрадлика и да пръскам Бивацин - до около 20 ден.
Сега родих секцио по мед. показания заради очите. Много ме беше страх от секциото, все пак коремна операция, но и тя мина леко. За малко да ме резнат "на живо", първия път спиналната не хвана и я биха втори път. Беба беше високо, секцио един ден преди термин, но аз не дадох да ме режат по-рано. Тя не беше тръгнала да излиза, едвам я извадиха, толкова нагоре беше. Сигурно и тя щеше да закъснее седмица. Много се притеснявах да не я наранят, защото на приятелка при секцио и високо горе бебе, му счупиха ключицата от дърпане, за да го извадят  . След операцията треперих ужасно часове наред, вероятно заради двойната упойка, станах след 24 часа и бях добре. Големият стрес за мен беше, когато лекарката ме поздрави за бебчето и я видях отгоре до долу в кръв, от ръцете й също капеше кръв, моята кръв!!! Възстановяването от секцио е по-трудно, на втората седмица явно се пресилих, защото 3-4 дни ме боля адски, даже повече от след операцията и трябваше много да почивам, имах пристъпи на адски студ и треперене при 28 градуса в стаята, вероятно от кръвозагубата. Но от друга страна раната беше на по-лесно за обслужване място и липсваше стреса от това "ще-ми-стане-ли-нещо-докато-правим-секс". Това е, ако искаш да питаш нещо, не се притеснявай! Наистина двете са много различни, може би, защото нямах усложнения с нито едното, не мога да отдам предпочитания на което и да е от тях. Мисля, че жените много се вглеждаме в самото раждане и често пропускаме периода на възстановяване като фактор 
Още нещо се сетих - лохиите при нормалното са много повече, защото при секциото ги изсмукват с една помпа, която издава ужасно гаден звук "хляп-хляп" 
При нормално второ раждане често не правят епизиотомия и ми си иска да раждам като една моя приятелка - тя е 1.58 м., роди бебе 3.500, нормално, без разкъсвания и казавше, че след това един ден се е чувствала като изтръпнала долу и само това   Още нещо - при секцио те държат 3-4 дни на диета, а аз лично умирах от глад! Не смеех да ям, все пак не случайно я правят тази диета, но имаше едно момиче, което щом стана започна да яде ябълки, кюфтета и всякакви неща   При нормалното  -нямахме ограничения 
Виж целия пост
# 6
Първото ми раждане беше нормално. Не мога да кажа, че беше много леко или много бързо, нито пък много тежко - влязох към 22 ч. в болницата и в 8.15 на другата сутрин родих, без упойка. Три часа след това сновях насам-натам, за да успея да се свържа с мъжа си, а пет часа по-късно се виждах с приятели, които дойдоха да ме видят.
Второто ми раждане беше секцио с пълна упойка. След раждането имах ужасни болки от контракциите за свиване на матката, които при нормално раждане са много по-слаби. Не знам за лохиите, но болките бяха толкова силни, колкото и при нормално раждане за постигане на разкритие... И на тях отгоре и рана на корема, която дори и да не боли толкова, някакси стресира... Следва раздвижване, захранване и сравнително по-дълъг период на възстановяване. Много по-дългия престой в болницата също не е за подценяване - поне мен той много ме депресира.
Накрая искам да кажа, че трябва да се има предвид и притесненията около една следваща бременност, която колкото и нормално да протича, си е по-проблемна от бременност след нормално раждане.
Това е което мога да кажа от собствен опит...
Виж целия пост
# 7
Здравейте,мами!Виждам,че няма много желаещи да разкажат за своето раждане.На мен ми отмениха секциото,защото доктора ме убеди,че няма причина за него и всичко е нормално.Но ще ми бъде интересно все пак,ако някой разкаже още нещо   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия