Една тема за блондинките - бивши и настоящи

  • 1 469
  • 15
.
Виж целия пост
# 1
Чувствам се чудесно!8 години бях блондинка и освен обичайните проблеми-без блясък,изтощена ,накъсана и т.н. коса преди 4 години си видях темето под косата #Crazy #Crazy тоест беше започнала здраво да пада.Е аз я боядисвах през седемица тъй като изках чисто бяла коса...не се получи де и спрях с честото боядисване.От няколко месеца съм на другата крайност-черно.Ходи ми ,а и бързо свикнах.Очаквах да ме състари,а стана точно обратното,русото ме е състарявало,а с черното направо ми светна лицето LaughingА и сега имам страхотен блясък на косата,който не бях виждала от доста години.
Това е,ако се сетя нещо ще допълня. Peace
Виж целия пост
# 2
Аз май съм писала и по-рано. Преди време реших да се боядисам черна. Естествената ми коса е светла а и кожата ми е много бяла. Приличах на Мортиша Адамс. Една година я траях, вярно че беше станала достая здрава, но реших че няма да съм повече черна и се почна едно третиране. Сега косата ми е доста руса  Laughing Боядисвам се в месеца веднъж и полагам грижи, за да я поддържам здрава, но си струва. Все пак ако си решила да се потъмниш, направи го с тъмно русо или светло кафяво. Нещо по естествено. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
всичко зависи от тена на лицето,чертите- тъмната коса изостря чертите и лицето изпъква,докато светлата ги омекотява

аз съм минала през всякакви цветове с изкл. на гарваново черно и за себе си мога да кажа,че определено не се чувствам добре и не се харесвам с тъмна коса,но не се харесвам и с много светла- нещо средно ,по -естествен нюанс най-ми стои
Виж целия пост
# 4
Аз май съм писала и по-рано. Преди време реших да се боядисам черна. Естествената ми коса е светла а и кожата ми е много бяла. Приличах на Мортиша Адамс.
и аз имах мераци да съм черна,а естесвената ми коса (и досега) си е тъмно русо.Добре,че не се боядисах,щях да съжалявам.Моят съвет е да не правиш брутална промяна,от русо на тъмнорусо или кестеняво е ок Wink
Виж целия пост
# 5
Аз май съм писала и по-рано. Преди време реших да се боядисам черна. Естествената ми коса е светла а и кожата ми е много бяла. Приличах на Мортиша Адамс. Една година я траях, вярно че беше станала достая здрава, но реших че няма да съм повече черна и се почна едно третиране.
И аз така.Бях руса,после червена,накрая черна.Седях с черна коса половин година и косата ми тъкно стана здрава и хубава и аз пак се изрусих.Не знам какъв е тоя моя мерак да се вписвам в графата "блондинка" но с тъмна коса не искам вече Naughty.Даже си взех миналия път една боя която стана много тъмно русо и ми идеше да си отрежа косата Sick.Добре че се отми.Съветвам те ако не си сигурна да не се потъмняваш,да не стане като мене-отидох на фризиор да ме праяо от черна-руса.И сега ми е една тънка и суха ако постоянно не си правя маски Tired
Виж целия пост
# 6
Чувствам се страхотно  Hug , даже изпитах щастие че си връщам черната коса. Чудех се как по-рано не съм го направила а издържах цяла година. Но при мен е така може би защото не се харисах със светла коса / кичури. Истината е- кой както се харесва и чувства. И да ти говорят много ти е хубаво така, ти като не се възприемаш не ти е хубаво.  Flutter
Виж целия пост
# 7
Когато минах преди 2 години от червена към руса коса, фризьорът ми ме изсветли с някакъв професионален продукт на Л`Ореал, който позволява веднага след това да бъдеш боядисана в желания от теб цвят, а не да чакаш до следващото си посещение в салона. В моя случай, добре, че стана така, иначе щях да ходя един месец като морков и да ми се  hahaha.
Виж целия пост
# 8
Аз имам кестенява коса. Няколко години я боядисвах на много гъсти кичури. Отказах се, защото тази прическа бе обикната от фолк звездите по онова време.
Много съм доволна, че съм си с моята коса. Боята не й се отразяваше добре. Сега е блестяща и здрава, отново започна да се къдри (от боята се изправяше), освен това си харесвам цвета.
Странното е, че преди беше доста по-светла. Когато спрях да я боядисвам, растеше тъмна. Но лека-полека взе да изсветлява отново.
За психологическата страна на въпроса - ами, пак съм си аз, сякаш преди съм играла някаква роля, искала съм да бъда друга. Сега се харесвам повече.  bowuu

Виж целия пост
# 9
Айде и аз като една бивша блондинка да се отчета Wink

В началото много ми липсваше русото, чуствах се безлична и безинтересна. Свикнах и тъкмо почнах да се харесвам, но смених цвета отново и сега съм светло кестенява с руси кичури.
Май това е най-щадящото косата решение.
На моменти много се изкушавам пак да се изруся, но като се сетя какво беше ...... 5 години всеки месец фризьор, неизбежното щипане на боята, тръпката ще ми стане ли цвета пепелив или по някаква причина отново ще ми жълтеят корените, късането на косата която беше непрекъснато суха.....

От друга страна пък много хубава бях с тази коса  Blush

Бих искала отново да съм руса, но май вече не ми се рискува така с косата.
Виж целия пост
# 10
Когато бях руса/бяло-руса/ косата ми беше отвратителна-слама,а сега кестенява изглеждам по съвсем друг начин,косата ми живна,има блясък и не е нужно да покривам корени всеки месец както при русото.Трудно свикнах понеже съм руса от 6 години и в началото като минех покрай огледалото се стрясках,ама се свиква.Лятото смятам да я направя светло кестеняво
Виж целия пост
# 11
Хайде и аз да разкажа. Бях дълго време с руса коса и във 2-ри курс (като студентка) и мен ме налегнаха едни такива мисли. Дали да си оставя русата коса или да я направя тъмна. Привличаха ме рекламите по телевизията за шампоани и онези гъсти тъмни коси с блясък. Изглеждаха толкова хубави и здрави. Та, след много колебания се реших. Направих я кафява. Харесах се един-два месеца. За този период се боядисах 2-3 пъти, защото тъмната боя падаше и се виждаше изрусеното отдолу. После ми омръзна и реших още по-тъмна да я направя. И така изкарах 2 години. После толкова много си исках русата косичка, че се започна едно ходене по фризьори и едно лудо изрусяване (направо не искам да се сещам за този период). Толкова трудно пада тази тъмна боя, че...вече не искам и да си помислям за тъмна коса (моята коса е тънка).
Слънчева мама, според мен не се решавай на такава промяна. При това казваш, че руса ти отива повече. Прави се сега с оцветители докато ти мине меракът. Плюс това русата коса отваря много повече отколкото тъмната. Wink
Виж целия пост
# 12
Аз бях блондинка за около 2 години.Много ми се изтощи косата и си върнах тъмния цвят. Добре, че покрай бременността малко ми се възстанови косата. Не бих си я изрусила повече
Виж целия пост
# 13
Zasto ne opitas malko po malko s kafevi ki4iri? Pomoli frizorkata da to napravi nyakolko i ako se haresas ste gi uveli4avas dokato se po4uvstvas sigurna s cveta. Az taka preminah ot kafyava na rusa bez da "shokiram" kostata si i obratno-ot rusa na 4erna.Az sam bila s 4ervena,rusa,4erna i kafyava kosa dosega i vinagi oreminavam kam nov cvyat 4rez ki4uri.
Виж целия пост
# 14
оф аз пък си мисля как ли ще съм с руса коса макар че засега съм заклета брюнетка  Mr. Green Mr. Greenно все пак от време на време си представям че ако съм руса може и да ми ходи малко по-вече от черната коса. За сега се въздържам и мисля да направя първата крачка като почна с кичури мисля да се боядисам в кафяво а кичурите да са един два тона по светли  итака докато се стигне до естествено русо.Ама то и затова се иска смелост от моя страна защото засега се радвам на дълга и  жива черна коса а докато стана поне малко русолява със сигурност ще се наложи и подстригване и накрая май ще заприличам на метла Rolling Eyes Rolling Eyesей затуй не мога да се навия newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия