ПОВРЪЩАНЕ, ТЕМПЕРАТУРА И АНГИНА - МОЛЯ, ПОМАГАЙТЕ!

  • 2 013
  • 8
Аз пак се включвак с лоши новини и вече се чудя какво да правим - Гери вдига температура - вече е с 39.2 а повръща всичко - последно и сложих свещичка и я омазваме с оцет+вода+сода бикарбонат. Изписаха и Клацид, но от него сякаш започна да повръща Sad МОЛЯ ВИ, кажете ми какво да правя защото вече съм наръба на побъркването - днес сутринта е изпила 240 гр мляко и това е сигурно за цял де - останалото го позадържи 30- 40 -50 минути и драйфа. Говорех с педито и тя каза да вземем натриев цитрат - какво е това? Върши ли някаква работа Sad?
Виж целия пост
# 1
за повръщането ви го е казала .За повръщане можеш да и сложиш свещичка Вомитусхил се казват -те се водят хомеопатични .При нас те са спасението слагам една след два часа втора и се оправя обикновено.
Виж целия пост
# 2
Натриевия цитрат ще спре повръщането. Не и давай да яде, щом така повръща, поне докато овладеете положението. Ако не повръща от водата, давай по малко за да не се обезводни.
Виж целия пост
# 3
Сигурно повръща от температурата.Не и давай сега да яде,за да не повръща много и да се обезводни.Давай и чай от варен ориз с джоджен с малко сода и сол,за да задържа течности.Вземи и Рихидрин,но и солта върши работа.Освен свещичките  против повръщане си вземи и за температура.Леко и натисни ушенцето и виж дали я боли или дали е по гореща до тях..Ако е така не трябва да я охлаждаш,а напълни ухото със спирт,като е легнала на една страна и после другото по 30сек.После капни капки/аз ползвам Берлицитин/,може и олио,но всичко трябва да е топло.Така смъкнах на дъщеря ми температурата за 10мин.Това е за уши.Ако гърлото и има налепи го намажи с нишадър и и дай глътка ракия/това съм го пробвала при 39,5 и след два часа беше изпотена/.
Може и да е само с разстройство и повръщане,тогава само течности.
Виж целия пост
# 4
Натриевият цитрат няма много да помогне..понякога причинява и повече повръщане....Неговото действие е да успокои центъра на повръщане в мозъка, а ако причината е някаква стомашна инфекция никакъв натриев цитрат не може да го спре! Казвам го и от личен опит с малката.
Най-добре да я види добър педиатър, до тогава охлаждай с кърпи както си описала. Попитай педиатъра какво му е мнението за ампула Деган - може да се пие, може и на инжекция - против повръщането. На всеки 15 мин по чаена лъжичка вода. Ако намериш Рехидрин - пробвай да даваш от него, разтворен във вода. Най-добре е обаче лекар да види детето! Обезводняването при децата е доволно опасно нещо и се случва много бързо!
Виж целия пост
# 5
По-добре не и давай да яде нищо което може да и дразни стомахчето. Наливай я с течности, за да може да пребори високата Т. Можеш да и дадеш малко лимонов сок във водичката. Щом има ангина значи повръщането е от Т., Заведиго на лекър детенцето
Виж целия пост
# 6
Аз ще ти кажа как се справих с големия син в същата ситуация.
Натриев цитрат 1 ампулка  в чаена чаша вода /за вашата възраст 1/2 амп. /, друга чаша с глюкоза , трета с компот и четвърта с чай джоджен.През 5 минути редувах от всяка по 1 чаена лъжичка.Отделно слагах през 1 час Вомитусхил -свещички.
За температурата /тук майките от форума ме посъветваха/ Нурофен -не повече от 4 пъти на 24 ч./мисля че така беше ,но то и в листовката пише/.
Задължителното Вит.С на ампули.

Не й давай храна. Само течности. После постепенно ще я захраниш.
За гърлото- лошото е че при ангина са ни предписвали директно антибиотик.Тук вече педиатъра ще прецени....
Бързо оздравяване! Praynig
Виж целия пост
# 7
Надявам се, че при вас вече всичко е наред  и съветите ми идват късно,
но все пак: и аз ти препоръчвам Вомитусхил за повръщането - бързо помага. Не трябва да и даваш храна или пък голямо количество течност на веднъж. Давай водичка или компот по една лъжичка през 15 мин за да не се обезводни. За температурата освен мокрите кърпи, можеш да пробваш и вана, като започнеш с 37градуса и постепенно наливаш студена вода докато достигнеш 26 /но да те предупредя, че е много неприятно за детенце, започват да се тресе от студ и да плаче/. При нас Нурофена помага за сваляне на температурата.
Виж целия пост
# 8
Да докладвам и още веднъж да благодаря, че ви затормозих с проблемите си, момичета - Гери сутринта в 10.30 -на 4 4аса- трябваше да пие за температура Калпол, но нямаше Mr. Green /имам предвид нямаше температура/ - хапна си едно сухарче намокрено и малко крема сиренце като начало , като половин час преди това й дадох 1/2 ампулка натриев цитрат. Страх ме беше да не започне да повръща отново, но засега, слава Богу, вече 2 часа всичко е нормално. Не съм й давала нищо за Т, ако започне да вдига - тогава. Сега заспинка и си е спокойничка сякаш. Снощи бе "страшното" понеже дигна  39.2 и тогава мокрихме с кърпи напоени с оцет+вода+сода бикарбонат, сложих й и ефералган 150 и си беше добре. А странно, че започна да повръща откакто започна да приема Клацид - антибиотика - рървият път директно повърна, а като пробвахме след 2-3 часа отново - задържа го 1 час и отново "ни" го върна...страх ме е да се "похваля" ,че засега е ОК, но наистина за момента натриевият цитрат върши работа. А цялото нещо се оказа вчера ангина - отново гърлото. Още веднъж - ОГРОМНО благодаря, защото наистина се бях притеснила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия