Имам злоядко на 7 години, как да го накарам да яде?

  • 2 215
  • 31
Ей този господин е на 7 години и половина и се храни като врабче.
Не му личи, че е клечо, висок е, но не затова пиша. Дали си внушавам, че е злояд?
Стои по час и половина на масата, вилицата се движи от чинията до устата му толкова бавно - минава цяла вечност, не се докосва да хляба. Но пък изпива по 1 литър сок като невидял.
На обед се храни в стола на училището, но не съм сигурна,че яде (кой ще го чака 100 часа?)
Вече е голям, а има храни дето даже дори не е опитвал."Не обичам това Crossing Arms" казва, без дори да знае какъв вкус има.
Ако има как само на пържени картофи ще кара, и на попара с мляко, евентуално - принцеси с кайма и кашкавал. Сладки неща? ох, само това му дай! Ограничавам ги доколкото мога. Плодове? банани, ябълки и това е...
Имате ли и вие такива злоядковци и какво да направя? / Не ми се смейте, моля / Peace
Виж целия пост
# 1
Не си сама - и аз си имам една злоядка на 6,5 г. Ако я накарам да яде супа, имам чуството, че ще повърне на масата, манджи също не обича. Ако и позволя може да се ограничи само с пържени картофи,пица, принцеси, плодове и минерална вода. Сладкото не го люби, нито соковете.
Като дойде време за вечеря все не е гладна.
В ДГ казват, че си изяжда всичко newsm78 - незнам респект ли е, или прехвърля в чинията на приятелката си, която си похапва доста, докато госпожата не я гледа/имам подобни съмнения/
Давах и Мултисаностол, ефектът беше първите няколко дни и после същата картина.
За опитване дума да не става - Не го обичам това и толкова Naughty
Съвет не ти дадох, но да знаеш, че не сте само вие  bouquet
Виж целия пост
# 2
И моят син,който е на 6 е много злояд.Тежи само 19.500 кг.И на мен госпожите ми казват,че в градината всичко си изяжда и им вярвам,то с тез големи порции там... Close
Давам му витамините на Вижън в момента и това ,което правя е да предлагам по малко храна(сипвам му в детска купичка),за да не се плаши от количеството Simple Smile и на често,т.е. вечер например хапва по 3 пъти.А събота и неделя през 2 часа гледам нещо да слага в устата си.
Но има енергия за 10 деца и се чудя от къде му извира. Rolling EyesНа пролет ще го запиша на някакъв спорт:плуване,карате... и се надявам най-после да му дойде пустия апетит.
Успех ти желая,най-важното е да са здрави и силни мъжете на мама! Peace
Виж целия пост
# 3
Не си сама ,мила Wink
Моята госпожица е на 9г.От бебе е злояда.Бях се уморила вече все да я тъпча и какво ли не съм пробвала.интересното при нея е че не яде а си е добре.Явно незнам от въздуха ли качва -незнам newsm78.
всички ми казваха ,че като тръгне в първи клас ще прояде.Почнахме първи клас и същата работа почти .Яде избрани неща-спагети,пица,пържени картофи,сладко,плодове и май това.Ттова супи,манджи-абсурд,салати никакви.абе махната работа.Втори клас по така ядеше ,вс мсисъл сама си казваше че е гладна,което рядко се случваше преди.Сега тука от няколко месеца пак същата работа.Днес най-после си призна ,че някой и казал че била пълничка #Crazy и наща решила въобще да не яде.Обясних и някои неща и мисля че ме разбра ,че не това е начина.
съвета ми към теб е да не го насилваш.Остави го сам да избира ,обаче му давай време за ядене.Примерно аз казвам на мойта:Имаш 15 мин да се навечеряш и прибирам масата,няма да има никакви десерти ако не си изядеш яденето Crossing Arms .Не яде ли -до следващото хранене само на вода,да и се остърже стомаха и сама ще тръгне да си търси.Така правя и това е решението.С тъпчене нищо не се получава. Thinking
Успех,но съм сигурна че ще ви мине и това. Hug
Виж целия пост
# 4
Сигурно ви е познато. Дано като станат по-големи да усетят някакъв глад, направо на фонтосинтеза я кара. А аз като една латерна през 2 минути повтарям "яж", а нашия блее, мечтае, търси си повод да стане от масата и на края всички сме изнервени #Cussing out
Ама няма да се нервя повече, ще вдигам храната, колкото изял - изял.
Но знаете ли какво ме притеснява, че няма и да поиска да яде newsm78
Виж целия пост
# 5
Имам. На 8г. е и тежи 21 кг.

НИЩО НЕ Я ПРАВЯ  Stop. Вече НЕ  Naughty. Ако иска...
Виж целия пост
# 6
Моята е на 4,5- висока е малко над метър и тежи 13 кг. (не съм много сигурна дали ги има). Единственото, което яде с кеф са кюфтета (при майка вегетарианка!) и бонбони. На всичко друго се мръщи. Държи един залък в устата по половин час и не дъвче. Като й кажа да яде, ми отговаря "имам". Трагедия е! А сестра й е коренно различна (нея трябва да я ограничавам, че самата тя ще заприлича на кюфте).
Виж целия пост
# 7
Остави го сам да избира ,обаче му давай време за ядене.Примерно аз казвам на мойта:Имаш 15 мин да се навечеряш и прибирам масата,няма да има никакви десерти ако не си изядеш яденето Crossing Arms .Не яде ли -до следващото хранене само на вода,да и се остърже стомаха и сама ще тръгне да си търси.Така правя и това е решението.С тъпчене нищо не се получава. Thinking
Успех,но съм сигурна че ще ви мине и това. Hug

За тъпченето съм съгласна - ако го натъпча той повръща  Sick
А като определих време за хранене/30мин/ - само се почесва и се тутка, та да дойде време да махна яденето и айдеееее..... Hug не се сеща после да си поиска, никога не е гладен и се тревожа да не му се свие стомаха.....
През януари ще стане на 5г. - висок е 103см и тежи 15кг - сладко и хляб въобще не яде, плодове и зеленчуци също, а пие сок само в къщи /в ДГ и вода не ще/.
За разлика от него брат му не подбира - може да яде по всяко време и почти всичко... Laughing
Виж целия пост
# 8
И аз имах същия проблем с големия ми син, но личния ни лекар тук ни каза тази рецепта:
В една чаша топло прясно мляко се слагат:1 жълтък,1 кафяна лъжичка масло,1 кафяна лъжичка захар.Ако детето не иска да го пие може да се сложи и малко какао, въпреки, че на вкус е хубаво.
Всяка сутрин на гладно се изпива по една такава чаша.Пие се един месец.
При нас ефекта дойде още на първата седмица, такъв апетит, такова нещо...ядеше по 6 пъти на ден и качи доста килца...
Успех мами!
Виж целия пост
# 9
desislava` - това е ОК рецепта  Peace, но при положение, че вместо балкон имам разкошен двор с още по-разкошен курник  newsm57 в него и от там си гепвам всеки ден прасно "коко"  kyllmg!

Междувпрочем това при щерката не действа Wink

Но аз съм й дала отдавна "свободно"  Whistling
Виж целия пост
# 10
desislava` - това е ОК рецепта  Peace, но при положение, че вместо балкон имам разкошен двор с още по-разкошен курник  newsm57 в него и от там си гепвам всеки ден прасно "коко"  kyllmg!

Междувпрочем това при щерката не действа Wink

Но аз съм й дала отдавна "свободно"  Whistling
еее как не действа бе?Аз само така се справих с проблема.Изпробвано е и върху децата на всичките ни приятели? newsm78
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря е на 5,5г. и кара основно на филии.В детската градина и тя си изяждала всичко,но уви не мога да го видя.Надявам се с възрастта да го преодолее този инат.А що се отнася до витамините явно на нея не и действат разяждащо.
Виж целия пост
# 12
Ако решиш можеш да опиташ така :
1. Изобщо не го насилваш да яде, но не го и чакаш да се лигави на масата ! Всички ставате заедно, кой ял - ял, който не, значи не му се яде !
2. Никакъв коментар пред него за това, че е злояд.
3. Нищо за хапване между храненията.
4. Увеличавате максимално времето, което прекарва навън, най-добре сред природата.
5. СПОРТ ! Измислете как да увеличите максимално физическото му натоварването  със спорт, който му допада.
6 Пиши ни след една седмица, ако не те е изял, междувременно !  Joy
Виж целия пост
# 13
еее как не действа бе?Аз само така се справих с проблема.Изпробвано е и върху децата на всичките ни приятели? newsm78

ми така - не действа Crossing Arms. Не знам. Моята е особена порода злоядка Wink
Виж целия пост
# 14
Ако решиш можеш да опиташ така :
1. Изобщо не го насилваш да яде, но не го и чакаш да се лигави на масата ! Всички ставате заедно, кой ял - ял, който не, значи не му се яде !
2. Никакъв коментар пред него за това, че е злояд.
3. Нищо за хапване между храненията.
4. Увеличавате максимално времето, което прекарва навън, най-добре сред природата.
5. СПОРТ ! Измислете как да увеличите максимално физическото му натоварването  със спорт, който му допада.
6 Пиши ни след една седмица, ако не те е изял, междувременно !  Joy
Точно тези методи подействаха при нас и то безотказно-плуване,кънки и ски Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия