Термочаша

  • 18 903
  • 53
От известно време имам желание да си взема термо-чаша; идеята ми е да я ползвам на път  Peace

Разглеждах в нета варианти в включване в запалката или лаптопа, както и обикновени.

Набързо минавайки през Джъмбо видях и взех една (хареса ми, че има вградена сламка) и в къщи я отварям - отвътре пластмасова - в инструкциите пише - да се полза за охладени течности (да ги поддържа хладни.

Е, в магазина - не ми бе хрумнало.... и реших, че тези без сламки - са за топло .... минавам друг път...пак бързам ужасно - хващам една от другите и .....о, изненада - вътре положението е същото.


Сега се чудя - всички термочаши - вътре пластмасови ли са и има и такива, които се ползват и за топли напитки  newsm78

Моля да споделите, ако имате опит  Hug
Виж целия пост
# 1
Има и метални :http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/961/131/turisticheski-i … chasha-laken-04-l http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/960/131/turisticheski-i … ha-vango-lux-04-l   http://www.jdesign-bg.com/термо-чаша___289   http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%931498096/% … 0%B0-keola-320-ml
Дано избереш подходящата за теб!
Виж целия пост
# 2
http://www.stenata.com/kamping-ekipirovka/produkti/ch-commuter-mug-colours
Виж целия пост
# 3
Благодаря много  Hug

Бях решила, че едва ли си въобразявам, че има термочаши за топло, но вече няма съмнение, а и избор има  Peace
Виж целия пост
# 4
Преди много време като работех на домашни потреби имахме термочаша,пластмасова беше,но мисля,че ставаше и за топло  Thinking .Даже точно за топло,защото я рекламирахме,че запазва кафето топло.
Виж целия пост
# 5
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired
Виж целия пост
# 6
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired
Е,щом е било упоменато,че са само за студени течности,значи е така.Нямам представа къдя може да има за топли.Скоро не съм обръщала внимание за тези чаши,защото не са ми трябвали...
Виж целия пост
# 7
предполагам, че трябва да проверя по домашните потреби, туристически стоки или някой сайт  Hug

честно казано - предпочитам д апипна и видя - преди да взема, но ..... в краен случай и от сайт ще е  Peace
Виж целия пост
# 8
a.l.e.n.a в къщи имаме цяла колекция от термочаши, мъжо пътува всеки ден и най удобна му е именно тази от Джъмбо със сламката. Не съм чела упътването, но той си носи кафе в нея и до сега, след 2 годишна употреба, сме нямали проблеми. Но внимавай с нея, че малко подлива.
Виж целия пост
# 9
това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78 но наистина със сламката е много добре измислено  Peace

пишеше дори да не се мие в съдомиялна - където водата се нагрява до 50 градуса, мисля  newsm78
Виж целия пост
# 10
това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78

 Peace Peace Peace

Не ти ли върши работа някой обикновен, стар, допотопен термос? Има същата вместимост, пази топло и студено, а отвътре  е стъкло. И още - не подлива.
Виж целия пост
# 11
идеята беше да се ползва в движение - докато пътуваме или сме някъде навън  Peace

въпросните чаши са удобни, защото пиеш от тях, без да наливаш в друг съд, от който можеш да разлееш; особено тази със сламката - сламката е в чашата, с едно бутонче изскача, пиеш и пак я прибираши стои така заключена newsm78
Виж целия пост
# 12
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired

Вероятно защото съдържат бисфенол А

Виж целия пост
# 13
 Mr. Green според мен е по-елемтарна пластмаса - бебешките шишета - поне се изваряват - а тези не бива да се нагряват - черна пластмаса  Hug

реално -като сложа бъркалка или сламка в горещата напитка в хартиена чаша в ОМВ - едва ли е супер подходящо, но да кажем контактната повърхност е по-малка площ newsm78
Виж целия пост
# 14
Az imam 3 termo4ashi i vsi4kite sa plasmasovi.
Ne te syvetvam da j miesh v mijalnata, zashtoto vytreshnij plast se pylni s voda (pone taka e s moite)
 (izvinjvam se za latinicata)
 Simple Smile
Виж целия пост
# 15
Прочети малко за бисфенола А и съм сигурен, че после ще има значение пластмасата  Wink
Виж целия пост
# 16
аз лично не ги харесвам много тези чаши... има малки термуси по половин литър, идеални са си за път. като пак бих избрала от стъклените, а не от металните...
Виж целия пост
# 17
 а има ли термо чаши от стъкло и без сламка?
Виж целия пост
# 18
Прочети малко за бисфенола А и съм сигурен, че после ще има значение пластмасата  Wink

мисля, че и първия път те разбрах   Peace - имам идея покрай шишетата на малкия  Hug ако правилно асоциирах  Peace

термуси имаме - всякакви размери, ама мисля, че ще ми е неудобно да пия от тях в колата  newsm78 ; но може да се пробва  Hug - все пак ще оглеждам за подходящи чаши  Peace не ми е спешно  Peace

grubby   Peace масово са без сламка  Peace
Виж целия пост
# 19
Скоро си купих нес кафе на Якобс, към бурканчето имаше термо чаша.
Дъщерята веднага я приватизира, ползвала я в салона.
Може в някои магазини все още да има от кафето, разгледай.
Виж целия пост
# 20
http://www.jdesign-bg.com/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%81%D … 1%88%D0%B8__1__19 тук има и без пластмаса по вътрешността, може би все пак е по-удачев вариант.
иначе сега гледах и термус 0,35л също ми се струва ок... тикваш си ако искаш една сламка вътре и си пиеш.
Виж целия пост
# 21
 Peace ще разгледам  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 22
 a.l.e.n.a, разходи се до Старбъкс, имат няколко модела чаши. Можеш да ги видиш и пипнеш  Mr. Green Цените според мен са солени, но не се различават от цените на тези от горните линкове. Май бяха в диапазона 10-20 лв. Със сигурност не текат.
Гледах подобни в Евроланд на цени от 3-5 лв., но нищо не пишеше за температури и освен това се разпадаха още преди да са ползвани. В Джъмбо всички чаши са за студени напитки.
Виж целия пост
# 23
 Peace на Раковски ли си ги виждала?

може би във всичките ги има newsm78
Виж целия пост
# 24
Във всички има.
Виж целия пост
# 25
 Peace
Виж целия пост
# 26
О, термо чашите са ми любима тема и на мен! Heart Eyes

В последно време, термочашата се издигна в култ и стана все по-модерно да си носиш кафе от домашната кафемашина в термо чаша. Simple Smile
Около мен на 50% всички го правят. За Бизнеспарка говоря. Wink
Всяка сутрин виждам колеги с термочаша в ръка.
От там тръгна разбира се и модата с избора на термочаша. Превърна се, в един вид, личен аксесор.  Grinning
Познаваме се по чашите, 'дето има една дума. Mr. Green

Оказа се и за мен предизвикателство да намеря моята чаша, след като реших и аз да се обзаведа на свой ред с такава.
От миналата Коледа до сега смених 2 термочаши и вече, поне, знам какво да търся, учейки се на принципа: проба -грешка. Mr. Green

Хубавата термо чаша притежава няколко основни свойства:
1. Тя задължително е метална от вътре-хромирано или иноксово покритие. Отвън може и да е пластмасова, аз, лично, предпочитам инокса, но не е от такова значение, както вътрешната облицовка.
Иначе, няма как, напитаката-топлото кафе да остане за дълго топло- в пластмаса.
Моята първа термочаша е пластмасова отвътре и отвън. Пластмасата, едно, че задържа миризми, не държи кафето дълго с подходящата температура. Дъхът, който придава допълнително, пък,  прави чашата.. неприятна за употреба, да го кажем. Close
Кафето, което съм наляла ароматно и горещо от къщи се оказва изстинала помия с дъх на пластмаса, докато измине пътя от къщи до офиса. #Cussing out
Така, нито в къщи, нито в офиса пия хубаво кафе. Naughty
2. Плътно затваряне на въртящият капак. Капака-задължително на винт. Има и без винт такива, но да са проверени, дали хлътват хубаво навътре и дали затварят добре.
Абсолютно задължително условие е да се провери плътността на затвора.
Носила съм термочаша с ... почти без кафе до офиса, точно поради тая причина. Всичко се беше разляло.
Добре, че бях подсигурила допълнителна торбичка в чантата, че не ми се мисли каква беля щеше да стане. ooooh!

Старбъкс имат много хубави чаши. Казали са го и по-горе. Peace
Аз харесвам тези с дръжката, но и тези без дръжка, са достатъчно елегантни и подходящи за кола.
В Спорт Депо също има много подходящи и практични модели, които си струват цената. Peace

Не се подлъгвай да купуваш имитации от Джъмбо, Кауфланд и пр. Naughty
Успех с намирането на Твоята чаша! Hug
Апропо- термочашата е много хубава идея за подарък, също така!
Виж целия пост
# 27
Да си носиш от къщи кафе в термочаша? И да го пиеш няколко часа,след като е приготвено????? Струва ми се прекалено! Не е ли по-добре в офиса да си купите хубавва кафе машина и да си пиете прясно направено кафе?хайде,това,че не е прясно смляно може да се преглутне в офиса:-)
Американизирахме се и това е!

Виж целия пост
# 28
Mда, права си.
Машини има във всяка кухня. При това всички топли напитки в автомата са безплатни.
Отсреща е Кофи Хауз и Онда. Не се оплаква никой от липса на кафе. Wink
С чашата е много по приятно.
Тя е само и единствено твоя. Не ползваш пластмасовите чашки от машината...
Аз отдавам привързаността на хората към термочашата, като останал подсъзнателен инстинкт на привързаност към бебешкото шише. Mr. Green
Просто то си е само твое и си го обичаш!
Това е!
Виж целия пост
# 29
ох .....аз ако Ви кажа .... какъв ми е зорът и защо тръгнах да се занимавам с това   Joy hahaha

с мъжът ми много пътуваме .... и примерно за растоянието то София до Черно море или Халкидики - спираме 2 пъти - което за него е супер прекалено и направо престъпление ....губене на време, дишал бензин по бензиностанциите, а на мен ми е кеф да се разтъпча малко, да ползвам тоалетна, да си взема напитка .....

и покрай напитките тръгва скандал - колко се чака, колко струва .....през моя поглед - аз си купувам спокойствие, почивка, удоволствие, наслада ....; за него прахоссвам пари, време, нервирам го нарочно ....

та .... склоних да си носим гореща вода, да си взема пакетчета горещ шоколад или направо кафе от вкъщи и в термочаша да си направя горещ шоколад - с вода от термуса и пакетче или направо да пия кафе

това са ни вечни скалдали и пътуванията са кошмар; когато шофирам сама - по не ми се спира, но пак спирам 1-2 пъти ....тогава няма драми, но с него  #Crazy

доста време се чудех дали да му се връзвам, защото си мисля, че ако взема чаша и правя, както иска  - ще започне да вижда драма в нещо друго ... просто си е такъв - пали на четвърт от дреболии и се инати  newsm78

иначе - в ежедневието и живота ми до момента - няма нужда от тази чаша  Hug но като ми хареса - може би ше я ползвам, като излизаме с малкия Peace
Виж целия пост
# 30
kopche Hug
Много изчерпателен и подробен труд на тема термочаша !  bouquet
Дали и аз да не взема да наложа тази мода в нашия офис newsm78 Като знам как странно гледат всички, които си носят храна от вкъщи и не позват фирмения кетъринг надали ще успея !

 Аз се запалих по термочашите, защото много обичам кафе и ми е много приятно в почивните дни да си се размотавам в къщи и да си пийвам по малко кафе. Правя го на кафеварка, ама ми изтива бързо. Та идеята ми беше да си го сложа в термочаша и да си пия цял ден топло кафенце, а не да правя непрекъснато ново. Но от цялата работа намаза мъжо, защото му е удобно да си го сложи в колата и да си пие кафе докато пътува.

Аленка, моля те да споделиш за чашите на Старбъкс, като ги разгледаш, че тази от Джъмбо ме вкарва в преразход на Ваниш ( подлива ) Simple Smile
Виж целия пост
# 31
спираме 2 пъти - което за него е супер прекалено и направо престъпление ....
Ако това ще те успокои, и при нас е така. Wink
Моят мъж, като види път, докато не му види края- не спира. Mr. Green
Същата работа е и при нас.
И аз така обичам. Да се спре някъде, пък, да се пие по едно кафе, не защото съм жадна Stop, просто, ей така-за идеята. Да се вдишне малко въздух, да се насладиш на момента и да изпиташ удовлствие от пътуването... Hug
Все се мъча да го превъзпитам и да го науча да се радва на живота и да търси удоволствие и в малките неща, но все още има какво да се желае.... Grinning
Виж целия пост
# 32
kopche Hug
Много изчерпателен и подробен труд на тема термочаша !  bouquet
Благодаря ти за положителната оценка! bowuu
Мислех статия да пиша по въпроса, просто, тук ми се удаде удобна възможност. Joy
шегувам се, разбира се. Mr. Green
Виж целия пост
# 33
Ах, като ви чета коментарите съвсем ви завидях- безплатни напитки, кетъринг.... Simple Smile Къде е това и има ли такова извънземно Simple SmileSimple Smile Хихи
Иначе, по темата, моята термочаша е пластмасова отвътре. Ползвам я много рядко, а на инструкциите изрично пишеше, ако се ползва за топли напитки първо да се изплакне няколко пъти с топла вода, за да се затопли и напитката да е топла след това по-дълго време.
Не запазва напитките ми топли много дълго време като термос например, но пак съм доволна.
Виж целия пост
# 34
Аз си взех много яка и практична термо чаша.
Най- хубавото е , че може само чрез няколко разклащания да охлади глътка гореща напитка до подходяща за пиене температура, а останалата течност си остава гореща Simple Smile
Много ми е удобна, защото я вземам навсякъде с мен, и е с много колоритна визия.
Сутрин, когато си пия кафето чашата ми създава настроение, всички навън ме заглеждат, когато съм с нея.
Виж целия пост
# 35
а от къде я взе?  Rolling Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 36
Чашата я закупих от тук http://www.brugo-bg.com/ .
Виж целия пост
# 37
Благодаря  Peace

А отвътре, нали не е като термос - с онова чупливото  Rolling Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 38
Ох,и мен запалихте по термо чашите! Пия много чай и се чудя как не съм се сетила до сега да си взема такава чаша?! иска ми се да е шарена..дали някой е виждал такава? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 39
Отвътре е от пластмаса, но изглежда много качествена Simple Smile
Виж целия пост
# 40
Мерси   bouquet аз вече си поръчах, но от Англия  Heart Eyes
Виж целия пост
# 41
a.l.e.n.a от къде си я поръча,може ли линк  Hug
Виж целия пост
# 42
заповядай  Heart Eyes http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180877745485 има ги всичките цветове, но избрах този, макар никак да не обичам синьо  Blush това много ме грабна, мисля, че ползвах опцията доставка до Англия с превозвач до БГ  Peace
Виж целия пост
# 43
Благодаря за линка   bouquet ,между другото и на мен този цвят много ми хареса,а по принцип съм фен на розовото  Laughing
Виж целия пост
# 44
Днес ще мина през Старбъкс да разгледам чашите,ако си взема нещо ще споделя Peace
Запомних най-важното - вътре да е метална и да е на винт Mr. Green
Виж целия пост
# 45
обърни внимание, че има чаши за студени и чаши за топли течности  Peace
Виж целия пост
# 46
Колко ви излиза като крайна цена от там с доставката, защото аз платих 45 лв от тук?
Виж целия пост
# 47
доставката до английския адрес е безплатна, т.е. 15 паунда или 38 лв, добавям още 2-3 лв за превозвача - общо 41 лв ;

ти за доставка плати ли?
Виж целия пост
# 48
Аз пък докато рових да я търся и попаднах на този форум http://dacia-bg.com/dacia/forum/viewtopic.php?f=16&t=2881  където пише "Специална цена за Дачия форума 40.00 лв с ДДС."...освен да стана фен на Дачия  Laughing
Виж целия пост
# 49
В Старбъкс още нямат чаши,казаха ми, че до две седмици ще имат Peace
До тогава съм в процес на търсене на моята Grinning
Виж целия пост
# 50
Аз за доставка не плащах, защото съм от Варна, а за там доставката е безплатна Simple Smile
Според мен не си заслужава цялата занимавка и чакане за 5-6 лева разлика.
Виж целия пост
# 51
е, зависи колко чаши се поръчват, а и аз не бързам  Peace ако трябва да платя и 6 лв за доставка, разликата се увеличава  Peace
Виж целия пост
# 52
a.l.e.n.a получи ли чашата, да дадеш мнение?Аз още не съм поръчвала,по финансови причини,но не съм се  отказала  Laughing
Виж целия пост
# 53
Пристигна в идеално състояние, но не съм я ползвала още, ако те интересува за упоотребата - ще я тествам довечера  Simple Smile  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия