Иска само седнала или права през деня

  • 486
  • 9
много сме малки за толкова продължително "нележане" според мен, няма още навършени два месеца, а това не е от скоро. Само да се опитам да я оставя легнала и започва да се надига дколкото може и да маха с ръчички да я взема. В мен също не ще в легнало положение, иска освен това да обикаляме стаята за да пипа разни неща в това положение, не само да си седи така (да, от няколко седмици пипаме и даже хващаме съзнателно Shocked
притеснявам се да не се появят проблеми някакви, знам ли - нито кръстчето, нито гръбчето, нито вратлето са заякнали още; не обича и по корем да седи много, въпреки, че вече се обръща на една страна. Има ли други мами при които детенцето се е развивало така и има ли повод въобще да се опасявам от някакви луксации и др. проблеми? Нашата педиатърка ще видим чак другата седмица, още не сме посещавали ортопед, досега педито сама е следяла как се развива двигателната система...

иначе бебчето е много живо, подвижно и любопитно (пу пу пу), през деня не ще да спи почти, освен (отново в полуседнало положение) у мен, докато суче...., добре че поне през нощта си спи в легълцето без да мърмори. Колики имаме още от четвъртия ден, но не мисля, че те са проблемът, защото вече не са толкова силни и до рев от тях почти не се е стигало.

Надявам се да ми отговорят мами с подобни случаи. Имам ли основание за притеснения?
Виж целия пост
# 1
Калоян правеше така още от двумесечен.Сега продължава да се "напъва" да става, когато е легнал. Още от тогава го слагме за малко в столчето за кола с възглавничка под гръбчето, за да не е седнал и изправяме столчето. Но за негово съжаление, повечко лежеше. Откакто навърши 4месеца го слагам седнал и подпирам с възглавници на спалнята. Според педиатърката, щом самото дете има желание да седи да не го спирам, просто да не прекаляваме.
Изобщо не иска да стои по корем, щом го сложа веднага наува гайдата:) та го слагам върху коляно в полулегнало положение. Но когато беше на два месеца, не съм го държала седнал.
А за ортопеда, желателно е да отидете скоро, за да говориш с лекар.
Виж целия пост
# 2
И ние така правихме в столчето за кола я слагахме с възглавница отдоло. А,към 4 месеца поянах да я слагам да седи
Виж целия пост
# 3
Габи не желае и минута да е в хоризонтално положение, когато е буден. В началото го държах в столчето за кола с подпъхнати възглавници за гръбчето, но все ми се струваше изкривен и се притеснявах. Купих ШЕЗЛОНГ!!! Това е една много ценна придобивка, детенцето не се криви, зяпа си, кротува си и като заспи свалям до хоризонтално положение.
Виж целия пост
# 4
И Ева беше нещо подобно. Слагах я в кошница за кола с възглавница в мястото под дупето, а на дръжката висяха всякакви дрънкалки. Разнасях я много на ръце - боляха ме китките. Специално и купх кенгуру Чико с лежаща позиция, ама тя не пожела да лежи в него. И тъкмо си уших слинг и тя започна да се обръща от гръб по корем, от корем на гръб и взе да и става забавно да лежи на едни дебели одеала на пода и да се търкаля Joy
Да ти е живо и здраво детето и както казва нашата педиатърка: "само да проходи и я записвай на спортан гимнастика да си изразходва енергията"
Виж целия пост
# 5
да, явно решението е шезлонг, само че "на колелца", че на едно място е скучно и не признава играчките, които аз й предлагам - иска да обикаляме и сама да избира какво да пипне... абе... малък шеф Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Ние  сега сме на 1г.5м.,но в първите месеци никакво лежане,само на мама на ръцете   и никъде другаде.Любознателни деца,искат да се оглеждат.Няма страшно!
Виж целия пост
# 7
Еми честито ние вече 7 месеца сме така #Crazy,оставим ли го легнал е яко рев,само се разнасяме и пипаме навсякъде,добре че има бънджи и др.подобни,от време на време малко спокойствие за мен.
Виж целия пост
# 8
При ортопед вече трябва да се отиде на един месец. Когато в третия месец отидохме, доктора ни предупреди при второто да не чакаме толкова, а още в първия месец.
Виж целия пост
# 9
Много е малка да седи полуседнала, надвий ината й. Правилно се тревожиш, че не е редно толкова малко бебе да се поставя в друго положение, освен легнало. Всеки ортопед ще ти каже, че поне първите 3 месеца детето трябва  да лежи само хоризонтално.

Полуседнало за кратко време - от 5тия месец най-рано, седнало - от 6ти-7ми месец.

Време е да посетите ортопед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия