Откога обувчици?

  • 946
  • 19
Я споделете, кога обухте първите обувчици?
- когато тръгнаха да ходят бебоците
- когато не можахте да устоите на красотите в магазина
- просто решихте, че е време
- друго
 спорим с таткото тука и вече ШЪ Стигнем до Бой hahaha
Виж целия пост
# 1
Когато вече не можех да я удържам в количката или на ръце по разходките. Още не можеше да върви, но вкъщи я пусках на пода и тя се изправяше по мебелите. Навън и стана скучно само да седи и така се реших. Аз самата мислех, че и е още рано, но когато опитах, не съжалих.
Виж целия пост
# 2
Привет!
Водени от голямото си желание, купихме първите буйки на около 7 месечна възраст.  За съжаление послужиха само за игра. От тогава до сега направих още две  покупки, първата от тях си заслужаваше /пантофки за вкъщи, но не текстилни, а наподобяващи "истински" обувки  Wink /. Втората - пълен провал! Мерихме ги на крака, но въпреки това се оказаха големи /обуват се страшно трудно, все едно са малки, а само няколко кра4ки с тях и единият й крак е бос/. Днес обаче, мисля че открихме нашите обувчици  Peace Направо и "залепнаха". Тъкмо наврме, защото тя все иска да я държа за ръка и да крачи смело към всяка врата която й се изпречи на пътя.
Виж целия пост
# 3
6 месеца ми се струва, че ви е рано за обувчици. Освен може би от тези декоративните, дето само завършват тоалета на детето. Аз и купих първо буйки за прохождане като започна да ходи, хваната за две ръце на мама/татко и т.н. Преди това вкъщи ходеше по чорапки или терлици, а навън седеше в количката с дебели терлици. Мисля, че самото дете ще ви покаже кога е готово за обувки, не се нахвърляйте много да купувате, че доста бързо ги израстват в тази възраст. 
Виж целия пост
# 4
Ние тамън на 6 месеца взехме буйките - зимния вариант с топличкото отвътре. Идеята беше, че времето позволява да го вадя от количката и да скача и танцува на земята. Иначе сега просто си седим с тях в количката...за фасон. За из къщи не ги ползваме, защото на бънджито например мисля му е доста по-удобно с терличките, че буйките са му леко голямшъчки все още (най-малкия номер говоря).

Виж целия пост
# 5
Когато дъщеря ми почна да се държи изправена и да пристъпва покрай мебелите, купих 2-3 чифта буйки с мека и тънка подметка - за навън /беше есен/. Не на "Колев и Колев", защото не исках да са с висок глезен и подсилена пета. Когато почна да ходи по-уверено и повече време, купих обувки с много мека подметка - бая време ги търсих.  Tired

Виж целия пост
# 6
На 7 месеца леля й й подари буйки, а на 9 и купихме много сладки обувчици с твърда подметка. С тях и проходи на 11 месеца.
Виж целия пост
# 7
Купихме първите , когато беше на 10 месеца .
Виж целия пост
# 8
Подариха ми първите,когато беше на 3-4 месеца.Започнах да ги слагам към 6 ,когато го слагах в проходилката,но само от време на време (докато ми мина мерака Blush)
Виж целия пост
# 9
Първо сложих буйки,когато Дани беше на 6 - 7м., но от тези меките с топченца отдолу които са по скоро за фасон,и вътре със пух защото беше зима.В къщи също му обувах такива.
Истински обувки сложихме на 10 м. Peace
Виж целия пост
# 10
Когато беше на 3 месеца му купих декоративни маратонки, като на голям човек.
Не издържах на изкушението, бяха много сладки
Виж целия пост
# 11
Пантофки и меки буйки слагах когато беше на около 4-5 месеца на 10 месеца вече твърди понеже ходеше като се държеше за стената,мебелите.На 11 месеца проходи тогава вече задължително ортопедични с твърда пета
Виж целия пост
# 12
На 6 месеца му купих буйки за прохождане от К&К. Преди това като го държах изправен, все се притеснявах за крачетата, че са боси и може да се изкривят. Ходихме на преглед в Горна Баня и ортопеда каза, че вече може да му купим буйки и да го придържаме изправен.  Ако вече се изправя детенцето или вие му помагате за това, значи е време за буйки....
Покажи на таткото някоя статия за прохождането - че трябва да е само с ортопедични стелки и твърда пета, както и глезена да е стегнат и той ще се убеди бързо!
Виж целия пост
# 13
Първите за навън бяха декоративни. Купих му първите ортопедични обувки, когато започна да се изправя прав, макар че навън подскачаше само по скамейките. Значи някъде към 8 месец.
Виж целия пост
# 14
Покажи на таткото някоя статия за прохождането - че трябва да е само с ортопедични стелки и твърда пета, както и глезена да е стегнат и той ще се убеди бързо!
А може да му покажеш и статия, в която се казва, че прохождането за предпочитане е да става без обувки. Босо краче или в чорапче (или няколко чифта чорапчета за през зимата). Аз съм срещала повече такива статии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия