Рубеола ли е ...... дайте мнения и съвети

  • 606
  • 3
Здравейте мами,
От вчера дъщеря ми е с много силен обрив по цялото тяло. Днес следобед вдигна и темепература. Засега не много висока 37,2 - ,7,5, но е много сънлива, отпусната ..... Преди малко  я водих на лекар, но неможаха да ми кажат нищо конкретно.
Трябва да се изчака, а аз ще полудея вече  Cry
Докторката каза, че може и да е някаква алергична реакция неясно към какво, защото за първи път се появява такова нещо при нас.
Чух, че имало и бум на рубеола в момента! Вие чували ли сте?
Варицела сме карали .. Ох незнам.
От една страна няма лошо да изкара шарката, но от друга докато се разбере сигурно ще откача.
Кажете нещо!!!
Виж целия пост
# 1
 Рубеолата почва първо с Т и след два-три дни избива обрива, освен това има типично увеличение на лимфните възли, което лекарката ви би трябвало да е проверила. Иначе за алергичната реакция - Мартин беше направил такава към антибиотик - много силен обрив по цялото тяло, вдигна и Т - водихме го при трима лекари, единият от които инфекционист, за да видим дали е шарка ( той рубеола изкара като бебе) и инфекционистката беше категорична, че става въпрос за тежка алергична реакция, обясни ми, че е напълно възможно при такава реакция да вдигне  и Т. ПОмисли пак нещо ново дали е яло детето, лекарство, нещо в градината ако ходи на ДГ?
Виж целия пост
# 2
При рубеолата обрива еднакво интензивен по-цялото тяло, а е на петна и е по-концентриран основно около сгъвките.  Както преди това са ти написали - Т предхожда обрива 1-2 дни и след като избие може и повече да не вдига. Детето по-скоро се чувства добре, има апетит.
А за да се зарази - детето трябва да е контектно с болен с изразен обрив.
Аз също мисля че е алергична реакция - моята дъщеря имаше такава реакция срещу ягоди. Направете няколкодневнадиета с хипоалергенни храни - без цитруси, шоколадови изделия, пр. мляко и проследи реакцията на организма.
Виж целия пост
# 3
Оказа се в крайна сметка Скарлатина. През ноща вдигна до 39,8 температура. Беше гадничко!!!
Обадих се на педиатърката и тя каза веднага да започваме антибиотик, та звънях на майка ми, събудих я, тя пък търча до денонощна аптека и ....
Сега вече е добре детето! Най-странното от всичко е, че обрива се появи два дена преди да вдигне температура  newsm78
Съобщила съм в детската градина и сега до неделя е в пълна изолация, т.е. само с баща си у дома, а аз трябва да ходя на работа  Close Close Close
Лошото е, че скарлатината повтаряла и нямам успокоението поне, че и това сме го минали!
Благодаря на всички за отговорите и
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия