Пътуване до остров Корфу (Керкира)

  • 19 497
  • 8
Здравейте дами,

Предстои ни пътуване до гореспоменатия остров  Grinning и в тази връзка се
опитвам да набавя по-актуална информация. Последните няколко дни
получих много, разностранна и непотвърдена информация която бих искала
да сверя.

- пътят от Солун до Игуменица вече е изцяло магистрала, пътната такса
трябва да е 5.80 EUR (както е и според viamichelin.de). Пътят включва
общо 55 тунела.
- в Игуменица има по-евтини локални фериботи, които пътуват само до
острова на около 1 час (тук се интересуваме само за тези по-евтини
фериботи, http://www.ferries.gr ни е известен)
- към момента най-евтиния дизел може да се намери на 1.50 EUR/литър
(всъщност тази информация ни е от о. Закинтос, незнам дали е така по
магистралата Солун - Игуменица)
- автомобилът е без теглич

Ще ми е полезна всякаква друга потвърдена информация.

Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet
Виж целия пост
# 1
Привет!

Ще отговоря доколкото мога на някои от въпросите.
Бяхме там в края на юни.

1. Пътят Солун-Игуменица е изцяло магистрала, да. Заради тунелите, обаче, често има ограничения на скоростта, та като цяло не може да се вземе изключително бързо. Нашата средна скорост беше около 80 км/час, защото спазвахме знаците. Пътната такса е 2,8х2=5,6 евро. Изграждат още два пункта, които засега не работят. Но догодина вероятно ще се събира таксата четири пъти. Тунелите така и не ги преброих, но са много.
2. Фериботите са два, доколкото аз знам - до Керкира - той е по-скъп и до Лефкими. Зависи в коя част на острова сте. До Керкира са по-начесто. Цената беше 38 евро за кола и по 8 евро за възрастен. Цена за дете - 4,8 евро. Кажете изрично възрастта на детето, на нашето 4-годишно не му събраха такса.
3. За цената на дизела мога да напиша само по спомен - 1,50-1,55евро/литър. На острова е в горната ценова граница. По магистралата видяхме само една бензиностанция, на около 100 км преди Игуменица.
4. На отиване тръгнахме към 8:20 сутринта от София, в 15:40 се качихме на ферибота. Нашият хотел беше в северната част на острова, в 18:10 заковахме пред рецепцията. Не сме спирали почти - сумарно за около час. На връщане тръгнахме от острова в 13 и точно в един през нощта бяхме в къщи, като се мотахме около час, час и половина в Солун. Детето понесе пътуването сравнително лесно, но имаше моменти, в които й беше скучно. По магистралата има места за тоалетна, леееко /метри/ се отбиваш. Някои от тоалетните бяха супер гнусни и не посмях да вляза. По самата магистрала няма места, на които можеш да си купиш нещо за хапване или пийване, чак на въпросната бензиностанция.

Какво значение има тегличът?
Виж целия пост
# 2
Имай предвид само, че по магистралата до Янина (не ли само до там, а не е до Игуменица?) има само 1 бензиностанция, и то малко след Солун.. Както и че бензиностанциите са с дневно работно време.. #Crazy
Виж целия пост
# 3
Благодаря момиче за подробния отговор, определено ще ни е от полза цялата тази информация.  Peace

А иначе ето как стои въпроса с тегличите:

http://dnes.dir.bg/news/gartzia-shofyori-6707810?nt=14

Ние си го знаехме и от преди, но вече дори пишат за това.

Не са ли повече фериботните компании. Ние очаквахме да има по-големи ферита за по-далечните дестинации и по-малки между Игуменица и Корфу. Някакви особености има ли за феритата или просто се купуват билети за първия по разписание. Чухме че има отделни каси на отделните компании. Има ли общо разписание за всички.  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ами не знам дали има различни компании. Вероятно. Доколкото успях да видя в бързината, касите са разделени по дестинации, не толкова по компании, но може и да съм в грешка. След няколко часа пътуване и при изгледа на чакащия ферибот на пристана, ние лично нямахме никакво желание да обикаляме и да търсим друг ферибот. Предварителни планове не сме правили, решихме, че ще вземем първият възможен и така и се получи. Ако имате време може и да пообиколите да разгледате какво що има по пристанището. Ние пристигнахме и фериботът тръгна след 20 минути. Магистралата свършва на пристанището в Игуменица. Има различни фериботи, да, както вече казах за всяка дестинация по отделно и този до Корфу хич не беше малък Simple Smile.

Статията, към която си дала линк е от 2010 година. 

Къде ще бъдете на острова?
Виж целия пост
# 5
И аз като magarcho,да ви предупредя че по магистралата няма бензиностанции и трябва да сте подготвени с гориво.Също и да спазвате правилата за движение,че глобяват от въздуха.Приятно изкарване на корфу!Там е супер за почивка!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета,
Информацията от линка може да е от миналата година но си е в пълна сила. На острова сме в Барбати, а хотела се казва Пантократор (кръстен на най-високия връх на острова - около 900м). Като цяло сме наясно за необходимостта от по-стриктно спазване на правилата за движение в Гърция. Не сме пътували натам от 2007 г., а и тогава беше само до северна Гърция (Солун, Халкидики).  Wink
Виж целия пост
# 7
kiara78 , върнахте ли се от Корфу? Разкажи как беше. Къде отседнахте, какво разгледахте?
Ние мислим в края на септември да се насочим в тази посока. Иска ми се да посети и о-в Паксос и Антипаксос. Знаете ли откъде тръгват корабчета за там? Също така ме интересува обиколката в морето с дресирани тюлени. Някой би ли споделил дали е ходил на тези места?
Виж целия пост
# 8
Здравейте, някой знае ли колко часа се пътува от София до о. Корфу с автобус?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия