Октомври иде с радост най-голяма - ще бъде бебчето в прегръдката на мама!

  • 33 538
  • 706

Анкета

Кое заглавие ви харесва повече за следващата тема?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 06 авг 2011, 15:41

# 225
Здравейте,
да честитя и аз на малкия разбойник със закъснение- да е жив и здрав!  Heart Eyes

Днес ще видя бебчо най-после и дано всичко е наред. Нещо на кошмари ме избива вече. Би трябвало АГ-то да ми пусне кръв и урина и антитела отново.

Снощи сглобихме кошарката с цел да вдена как става. Много хубаво чувство беше, не че запомних с моята инженерна мисъл. После пак си я сгънахме да си чака. Довечера съм се заканила да подреждам бебешки дрешки, ама нещо все се разплувам, като се прибера.
Весел ден от мен!
Виж целия пост
# 226
добро утро!
Лили тази сутрин ме събуди с виковете си, след което замина за ДГ, пък аз не можах да заспя отново, понеже вчера се издразних на едната и учителка-каза ми, че детето щяло да получи топлинен удар, понеже съм му обула чорапи. аз и обясних, че това е от хигиенична гледна точка-децата ровят в пясъка и не искам да си ляга на обед с полепнал по краката пясък. онази ми рече, че на обяд им миели краката в някакъв басейн, но пък Лили каза, че не било вярно Thinking тази сутрин пак пожела да си обуе чорапи и гуменки. пожела също да е с пусната коса и знам, че госпожата пак ще мърмори. преди време ми направи забележка, че Лили е облечена с пола-панталон и и било трудно да се събува, та трябвало да и обличам "по-лесни" дрехи. все такива дреболии, но не мислите ли, че много си позволява? като някоя свекърва е #Cussing out хем ми се иска да и скръцна най-любезно със зъби, хем пък не искам да застрашавам комфорта на детето си там-тук, на село, ако надигнеш глас, ти го изкарват през носа, така че да си познаваш правата не е голяма далавера Naughty при вас как е? аз се успокоявам, че щом Лили не си ги слага на сърце тези неща, няма защо и аз да се паля, ама ми става криво-все едно не мога да взимам решение как да ми е облечено детето и с каква прическа да бъде. бих могла да обясня на госпожата, че Лили сама си ги решава тези два въпроса, напътствана от мен, и засега не се е случвало посред зима да отиде с тениска на градина.......но това ще и се стори много еретично на онази госпожа Crazy

ох, съжалявам, че ви натоварих, но наистина тази сутрин се събудих с тези размисли и страсти в главата ooooh!
Виж целия пост
# 227
Windy, Hug
Благодаря ти за ревютата, за мен са изключително полезни, въпреки, че като цяло съм се спряла на количка(Mutsy 4 Rider), все още не сме ходили да я гледаме и ми е много ценно да зная какво се гледа:) Аз си спомням, че ти беше писала за Mutsy нещо, но не успях да го открия, ако имаш мнение за нея,ще ми е много ценно(и ако не те затруднявам разбира се) Laughing
 Момичета, ние сега си избираме креватчета и исках да ви попитам какво мислите за креватчетата с функция люлка- аз съм се спряла на едно от Еником М- Trend се казва.
Желая хубав ден на всички и внимавайте в тия жеги!
Виж целия пост
# 228
Добро утро и от мен!  Hug

Всъщност, не е много добро моето... Едва си отворих очите тази сутрин, за да стана за работа. През нощта ми се обадиха по телефона в 2:30 часа, защото алармата на офиса се включила и трябва да се провери какво става. Оказа се, че датчикът се е задействал заради една стоножка и един комар - вече бивши. Обаче това го констатирахме, когато влязохме в офиса. Сега така ми се спиии...  Tired

Пепина, след като имаш лятна количка с пълно легнало положение, замисляла ли си се през зимните месеци да извеждаш бебчето със слинг? Миналата седмица ходих на една лекция за слинговете и честно казано, идеята много ми допадна  - може би защото при нас бебето е чакано много дълго време, но силно ме привлича идеята да бъде  близо до мен, а не в количката поне в първите месеци.  sling
Другата опция е да купиш зимно чувалче и да ползваш количката, която имаш. Щом има пълно легнало положение, значи е подходяща за новородено бебче. Някои марки предлагат такива чувалчета, които са много мекички и топлички и от тях се подава само главичката на мъника. Имам предвид нещо като тези:





dessy encheva , не искам да те надъхвам против лелката от градината, но и аз бих се подразнила от подобни реплики. Не мисля, с цялото ми уважение към дългогодишния и стаж, че тя е човекът, който трябва да ти дава акъли как да си отглеждаш детето. Нейното задължение е да полага максимално добри грижи за него при наличните условия. Това е работата, за която и се плаща. Предполагам колко е изнервящо да се опитваш да толерираш самостоятелното мислене на детето си, а някой да ти обяснява колко дълбоко грешиш. Не знам как бих реагирала в подобна ситуация. Сигурно ще ми се иска да я поставя на място с две приказки и да и извия врата, но ще си замълча поради изброените от теб причини. Идеята да се кооперираме и да си гледаме децата на смени, живот и здраве, ми се вижда все по-близка и приемлива, като чета постовете ти...  Thinking

misha_1, радвам се, че мнението ми за колчиките ти е било от полза! Mutsy мисля, че беше количката на Alter Ego. В моя списък я няма, защото не ми хареса като дизайн, но независимо от това, в единия магазин ни я презентираха, така че мога да споделя отзивите си за нея. Марката е холандска и е заложила на отделна продажба на всеки компонент - рама, зимен кош, летен кош, столче за кола и всякакви аксесоари. Това донякъде е предимство, защото ти спестява големите финансови сътресения от купуването на цял комплект. Можеш да си купиш рамата и зимния кош първоначално, а впоследствие, когато настъпи летният сезон, да вземеш и коша 6+. За първи и последен път именно при тази марка видях кош 6+, при който освен положението на гръбчето, се регулира и дълбочината на самата седалка, за да се наглася в зависимост от дължината на бедрото на мъника. Има много опции за избор на цвят и тип дамаска, като материите имат UV защита против избеляване. Освен това се предлага изключително широка гама аксесоари - огромна кошнца за пазаруване, която се монтира под седалката, сенник тип "чадърче", борд-масичка и дори едно много интересно приспособление, наречено "fun seat":



Това чудо на инженерната мисъл замества покупката на онези бутащи се колелца, които хлапетата явно обожават. Придружено е с огромна пазарска мрежа, която си върви заедно с него. Монтира се на рамата на количката - от снимката се вижда как. После хлапето върти педали, а ти си го разхождаш, все едно буташ количка.  newsm39

Може би повечето неща , които написах, ги знаеш, щом си се спряла на този модел, но се надявам, че съм била полезна. Съветвам те да се обадиш на вносителя и да питаш в кой магазин можеш да се срещнеш с мобилния им консултант - това е една жена, която посещава няколко магазина, в които се предлагат колички Mutsy, но не работи в самите магазини. Ние я намерихме  в "Бейбитория". Обясни ни всичко много хубаво и беше страшно компетентна. Мисля, че една среща с нея ще ти бъде много полезна.

Виж целия пост
# 229
Здравейте  Hug! Много се развълнувах, че сте ме мислили  Hug. Добре съм, известно време си дадох почивка от интернет и форуми. Нещо не ми достига времето за всичко и за това.
Прочетох ви, не сте изписали много  Simple Smile.
Искам да честитя със закъснение рождения ден на Боян, много здраве,  весели игри и едно послушно братче през октомври, а след няколко години и сестричка  Wink!
Деси, напълно те разбирам с комуникацията с госпожите. Боби вчера като отидохме да го вземем на 32 градуса беше преоблечен с анцуг с дълги крачоли, а в гардероба има два чифта къси панталони  ooooh!. Направо беше прегрял и вир вода, а госпожата каза така го заварих следобед, а те тогава спят по пижами  #2gunfire. Тя е пенсионерка и нито чува нито вижда като хората, обаче са я взели да замества цели две години, госпожата която е в майчинство, добре че се връща през септември, иначе щеше да има разправии с тази. На рождения ден на Боби остави два ножа на масата при децата и хукна да излиза от стаята  Crazy.
Алтър Его, кошчето е много сладко, да си го ползвате със здраве за госпожицата. Чак сега видях, че си ми писала  Hug.
После пак ще пиша.
Виж целия пост
# 230
Windy, имам пухено чувалче за зимата. Много ми е удобно. Има прорези на задната страна за коланите на количката, а предната може да се свали цялата. Много топли, защото е с високо съдържание на пух, но пък количката ми е с малки гуми, което я прави ниско проходима. Абе имам още време да помисля какво да правя. Ако и малкото е като баткото усещам как като проходи ще зарежа всякакви колички. Лятната сме я ползвали точно 2 лета и то само за да стигнем до парка който е на 100 метра от нас. След това Любомир драпаше да слиза. И аз си бутах количката, а той тичаше около мен. Зимата си го извеждах пеш до парка, защото разходките ни бяха мнооооооого по-кратки.
Виж целия пост
# 231
Пепина, отзивите за чувалчето са ми много полезни. Аз си поръчах такова на Jane (като това на първата снимка), защото, в крайна сметка, се спряхме на количка Jane Rider.

Все забравям да ви се похваля, че терзанията ми относно избора на "каляска" приключиха. Вчера следобед капарирах ето това бижу:



И тъкмо си мислех, че тази нощ вече ще се наспя спокойно, без да сънувам колички, когато ми звъннаха от СОТ...  Crazy
Виж целия пост
# 232
dessy, винаги съм казвала, че са тези професии като учителки и лекари трябва човек да е роден. Просто не става насила. Но не се ядосвай, важно е ти и детето да се чувствате добре.
Windy, честита количка Grinning Тази Limited Edition ли е? Колко ви излезе целият комплект? И ако може да споделиш защо се спря на Limited Edition - заради цвета или има и други особености, защото и аз я заглеждах, но не съм я виждала на живо? За колко време ще ти я доставят?
Аз още съм в голяма дилема между Jane Rider и Stokke, както казва Windy все това мисля, е още не ги сънувам. Но съм решила след отпуската да решаваме и да капарираме вече.
Да ви питам и по темата за стволовите клетки, ще запазвате ли? И ако да към коя банка сте се насочили? Аз мисля да запазим, макар че са много противоречиви мненията. Мисля си, че по-добре да има, отколкото после, недай си боже, да се чудя дали е щяло да помогне. За банки гледам Cryo Save- там предлагат три програми, включително запазване и на тъканни клетки на бебето и на майката, но това вече не знам дали си струва. Цената му е над 8 000 лева.
Виж целия пост
# 233
честит рожден ден на патерици на Боян, да е жив и здрав

чудесни новини за малката Сара

Alter ego - кошчето е много сладко - честито

Windy - страхотна количка - честито и на теб. Уф като ви чета и така ме хваща крастата и мен за количките - имам чувството, че съм като от рекламата на една банка с ангелчето и дяволчето на рамото на девойката - едно нашепва - имаш количка, няма нужда от този разход, другото - крещи - купиииии, виж колко са хубави новите колички.... #Cussing out Засега разумът надделява....но се е пречупил може би по отношение на нова лятна. Обаче пък опитът от Миташки сочи, че количка ползва само докато проходи - т.е. една година и после категорично  отказваше да се вози - така че са малко грешни пари на вятъра....по-добре да ги дам за стволовите клетки....
Windy - не звучи много успокояващо, но аз покрай търсенето преди пет години на количка - после години наред само се взирах проучващо в тях ...остана ми този навик дъло време  Joy

Смуси - ние на 90 % сме решили за стволовите клетки. Изборът ми на клиника е Малинов, екипът на д-р Стаменов. Цената поне в сайта беше 3400 лв., което вкл. запазване през първите три години, а след това е 150евро на месец. Края на другата седмица като отида на преглед, ще говоря и с координаторката, която се занимава с това и ще имам повече информация - вкл. и за възможностите за разсрочено плащане. Съвет, който получих от лекар за избор на клинака беше - каквато и да избера само да не е гръцка - не знам кои са гръцките клиники тук, тъй като по принцип бях избрала вече Малинов.
Виж целия пост
# 234
ох, ама наистина ми е обременен мозъка - 150 евро годишно е таксата, не месечно.....
Виж целия пост
# 235
ееееееее, Windy, айде честито най-после! ще я полеем тази количка, ама май няма да е тази седмица: в сряда ще водим Лили в Русе, понеже така предпочита пред алтернативата да ходи с нас на фестивал. в петък пък ще ходим да си я прибираме Peaceиначе получих благословията на доки за бременната гимнастика, но по всичко личи, че и тази седмица ще пропусна Crazy а да ви опиша как протече днешния консулт: отидох при акушерката, казах и колко тежа, измери ми кръвното, чухме сърцето на бебето(звукът на живота-ясен, отчетлив и категоричен), което намерихме отдясно на корема ми, почти отстрани-в ляво няма никой Sunglasses иначе горната част на матката стига почти до ребрата ми Shocked там шунтират най-силно малките крачета. после отидох при гин. попита ме искам ли да видя бебето и знаем ли пола. аз и казах, че знаем пола и тя отговори, че тогава няма за какво да го гледаме Shocked жалко, аз пък искам да знам кой номер обувки да купувам за тези силни крака Crazy даде ми направление за хематолог и др. вторник пак съм на комисия-край с моята кариера по проекта на Уницеф Cry а междувременно в пресата излезе съобщение, че от 2013 г. бебета ще се настаняват в приемни семейства директно от родилен дом, без да минават през домове за деца. това беше вече нашата цел, победихме bowuu дано като се върна от майчинство да има къде да продължа да работя по приемна грижа Praynig

довечера ще купувам яке за бебето и чехлички за Лили: обожавам да пазарувам за децата Heart Eyes
Виж целия пост
# 236
Dessy - забравих да питам - какво стана с твоята приятелка, роди ли най-после?
Виж целия пост
# 237
Dessy - забравих да питам - какво стана с твоята приятелка, роди ли най-после?
казах и като свърши тази работа, да ми се обади, но още няма сигнал, а не смея да я безпокоя. от днес докторът, който и следеше бременността, е мистериозно изчезнал. предполагам,че съпругът и му е видял сметката Mr. Green
Виж целия пост
# 238
Аз да доложа: бебчо е ок, пораснал си е колкото трябва, само краката са му по-дълги от нормата за седмицата.  Simple Smile Пуснаха ми изследвания, които трябва утре да направя и така. Продължавам с лекарствата (магнезий и съдоразширяващи), въпреки контракциите, шийката си е чудесна.
Та това е. Успокоих се засега.
Виж целия пост
# 239
Клеопатра, много се радвам за хубавите новини  Hug. Дано да стават все по- добри и скоро да сте вкъщи  Praynig.
Уинди, честита количка   bouquet, със здраве да си я бутате  Hug.
anssi , дано и изследванията са ок и да си спокойна  Hug. Шийката с какъв преглед я установиха?
На плаж ходя с обикновен бански, но по- голям  Crazy.
Бобито си използваше количката докъм 2 г и половина, а като новороден все го носехме, така че Пух може сега да я използвате.
Вчера купих намалени бодита от Зара, видяха ми се много евтини и хубави- 12 лв. два броя, бели, закопчават се отпред. Имаше и гащеризончета на хубави цени, но вече доста понакупих и се въздържах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия