Обрив след температура и мазане с оцет+вода+сода б.?

  • 2 524
  • 13
Здравейте, момичета!
Преди 3-4 дни писах за Гери, че е с ангина, че имаше висока Т и се наложи 2 пъти да я мажа с оцет+вода+сода биракрбонат - това бе в четвъртък и петък, оттогава е и на антибиотици, които би трябвало вече да почнат да действат...от вчера обаче забелязахме, че където сме я мазали - на коремчето, под мишниците, на вратлето , по гръбчето е станало на доста големи, червени петна, които почти са сливат, и тя сутринта е пак с Т. Възможно ли е тази Т да е от обрива и какво следва да направя според вас? Антибиотика е Клацид - по 4 мл на 12 часа, а тя тежи към 12.5 кг. Снощи я намазах обилно с Павлодерм и сякаш се е поуспокоило, но все пак Cry...Иначе не я дразни, не се чеше. Отначало помислихме, че е алергия, но петната са "само" там, където сме я мазали. Моля за помощ и предварително благодаря! Sad Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря се обрива когато използвам вода с оцет за сваляне на Т. Затова когато има Т я вкарвам в банята и я обливам само с нормална (36,5-37 гр.) вода. Възможно е да е от оцета (поне при нас е така). Дано бързо да оздравеете!
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че температурата е от обрива. Обривът пък е възможно да е от мазането с оцет, но може и да е от антибиотка, независимо, че се е появил само в зоните на мазането.
Да се оправяте бързо!
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви, момичета! Ходих до аптеката да взема Зиртек капки и по съвет на педито ще й дам по-късно /понеже сега слдичко спи/ 10 капки и довечера ако се е оправила или не ще реши дали спираме антибиотика или не newsm78....
Виж целия пост
# 4
Сладкото малко зайче! Не съм лекар и не мога да то дам съвет за лекарства. Дано по-скора оздравее Геринцето. Вместо оцет и слагай навлажнени кърпички на челцето и стъпалата, и на ръчичките. Е не ледени, но малко по хладни от нея, за да отдава температурата.
Знам какво е детето да е с висока температура. Настоявай докторката много често да я преглежда, а гнойната ангина без антибиотик не минава ( по мои наблюдения, за моя син ).
Споко и оздравявайте! Grinning
Виж целия пост
# 5
Сладкото малко зайче! Не съм лекар и не мога да то дам съвет за лекарства. Дано по-скора оздравее Геринцето. Вместо оцет и слагай навлажнени кърпички на челцето и стъпалата, и на ръчичките. Е не ледени, но малко по хладни от нея, за да отдава температурата.
Знам какво е детето да е с висока температура. Настоявай докторката много често да я преглежда, а гнойната ангина без антибиотик не минава ( по мои наблюдения, за моя син ).
Споко и оздравявайте! Grinning
Много ти благодаря за хубавите думи, nikAni Hug Надявам се тоя Зиртек да свърши работа - макар, че нея не я сърби и по нищо не личи да е по-различна от обикновено - играе си, пее ми, танцува, хапва....дано всичко да минава по-бързо. Поздрави Simple Smile Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Чак пък Зиртек   newsm78  Малко пресилено ми се струва .Аз бих дала нещо по-слабо-например Калергин.Иначе за сваляне на Т. оцет също не използвам ,а се справям както Сафо -хладък душ-това е най-най -доброто за сваляне на температура.Водата трябва да  е 2 градуса по-ниска от телесната в момента.
Виж целия пост
# 7
А давала ли си нещо друго за Т- Панадол,Калпол? Не ми се вярва да е от оцета. По скоро от другите неща които даваш. Или антибиотика,или парацетамол...друго какво пиете?
Бързо оздравяване ви желая Simple Smile 
Виж целия пост
# 8
За Т съм давала Калпол, Нурофен /като дозата за ден е не повече от 7.5 Нурофен/, Ефералган на свещички - 2 пъти...на антибиотика повърна единият път веднага след това, а на другият ден по съвет на педито като пробвахме, задържа 1 час и повърна....оттогава даваме натриев цитрат 2 пъти на ден по 1/2 ампулка от 1 мл, макар, че педито ме караше да й давам по 1 Thinking ампула цяла 3-4, че и 5 пъти дневно....а днес само сутринта й дадох и не мисля повече да го давам тоя цитрат след като не повръща...нямам представа от какво е, но ми се струва, че е от оцета, защото както казах ТОЧНО на местата на които сме я мазали е станало така....
Виж целия пост
# 9
Содата бикарбонат е силна и ако сте прекалили с нея е възможно да е подразнила кожата. По-принцип тя доста изсушава, а в комбинация с оцета почти съм сигурна, че нежната кожичка не е понесла продцедурата.
Това е моето мнение, за другото не мога да ти помогна за съжаление, почти нямам опит с лекарствата.
Виж целия пост
# 10
Възможно е, Зори, и от това да е - мен ме притеснява ако е от това какви са последствията Sad
Виж целия пост
# 11
Е, чак последствия няма да има, ако това не се случва често, разбира се. Мажи кожата с овлажняващо кремче и ще се оправи. Ако става въпрос за това. Аз само предполагам. Но кремчето поне няма да навреди. Ако все пак обрива е от друго, то скоро ще си проличи и тогава ще можете да вземете подходящите мерки. Стискам палци да не е друго и бързо да минава на малката сладурана.
Виж целия пост
# 12
Защо оцет+сода бикарбонат? За първи път чувам двете в комбинация за сваляне на Т. Едното е киселина, а другото основа. Не мисля, че е много добре да се използват заедно. Нищо чудно кожичката наистина да е реагирала по-бурно на тази смекс, но не мисля, че е нещо сериозно. Подкрепям мнението за овлажняващото кремче. Но за в бъдеще по-добре не използвай подобна смес. Вода+малко количество оцет да, но и сода бикарбонат вътре определено не е добра идея.
Виж целия пост
# 13
Защото така ми казаха, че се сваляло....ако знаете колко пъти съжалявам за това.....оказа се все пак, понеже сега я водихме при нашето педи, че има алергия от Клацид-а и трябва да го спрем....много ми е чудно как така го спираме, но какво мога да направя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия