Въпрос -молба до майките в чужбина

  • 1 033
  • 10
Здравейте, аз съм си в България, което има положителни и куп отрицателни страни.
Имам голяма молба- опитах да направя проучване по Интернет, но не намерих информация за предписване, а само за лекарството.
Детето ми е на 6 с диагноза бронхиална астма.
Съветъта на българските пулмолози /след лечение с антихистамини/ е да мине към лечение с локален кортикостероид Флексотит FLEXOTID. за продължителен период от време 1 година или 2 години.  Намерих инфо за лекарството, но не намерих как се предписва. доколкото разбирам, в Гърция и Германия не се предписва за такива дълги периоди, а само за 15тина дена.
Притеснявам се от страничните ефекти на лекарството и особено от това, че вносителитте в България си правят каквото поискат- корумпирата медиците по многообразни начини.
Моля Ви, ако имате възможност да проверите детските пулмолози в другите страни как използват този кортекостериод - за какъв период от време. Да разбира се, има значение и степента на заболяването, ни сме в някаква средна форма...
Благодаря предварително.Не знам как. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Не зная кой и защо е лекувал бр. астма с антихистамини, но това е наистина доста странна терапия. Те имат място в терапията на астмата в много редки случаи и то само като допълнителни средства.
Това лекарство, за което говориш СЕ прилага за продължително време; за 15 дни едва ли може да се говори за някакъв сериозен ефект. Прилага се с месеци, дори с години. при малки деца, каквото е твоето, е важно да се проследява порастването на височина, т.к. може да бъде индикатор за наличие на стр. ефекти от лекарството. Ако искаш повече информация, тук можеш да прочетеш за лекарството:
http://emc.medicines.org.uk/emc/assets/c/html/displaydoc.asp?doc … id=88#INDICATIONS
Ако искаш, мога да ти дам и сайта на ам. асоциация по педиатрия за лечение на астма. Ако говориш английски иди направо на сайта им. Там има инфо както за специалисти, така и за родители.
Виж целия пост
# 2
А можете ли да дадете малко повече информация за предписаното от лекаря? Например, концентрацията на лекарството и дневната доза. И последно, ползвате ли английски език?
Виж целия пост
# 3
Изписаният ни Флекдсотид е от 50 микрограма, предписанието е две впръсквания сутрин и две вечер, това прави по 100 микрограма два пъти дневно, както е описано и във връзката, която пусна Лаура. Да, ползвам английски - в описнанията, обаче, включително това,  е посочена дозата, а не продължителността  на прием, която ме притеснява.
Виж целия пост
# 4
Не зная кой и защо е лекувал бр. астма с антихистамини, но това е наистина доста странна терапия. Те имат място в терапията на астмата в много редки случаи и то само като допълнителни средства.
Това лекарство, за което говориш СЕ прилага за продължително време; за 15 дни едва ли може да се говори за някакъв сериозен ефект. Прилага се с месеци, дори с години. при малки деца, каквото е твоето, е важно да се проследява порастването на височина, т.к. може да бъде индикатор за наличие на стр. ефекти от лекарството. Ако искаш повече информация, тук можеш да прочетеш за лекарството:
http://emc.medicines.org.uk/emc/assets/c/html/displaydoc.asp?doc … id=88#INDICATIONS
Ако искаш, мога да ти дам и сайта на ам. асоциация по педиатрия за лечение на астма. Ако говориш английски иди направо на сайта им. Там има инфо както за специалисти, така и за родители.

Мила май4е Велева,

Цитирам Лаура, за6тото съм съгласна с нея, но и за да ти кажа при нас как бе6е процедирано, с моето дете, което бе на 4 год. с диагноза смесена: от алерги4на предиспозиция по принцип, до бронхиална хиперреактивност, кото ни донесе 3 пневмонии(или състояния на възпаление на б.дроб след вирусна инфекция, не ме питай за дефиницията, и аз се и се 4удех).
Мисълта ми е, 4е да, в България се дава флексотид (спрей) за 20 дни, 10 дни по4ивка и отново, най много 3 пъти. така бе6е при Гого, може би се има предвид и възрастта на детето.... След като от6умяха вси4ки инфекции, и 3 месеца след тях той продълби да ка6ля...4етох за тази терапия, краткотрайна, препоръ4ва се при деца, поради страни4ните ефекти на лекарството. Но те, разбира се освен с продължителността, са свързани и с дозировка, и с други фактори. Не искам да те засипвам с инфо, само да ти кажа да не се притеснява6, да намери6 вяра в докторите. И о6те един ли4ен съвет: Гого е на терапия с хомеопати4ни лекарства сега от гоина, и 6те продължим и през следва6тата... Помага, само това мога да кажа.
НА6ият лекар бе6е Проф. Бойкинов от Пловдив (не хомеопат), той изписа флексотита, той го и проследи по късно.
Успех, мила, и стискам палци  Hug  bouquet

един офф за Лаура (извини ме, Велева): ЛАурка, в детска възраст много 4есто се предписва антихистамин, в комбинация с други средства, то4но при деца с алерги4на предиспозиция. Това е за Бг, а го видях и тук. Не съм педиатър, но предполагам, 4е имат основателна при4ина за това. (Гого колкото антихистамини е изгълтал...)
Виж целия пост
# 5


един офф за Лаура (извини ме, Велева): ЛАурка, в детска възраст много 4есто се предписва антихистамин, в комбинация с други средства, то4но при деца с алерги4на предиспозиция. Това е за Бг, а го видях и тук. Не съм педиатър, но предполагам, 4е имат основателна при4ина за това. (Гого колкото антихистамини е изгълтал...)

Зная, че се изписва, но не съм убедена в адекватността на антихистаминовата терапия в този случай. Просто няма логика. Както казах, антихистамини се изписват като допълнителна терапия, но да лекуваш астма само с антихистамини е абсурдно! Това го казвам от позицията на човек, който цял живот е работил хистамин - т.е. за мен хистамина е в основата на всички процеси в организма и в центъра на всички болести. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
А едно друго питане - невъзможна ли е терапия с хомеопатия на тая възраст?
Имам приятелка която е на 35 и се лекува вече цяла година с хомеопатия с много добър резултат, след като преди това беше само на кортизонови препарати и страдаше от страничните им действия
Виж целия пост
# 7
А едно друго питане - невъзможна ли е терапия с хомеопатия на тая възраст?
Имам приятелка която е на 35 и се лекува вече цяла година с хомеопатия с много добър резултат, след като преди това беше само на кортизонови препарати и страдаше от страничните им действия

те то4но това правя аз със моя Гого, Звезди4ке  Hug хомеопатия и услу6ване за не6то сериозно като се разка6ля (т.е. слу6ам го всеки ден със слу6алка, да не запо4не с хрипове...) Затова и я препоръ4ах и тук хомеопатията...гледах един филм на ББС, в който просто показаха, 4е позицията на хомеопати4ното ле4ение е изклЮЧително нестабилна и необоснована...ама като ни помага, я правим  Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
[Мисълта ми е, 4е да, в България се дава флексотид (спрей) за 20 дни, 10 дни по4ивка и отново, най много 3 пъти. така бе6е при Гого, може би се има предвид и възрастта на детето.... След като от6умяха вси4ки инфекции, и 3 месеца след тях той продълби да ка6ля...4етох за тази терапия, краткотрайна, препоръ4ва се при деца, поради страни4ните ефекти на лекарството.

Благодаря за мнението, но мисля, че грешите за продължителността. ВСИЧКИ  доктори в детската клиника на МА изписват Флексодид продължително време - 6 месеца до 2 години, понякога и повече. За първи път чувам 20 дни плюс 10 почивка.


Преди Коледа ще ни кажат колко време ще го поема моето дете, засега - минимум 3 месеца! Cry

Колкото до хомеопатията - убедена съм в смисъла на това лечение, но имам негативен опит с малкия - на два пъти опитвахме за по 1 гидина - резултатът е няколко влизания в болница със сериозен ларингит, до задувашане и една пнеммония. В България е лукаван при Валентина Янкова / резултата с ларингита/ и Марио Бояджиев /пневмонията/.


Ако знаете за свестен хомеопат с резултати, също моля д ими пишете.
Виж целия пост
# 9
[Мисълта ми е, 4е да, в България се дава флексотид (спрей) за 20 дни, 10 дни по4ивка и отново, най много 3 пъти. така бе6е при Гого, може би се има предвид и възрастта на детето.... След като от6умяха вси4ки инфекции, и 3 месеца след тях той продълби да ка6ля...4етох за тази терапия, краткотрайна, препоръ4ва се при деца, поради страни4ните ефекти на лекарството.

Благодаря за мнението, но мисля, че грешите за продължителността. ВСИЧКИ  доктори в детската клиника на МА изписват Флексодид продължително време - 6 месеца до 2 години, понякога и повече. За първи път чувам 20 дни плюс 10 почивка.



ами не става въпрос за гре6ка или не, само споделих, как е давано на сина ми от български лекар, след консенсус с други български лекари. а инфо за хомеопат сега 6те ти пратя на ли4ни  Hug
Виж целия пост
# 10
Ето няколко сайта, в които има информация за лекарството. В САЩ то се казва Flovent, а във Великобритания е известно като Flixotide. Производителят е GlaxoSmithKline.
 
Първият линк е към информация от Националния здравен институт на САЩ. В него има полезна обща информация за лекарството на достъпен език. Докторът предписва продължителността на лечението, но предвид на това, че 1) положителният ефект може да се забави до две седмици и 2) лечението не бива да се прекратява внезапно следва, че лекарството нормално се взима повече от две-три седмици.
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/medmaster/a601056.html
 
Втората група линкове са към сайта на ГлаксоСмитКлайн в САЩ и дават най-подробната налична информация за тестовете на лекарството. Повечето тестове са с продължителност от поне няколко месеца. При деца от 4 до 11 г. е регистрирано забавяне в наддаването на височина, особено в случай на по-продължителна употреба. Досега няма информация дали растежът на
височина се ускорява в по-късна възраст и дали децата си наваксват изоставането. Затова детето трябва да е под постоянно лекарско наблюдение и във всеки момент да се преценява дали ползата от продължаването на терапията надхвърля потенциалните вредни странични ефекти.
http://www.gsk.com/products/flovent_us.htm
http://us.gsk.com/products/assets/us_flovent.pdf
http://us.gsk.com/products/assets/us_flovent_diskus.pdf
 
Последно, този сайт дава информация за това как различни пациенти са използвали лекарството. В повечето случаи продължителността на употребата е от няколко месеца до няколко години.
http://www.askapatient.com/viewrating.asp?drug=20548&name=FLOVENT

Надявам се, че поместеното ще е от полза!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия