Съдовете в микровълнова

  • 795
  • 5
Искам да питам нещо.В микровълнова нали не бива да се слагат метални съдове.Защо тогава в кутията й имаше метална скара.Не знам може би е заради грила но не съм сигурен.И освен това кои съдове са най подходящи за в микровълнова.Мерси предварително.
Виж целия пост
# 1
И аз се чудих за тази метална скаричка....

Май върху нея се поставят сандвичите, когато се пекат на грил - не че съм ползвала грила, но така предполагам...

Да кажат знаещите.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Правилно сте се осведомили. WinkСкаричката е за сандвичи на грила, но не трябва да се ползва с микровълните.Пека безотказно на нея, инак досега да ми е гръмнала печката ако не ставаше. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И нашата микровълнова  е с метална скара, която ползваме при използването на грила. Да си призная - на няколко пъти забравям да превключа на грил и въпреки това няма проблем - нищо не е гръмнало! Може би тези скари да са от специален материал - знам ли!
Виж целия пост
# 4
Използвала съм скарата и при готвене с микровълни не веднъж. Нищо и няма на печката, работи си.
Моята има няколко автоматични програми за готвене при които са комбинирани грил с микровълни и в книжката пише да се постави месото на въпросната скаричка. Никъде не е упоменато да се използва само с микровълни въпросната скара.
Виж целия пост
# 5
Абе, да си ппризная, мъжът ми, въпреки моите роптания, в началото слагаше тази скаричка, когато претопляхме яденето - една чиния на чинията от МВ-то, а върху скарата другата чиния - демек, да ставало топленето на двете ни яденета едновременно.

Аз все бях против, но слава богу, ма МВ-то нищо й няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия