с какво да мажа ???

  • 1 390
  • 17
 #Cussing out незнам дали това е така нареченото подсечено???ползвам крема на бюбхен,памперс,сменям ги след всяко хранене,като изключим през ноща!мия и дупето сутрин и вечер,ако се е омазала много и през деня!появиха се малки червени пъпчици,според мен е подсечено,досега не е имала!пъпчиците са по външните срамни устни,ако мога така да кажа,а не по дупето!с какво да я намажа???помогне те със съвет!!!
Виж целия пост
# 1
Причините за пъпчиците може да са много. Може и да не е подсечено, защото подсеченото е по-скоро като нацепване на кожата в гънките, а не като пъпки. Пила ли е скоро антибиотик? Ако да - може да са гъбички (на мен ми се е случвало с дъщеря ми, когато беше бебе), мазах я с мехлем Клотримазол. Ако е от алергия (малко вероятно) - помага Адвантан. Ако е бактериална инфекция - Бактробан. Може би най-добре е да я види педиатъра - той най-добре ще прецени.
Виж целия пост
# 2
Преди известно време и моята дъщеря беше така. Сменихме марката на памперсите, които ползвахме. Слагах я да постои по 5-10 мин. във вода в която е преварена смрадлика сутрин, обед и вечер. При всяка смяна на памперсите я мазах с  baby set.  За няколко дни всичко й мина. Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
При моята дъщеря винаги когато е имало наченки на такива неща се е оправяла с повечко крем, но пък тя е и по-мургава и явно кожата е по-устойчива. Ти мажеш ли с кремче и по срамните устни, освен по дупето при смяна на памперса?
Чувала съм много добри отзиви за кремчето на MUSTELA за подсечено. Пробвай ако искаш!
А и памперсите може да са причината, пробвай да смениш марката.
Виж целия пост
# 4
При смяната на памперсите я оставяй 10-тина минутки по голо дупе. И сменяй кремовете, които другите мами ти препоръчват докато уцелиш този, който при вас ще подейства.
Да се оправяте бързичко.
Виж целия пост
# 5
Аз съм доволна от Линола Фет, крема на Мустела за подсечено и в по-сериозни случай мажа с Адвантан. Wink
Виж целия пост
# 6
Тези пъпчици може и да са от марката памперси, най-добре заведи детето на лекар.

Иначе за подсечено пробвай с Цинкова маз, просто отиваш в най-близката аптека и си купуваш, цената е около 2 лв. мажеш всички гънчици и няма да имаш проблем.

Адвантан-а за мен е много крайна мярка!
Виж целия пост
# 7
. Ако е бактериална инфекция - Бактробан.

С Бактробана шега не бива Naughty,само по лекарско предписание.

Това сигурно е заперено,но е най - добре да се види от специалист
А ако е  подсичане аз мажа със Цикалфата на AVENE Peace,но ако искаш пробвай за начало да смениш памперсите
Виж целия пост
# 8
Пъпчиците по слабините могат да се предизвикат от много неща и е хубаво да ви погледне лекар. Забелязала ли си дали няма такива пъпчици и по други места- мишничките, вратлето, защото е възможно обривчето да е и от алергична реакция. Тогава просто мазането с кремчета няма да помогне. Звънни един телефон на вашто педи и питай за всеки случай.
Виж целия пост
# 9
За такива пъп4ици мажа с Тридерм-той е комбиниран препарат-става и за бактериална инфекция и за гъбички.След 2-3 намазвания всичко изчезва.Повярвай ми пробвала съм вси4ки кремчета,с това най-бързо се оправя.и на Мустела за подсечено дупе,но става по-бавно.Ако обривът е алергичен,се маже с Адвантан и се дават капки Фенистил.
Виж целия пост
# 10
[За такива пъп4ици мажа с Тридерм-

Това е кортикостероид и не бих бързала с него StopНие га ползваме за АД,при по-тежки случаи
Виж целия пост
# 11
Преди ползвах крема на Чико, обаче вече не го произвеждат и минахме на "Бейби Тан" това чудо за лев и нещо е на-невероятния крем, който съм купувала  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ползвам само Бейбе Тан и върши работа.
Виж целия пост
# 13
Понеже темата е такава  да попитам и аз:
Моето момченце още от началото си се подсичаше #Crazy
доста.Мазала съм с какво ли не-Бочко,Нивеа,Бюбхен,
цинкова мас,дефламол и тн.кога с ефект кога без.
Сега пак се е подсякъл-при това лошо(на места до кръв)
Мажем се но въпроса ми е такъв:може ли да се подсича
напоследък толкова често понеже му никнат кътници
(цели 3)?Може ли да е от неподходяща храна(на обща храна е
от едногодишен)?Може ли да е заради желязото което пие
(тотхема-скоро открихме че е малко анемичен)? newsm78
Ако някой има представа моля да ми отговори!
Притеснявам се и искам да знам в мене ли е грешката. ooooh!
    Предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 14
adara, когато на нас ни никнеха кътниците и после кучешките много често си бяхме подсечени Thinking...за храната - забелязала съм, че Рони и влияят някои храни, получава леко разтройство и разбира се, се подсича Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия