малко неудобни въпроси към раждалите със секцио !

  • 3 250
  • 49
Здравейте, имам два въпроса към мамите, раждали секцио.
1. Лекарят, който най-вероятно ще ме изражда повдигна въпроса за окосмяването / долу/ и каза че има значение за зарастването на операцията. Тогава пропуснах да го питам, че имах по-важни проблеми, но сега ми изникна в главата. Според вас какво е имал предвид, може би врастване на косми? И ако наистина има някакво значение, то какво би трябвало да се прави до операцията, в смисъл че сега с тумбака не си правя коли-маски и пр., а действам с бръсначката?
2. Какво представлява манипулацията "слагане на катетър"? Боли ли, колко време седи катетъра и пр.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
1. Вероятно е имал предвид, че ще те обръснат или да отидеш обезкосмана от къщи.
2. Катетъра стои около 12ч, не се усеща и не боли. Слагането е малко неприятно, ваденето също. Прави се, з-то заради упойката нямаш контрол над тазовите резервоари. Заради това правят и клизма обикновено.
Виж целия пост
# 2
ПоларФокс ти е обяснила всичко, късмет!
Виж целия пост
# 3
PolarFox наистина ти е обяснила нещата, така както са. Аз само ще добавя, че катетъра стои около 1-2 дни /в деня на операцията и един ден след това/, когато започнеш да ставаш от леглото и да посещаваш сама тоалетната вече ти е излишен!
А за окосмяването - то е задължително за раждащите жени, независимо дали ще бъдат със секцио или с нормално раждане.
Успех и от мен!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Въпроса ми за окосмяването беше свързан за след операцията, в смисъл при зарастването на раната, растящите косми не пречат ли? Иначе то е ясно, че те обезкосмяват преди това.
Виж целия пост
# 5
Само исках да добавя, че можеш да спестиш неприятната процедура клизма в болницата ако говориш с лекаря и той ти даде хапчета + диета, така че да влезеш в болницата с празен стомах.

Виж целия пост
# 6
Обезкосмяването в България е задължително, ако раждаш в друга държава- не. Там са установили, че врастванията и въобще самото израстване на косъма води до по-голям процент на инфекциите, от колкото натуралното състояние  Laughing
Мен не са ме пипали, но аз ги махам напълно от доста години и си нямам нищо там. Очаквах да ми обръснат тумбака, то не че има нещо, но си мислех, че преди операция минават профилактично един бръснач  newsm78 мен само ме намазаха за дезинфекция и това беше.

Катетъра не съм усетила нито как ми го слагат, нито махането. Ако имаш уговорка с лекар, можеш да го помолиш да го сложат след като те хване упойката  Peace

Мишка повдигна въпроса за клизмата- на мен не ми правиха, не съм пила и хапчета, нито съм пазила диета преди това. И не съм имала никакви проблеми в тая част. Клизмата е излишна!

Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 7
1. Вероятно е имал предвид, че ще те обръснат или да отидеш обезкосмана от къщи.
2. Катетъра стои около 12ч, не се усеща и не боли. Слагането е малко неприятно, ваденето също. Прави се, з-то заради упойката нямаш контрол над тазовите резервоари. Заради това правят и клизма обикновено.

Точно Peace
Мен лично катетъра много ме боля ,но моята операция беше по спешност и бебо беше тръгнал да излиза Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
За порастването на космите след операцията не се притеснявай - докато почнат да растат операцията ще е зарастнала.
Успей и леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Клизмата мен въобще не ме притеснява, защото докъм 10 годишна възраст така "преживявах"; бях адски злояда и само така ходех до тоалетна Embarassed
Иначе мерси за пожеланията Laughing
Виж целия пост
# 10
На мен ми обръснаха и корема,и клизма ми правиха. Противно на очакванията ми, клизмата не беше чак толкова страшна, а и сестрата,която ми я прави беше доста внимателна. За катетъра мога да кажа, че не ме боля нито като го слагаха, нито като го махаха. Само че след него доста време пишках накриво.  Embarassed Успех и дано бъдеш в съзнание,че да си видиш бебчето веднага, след като го извадят. newsm10
Виж целия пост
# 11
За бръсненето ясно.Но на мен например катетър така и не ми сложиха!(и по- добре)Моят лекар каза че не е необходим,и така си беше.Половин час след като се събудих си пишках нормално.Но при нас постоянно хвърчаха санитарки с подлоги.(в някой болници слагат памперси)

Каквото и да е,ще мине.Лека бременност и безпроблемно раждане от мен Peace
Виж целия пост
# 12
За катетъра - мен лично много ме боля, по-късно разбрах, че има специална упойка за слагане на катетър.Попитай лекаря за нея.Моето секцио беше по спешност и нямаше време Cry
Виж целия пост
# 13
Аз пък никога не съм чувала за упойки за катетър! newsm78 Правили са ми два пъти операция, но никога не са ми слагали такава!!!
Виж целия пост
# 14
Мишка повдигна въпроса за клизмата- на мен не ми правиха, не съм пила и хапчета, нито съм пазила диета преди това. И не съм имала никакви проблеми в тая част. Клизмата е излишна!
И на мен, като на Никол, не са ми правили - секциото ми беше по спешност, така че...
А що се отнася до катетъра, мен специално, ми го държаха 3 дни. Не ми понесе много добре. Постоянно го усещах и нещо се възпалих и после 2 седмици имах болки и проблеми при пишкане... Ама да не те плаша - аз съм си кекава по принцип - не съм като нормалните хора...  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия