Подути лимфни възли в областа на шията

  • 45 003
  • 12
Преди година забелязах ,че имам подут лимфен възел в областта на шията от дясната страна.След това се разболях лимфния възел се поду доста.След лечение с антибиотик спадна и стигна до нивото което беше когато го усетих ,но не се прибра напълно.Отидох на УНГ казаха ,че е мек и не трябва да се притеснявам.И също така казаха ,че е много малък.След известно време много ме придърпваше гърлото и отидох пак на друг УНГ специалист.Казаха ми ,че според него всичко се дължи на сливиците.И трябва сливиците да ми бъдат премахнати.И най вероятно лимфния възел можел да спадне тогава ама можело и да не спадне защото можело и от нещо друго да се дължи.Реших да отида на трети Унг специалист той едвам напипа лимфния възел .Бил много малък не трябвало да се притеснявам.През това време ми пускаха постоянно пкк мисля ,че с диференциално броене на левкоцити.Съвсем леко ми бяха завишени.10,5 си спомням което било на границата.Преди 6 месеца минавахме преглед от работата имаше и УНГ.И той каза ,че лимфния възел е съвсем малък и не трябва да се притеснявам.Ама аз все го мисля и чета из Интернет и поисках направление от личната лекарка за изследване при хематолог.Ходих и на  имам гуша втора степен.Видя и лимфния възел каза ми ,че е съвсем малък 5 им е и най вероятно няма да се прибере и не трябва да го мисля изобщо.Утре съм на хематолог.Искам да попитам пункция ли ще се прави на лимфен възел или преди това ще пуснат кръвни изследвания и от там да се разбере дали е за пункция.Много съм притеснена.Ще .Някой имал ли е подобен проблем?!
п.с забравих да спомена ,че имам фарингит всички унг са единодушни за това,хроничен тонзилит също така.Често бполедувам от гнойни ангини.
Виж целия пост
# 1
Не съм лекар, но така, както описваш проблема, според мен трябва да си махнеш сливиците, докато не е станало по-голям проблем. Болните сливици увреждат бъбреците, ставите и сърцето. При мен увредиха бъбреците и падна доста ходене по болници, когато бях малка.  Слава Богу, оправиха ми се бъбреците, но спрях да боледувам, едва след като ми извадиха сливиците. Не е лошо да си направиш консултация с хематолог, за да отхвърли евентуално заболяване на лимфните възли, но мисля, че проблемът ти е в сливиците.
Виж целия пост
# 2
Мерси много за отговора.Забравих да поясна ,че става въпроса само за един лимфен възел.А не за няколко.Който не е зад ухото а е от към долната челюст и по скоро на височината на сливицата.
Виж целия пост
# 3
Откъм болната сливица ли е подутият лимфен възел?

По стечение на обстоятелствата имам представа как протича заболяване на лимфните възли, тъй че от разказа ти си вадя изводите, че нямаш проблеми с лимфните възли. Щеше да има и други симптоми, а ти не съобщаваш за такива.
Виж целия пост
# 4
Да от тази страна е.Преди две години именно на тази сливица имах много специфична ангина много рядко срещана.Пих три вида антибиотика и мисля ,че още от тогава се появи но не съм сигурна тъй като не се следях толкова много и не се опипвах.И мен ме е страх от по сериозно заболяване на лимфните възли.Четох доста по темата за заболяванията.И не знам има описани много симптоми които наистина аз нямам но при всеки все пак е индивидуално най вероятно и съм наистина много уплашена.
Виж целия пост
# 5
Аз също имам подут лимфен възел на врата отдясно,но моят е доста голям.Нямам сливици-моите са извадени като дете.Ходих на хематолог-правиха ми коагулация и кръвна картина с диференциално броене-резултатите бяха добри.След това отидох на ендокринолог-за да видя да ли не е свързан с щитовидната жлеза-не е и от там.Ходих и на друг ендокринолог,който ме гледа с някакъв по-модерен ехограф-но и той нищо не ми каза.Ходих и на двама зъболекари и зъбни хирурзи-имам зъб с гранулом,но зъбния хирург каза,че лимфните възли от зъб са по различни и че не е от там.Сега вече се чудя къде да ходя на лекар.
Моят съвет къв теб е да си направиш панорамна снимка на зъбите и да посетиш ендокринолог-за щитовидната жлеза.
Виж целия пост
# 6
nirolin да те попитам за колко време стават изследванията при хематолога?!
Виж целия пост
# 7
Днес минах през хематолога направиха ми изследвания и казаха ,че за нищо не трябва да се притеснявам.Само ,че се сетих ,че пия инубор от около две седмици.Дали е помогнало за по добри резултати?!Или едва ще окаже толкова голямо значение?!
Виж целия пост
# 8
Видя ли, че нямаш хематологичен проблем! Много се радвам за теб!  Hug Непременно си обърни внимание на сливиците - щом често правиш гнойни ангини, трябва да ги махнеш. Там имаш постоянно инфекциозно огнище и може да ти увреди важни органи и най-вероятно лимфният ти възел е подут от тях. Пий си имунобор - няма лошо, но не вярвам да ти реши генерално проблема.
Виж целия пост
# 9
Благодаря много.За първи път от година се чувствам спокойна и просто не искам да мисля вече отрицателно и да се притеснявам и натоварвам с лоши мисли.
Виж целия пост
# 10
Здравейте преди 4 дни ме заболя гърлото, но веднага след като усетих това усетих и видях 2 подути лимфни възли на шията, в ляво малък много малък и вдясно малко по-голям и видим. Отидох при личната каза, че е от инфекцията на гърлото, но то въобще не ме болеше токова силно, търпимо беше пих чайове и имах подобрение, мн се притесних как тогава така ще се подуят? Другото искам да питам е възможно ли е първо да са се подули а после да ме е заболяло гърлото? Този въпрос ме мъчи. Пия антибиотик от 2 дни далицин, още няма ефект, дано има скоро.
И последен въпрос - възможно ли е ден два преди да ме заболи гърлото и да видя че са подути взълите, доста се напъвах и виках, карах се. Може ли от това да се подуят? Това сега ми дойде на акъла, не съм казала на личната. Много ви моля някой да пише за въпросите мми. Много ме е страх.На 23 год съм.
Виж целия пост
# 11
Моето момче преди години се поду така и се оказа ,че е с мононуклеоза. Нищо страшно! Лекарства и диета. Но трудно се диагностицира. И сега, когато настине се случва да се подуе малко.Просто това му е слабо място. Не мислете за разни страхотии.....! Купете си мурсалски чай и пийте от него.Това е за такива болежки. Peace
Виж целия пост
# 12
Здравейте, искам да попитам тези,които сте се сблъскали с подути лимфни възли от едната страна на шията, колко време продължи това,има ли напълно излекувани. Аз имам един от почти 4м отдясно, ходих на зъболекар,на УНГ,на хематолог последно и никой все още не може да ми каже от какво е. Имам леки болки от време на време, прорязващи с леко заглъхване към ухото. Забравих да спомена,че два поредни месеца си правя ПКк +Дкк и всичко е ок. Вече не знам към какъв лекар да се обърна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия