Дали ме лъже?

  • 640
  • 8
Здравейте.Синът ми е почти на 3 год.От няколко дни направо съм се побъркала.Непрекъснато повтаря,че го боли коремчето.Като спре уж да го боли корема почва да плаче,че го боли главата.Изпаднала съм в паника направо.Снощи тръгнахме да го водим на лекар.Прегледа го жената и каза че няма нищо сериозно.
Бих могла да му вярвам че наистина го боли нещо но започнах да се съмнявам,защото когато баща му например си дойде от работа забравя всякаква болежка.В един момент обаче,когато му омръзне заниманието с което се е захванал се почва пак същата песен на нов глас.
Дайте идея,какво да правя?
Не искам да пренебрегвам оплакванията му но имам съмнение,че се преструва. newsm78
Виж целия пост
# 1
Може да си фантазира, но не лъже. Търси внимание детето, това е!
Лора е на 2г5м и от един месец на сам на различни въпроси отговаря по един начин :
Защо си махна шапката? - "Ми, тото/щото/ има една муха"
Защо се напика в гащите? - "Мии, тото там има ена муха"
И така за какво ли не...Като няма свястна причина, виновна е мухата.
Друг пример: Забелязала е, че когато ме боли главата, баща й ми прави масаж, кара ме да си полегна, милва ме .... Съответно на нея като й стане скучно започва да ми се умилква като коте и ми обяснава колко много я боли главата и да й дам хапче или да я помилвам.....Ако съм заета и не й обърна внимание в момента, започва да плаче...
Е, не мога да кажа, че ме лъже
Мисля същото и за вас, щом като лекар не е установил физическа причина.
Виж целия пост
# 2
Според мен детето просто търси внимание и мисли,че така със сигурност ще го получи.
Ей, тази Лора, умори ме с мухата!  Joy
Виж целия пост
# 3
Хахаха,вас мухата ви е виновна ,а ние пък си имаме комари в устата LaughingОт няколко седмици тия комари не ни оставят да спим и не му се яде пак заради комарите в устата.МаЙ го мъчат последните 4 зъба и е ужас #Crazy.Ама за коремчето си мисля ,че като му стане скучно май на товя син и си търси причина да му обръщат внимание. #Crazy newsm78Мдам иска човека внимание Flutter
Виж целия пост
# 4
 Дъщеря ми беше така на тази възраст. Сега забелязвам и сина прави същото - само някой да се оплаче, че нещо го боли и него започва да го боли на същото място Laughing
 Креми като беше на около три години беше много смешна като с артистичен тон ни съобщаваше колко я боли сърцето( беше чула баба ми). А малкият сега го болят краката Wink(баба му се оплаква от същото)
 Не лъжат, фантазират за да получат повече внимание. И в интерес на истината го получават защото всеки родител първо се притеснява от какво  го боли.
Виж целия пост
# 5
Момичета благодаря ви за куража.
Внимание не му липсва но той си знае,че като се оплаче от болка някъде мама и тати изпадат в ужас и се почва едно гушкане и кръстосан разпит,ккъде точно го боли.
Малко тарикатче. ooooh!
Виж целия пост
# 6
Период е.
И моята дъщеря мина през него. Бях я пратила при нашите и там какво ли не я е боляло  ooooh!. Дядо й й казал, че има много "чаркове", а баба й я мазала с "вълшебен" крем, от който всички на мига минавало Crazy Такива ми ти дейности и болежки  Flutter
Виж целия пост
# 7
Ивка, и аз да те успокоя, че е нормално и е период. И моята все още от време на време я присвива коремчето или ушето, особено когато съм заета и не мога да й обърна внимание.
Какво да ги правим - големи дяволета са Wink.
Виж целия пост
# 8
Може да си фантазира, но не лъже. Търси внимание детето, това е!
Лора е на 2г5м и от един месец на сам на различни въпроси отговаря по един начин :
Защо си махна шапката? - "Ми, тото/щото/ има една муха"
Защо се напика в гащите? - "Мии, тото там има ена муха"
И така за какво ли не...Като няма свястна причина, виновна е мухата.
Друг пример: Забелязала е, че когато ме боли главата, баща й ми прави масаж, кара ме да си полегна, милва ме .... Съответно на нея като й стане скучно започва да ми се умилква като коте и ми обяснава колко много я боли главата и да й дам хапче или да я помилвам.....Ако съм заета и не й обърна внимание в момента, започва да плаче...
Е, не мога да кажа, че ме лъже
Мисля същото и за вас, щом като лекар не е установил физическа причина.

Много забавна причина е мухата  Laughing Аз пък като малка за всичко съм отговаряла 'датото колите бъмчат'  (защото колите бръмчат  Mr. Green)
Според мен децата просто търсят внимание и освен това им е досадно все да ги разпитват възрастните и да им искат обяснения и си измислят такива забавни отговори, за да запушат устат на мам и тате  Wink
Майка ми споделя, че като малка много съм си фантазирала и съм послъгвала като твоя син и тя мнго се е тормозила, че лъжа, но това е чисто детско поведение и не означава, че като порасне детето ще е лъжец - поне аз не съм  Laughing Предполагам, че просто ми ебило тъпо като все са ме питаха "Нелче от къде се изцапа", "Защо не си изкуса манджата" и т.н. и за това съм си измисляла разни отговори.
Все пак на децата трябва среиоЗно да за обяснява, че е лошо да си измислят и да не казват истината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия