Тази вечер по БТВ: за кърменето в Пловдив

  • 1 865
  • 49
Гледайте късните новини!

Нова практика в многопрофилната болница в Пловдив - бебетата се дават на майките за кърмене веднага след раждането. Браво на Пловдив! А и на БТВ - репортажът беше хубав и продължителен.
Виж целия пост
# 1
гледах!!!
Ами браво, най-накрая.... Praynig  Днес в Пловдив....утре и в други градове  Laughing Laughing Laughing

Малко ме издразни лекарят, който каза как кърмените бебета са "по-най", ама айде....
Виж целия пост
# 2
Аз пък тъкмо се канех да пускам тема "Бу има ли нещо общо? Grinning".
Бу, хайде, признавай без бой, че и ти имаш пръст в тая работа. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
гледах!!!
Ами браво, най-накрая.... Praynig  Днес в Пловдив....утре и в други градове  Laughing Laughing Laughing

Малко ме издразни лекарят, който каза как кърмените бебета са "по-най", ама айде....
Btw, лекарят наистина се изцепи.
Виж целия пост
# 4
Много беше хубав репортажа. smile3501 Казаха и че повечето майки спират да кърмят и минават на АМ след втория месец. И още доста неща.
Хайде де признайте си кой ще обере овациите  smile3501
Виж целия пост
# 5
А аз се чудех,защо съм толкова здрав,красив и Ентелегентен.

Всичко добре,ама дофтора го изака по-миризливо и от това на щерка ми.И сигурно тукашното гуру е замесено , но не смея да го твърдя със сигурност.
 GrinningОбаче щом сектата е доволна,доволен съм и аз Wink
 Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 6
И аз го гледах. Добро беше  newsm10! Е имаше и изрезки, но по-добре така, отколкото ... реклами за това, колко е полезно и как всичко си има в АМ. Пък и трябва да се просветят някои светила от мед.средите, че не е нужно бебето след като се роди да е с часове отделено от мама, а да се сложи да цока.
Виж целия пост
# 7
Не успях да го гледам SadКъсна видях темата. Разкажете повече.
Виж целия пост
# 8
Аз съм с главобол от 2 дена и чак сега видях....тюх.
Не съм замесена, сори Simple Smile Но моите хора от Център за бременни жени са пряко отговорни за организацията и прочие, изобщо - тяхна е цялата слава. Аз само бях канена на срещата в кметството, но малката е болна, аз с главобол и пасувах, за съжаление.
По принцип и 5-те родилни дома в Пловдив са подписали декларации, че ще дават бебетата на майките ведната след раждането, стига майката да поиска, но на практика не е точно така.
Доколкото знам от А. Борисова (шефката на Центъра), сега в този родилен дом ще дават бебето веднага, щом изтече наблюдението, т.е. след 2 часа...по-добре от нищо, но далеч от "веднага след раждането". Добрата новина е за родилките със секцио - божем ще им дават бебето веднага, щом мине упойката и са готови да си го държат. Също доколкото знам, целия персонал е минал обучение, т.к. болницата има амбиции да стане Приятел на бебето Simple Smile Изобщо, имаме сериозна светлина в тунела. Стискам силно палци да е наистина така.
Виж целия пост
# 9
Доколкото знам от А. Борисова (шефката на Центъра), сега в този родилен дом ще дават бебето веднага, щом изтече наблюдението, т.е. след 2 часа...по-добре от нищо... силно палци да е наистина така.
Бу, искам да ти кажа, че това е сериозно постижение.Аз 12 часа след като родих се наложи да се скарам с една акушерка, за да ми донесе бебето.А раждах нормално, без упойка.Накрая, въпреки забраната да се влиза при бебетата, отидох и си го взех.Ама, ха! Crossing Arms

П.П.Да оздравявате бързо. Hug
Виж целия пост
# 10
Еееееее,Супер! Не очаквах развитие толкова скоро... Дано не се спре до тук! newsm24
Виж целия пост
# 11
Бу, искам да ти кажа, че това е сериозно постижение.....
Така си е по принцип. Аз родих нормално, уж щяха да ми я дават за кърмене (неонатоложката беше съгласна), но впоследствие само ми я сложиха на корема (което беше страхотно изживяване) и ме изкараха за наблюдение. Чак като ме качиха в стаята, почти 3 часа след раждането, си я взех и я накърмих, за изумление на акушерките, които смятаха, че трябва да лежа поне още 3 часа - аз си бях наред и си ходех нагоре-надолу без проблем, така че не виждах причина бебето да спи в едното легло, аз в другото, и да дебна часовника...Та я приложих тази 'нова' система преди времето й Wink и в друга болница...
Не, не искам да подценявам стореното - капка по капка - язовир. И тази промяна не е малка, в сравнение с 6 до 12 часа изчакване след нормално раждане и 24 до 48 след секцио.
Виж целия пост
# 12
Тъкмо влизам в стаята и виждам върви репортаж за кърмене и съпруга ми "я ти откъде разбра. . . Shocked?" Какво да се прави като това ни влече . . . Embarassed
Бих казала най после открихме топлата вода, хайде и в София и в цялата страна.
Е поне за другото ни бебе ще изгивеем пълноценно мига Wink
Виж целия пост
# 13
И аз съм пропуснала,нали по това време вече нанкаме с бебата Grinning
Но сега ще преровя сайта на бтв да видим може ли да се намери репортажа Grinning
Иначе това за 2-та часа след раждането - в МД още преди 6г,когато раждах баткото,даваха бебето 2ч след раждането - така че и тук се прилага,ама не навсякъде Sad
Виж целия пост
# 14
Тъй като emem  не е пуснала това, което разказах за кампанията, която започна напоследък във връзка с кърменето във Враца и семинара, който се проведе преди 2-3 седмици, искам да похваля врачанската болница. Тук винаги (или поне отдавна) дават бебето на майката 2 часа след раждането. Ако бебето не засуче веднага, помагат, обясняват пози, проблеми. И съветват бебето да се слага на гърдата на поискване- щом проплаче, веднага на гърдата, дори и да я сукало преди 15 минути. В тази връзка бебетата са в една стая с майката (и дори спят на едно легло Wink)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия