кога започват да говорят

  • 585
  • 10
Здравейте мили мами,
моето момченце е на 2г и 2 месеца, но още не говори. На всички познати децата на 2 г вече си бърборят доста, да ме притеснява ли това или не. Той казва основни неща само, разбираме го с мимики и жестове като прави.
Много ще съм ви благодарна за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Проговарянето е индивидуално и не бива особено да се притесняваш.
Дъщеря ми на 1,6 год. използваше поне 150 думи и правеше изречения.
Сега синковеца на 2,2 г. уж говори - но едни бебешки думи  Shocked и не му разбираме  Confused
Ами "ситка" е бисквитка, салфетка и сестра  hahaha
Виж целия пост
# 2
Според мен не би трябвало да те притеснява, както за всичко останало касаещо развитието на децата ни и това е индивидуално. Чела съм, че някои деца са перфекционисти по характер и започват да говорят по-късно, но за сметка на това много правилно изговарят думите. А и момчетата проговарят по-късно от момичетата по принцип.

Ето 1 малък цитат от "Какво те чака през 2 и 3 година на детето" автори: Арлийн Айзенберг и др.
"Ако забележиш че не прави никакви опити да говори ине разбира какво му говориш, коже да има проблеми със слуха или с нещо друго. Споделете притесненията си с неговия лекар"
В тази книга има доста съвети как да поощрим говора.

Май е важно да използваш всяка игра- особенно тази която му е интересна, за да го поощриш да се изразява.





Виж целия пост
# 3
Здравей.Моят син си бърбореше доста неща преди да навърши 2год.Казваше разни думички,които едва разбирахме но смислени изречения не правеше.
След като направи 2 год.Малко по малко почна да свързва думичките.Някъде за около един месец започна да говори смислени неща,стана просто изведнъж.
Сега е вече на почти 3год.говори всичко.
Така,че не се притеснявай.При всяко дете е различно.
Племенника ми до 3 годишна възраст отказваше да говори,а после като почна нямаше спиране. Grinning
Виж целия пост
# 4
Както са ти казали и преди мен, това е индивидуално за всяко дете. Филип е на 1 година и 8 месеца и говори с негови си думички и прави изречения от максимум три думи / например:"Мамо, буабуа няма" - водата я няма/, но познавам деца на неговата възраст, които говорят като три годишни или пък не казват нито дума. Според мен, няма защо да се притесняваш, стига детето да разбира какво му говорите, а това е ясно след като се разбирате с жестове.
Виж целия пост
# 5
Погледни ТАЗИ тема.
Виж целия пост
# 6
Ми някой на 10 месеца си казваха името (щерката), други на 2г.3м и кусур само мънкат и една свясна дума не казват (синковеца).
Виж целия пост
# 7
Ей, Шани стига де! Не му придиряй на детето! Ще видиш човека като започне да говори и няма да си затвори устата.
 И моят беше така, а сега е станал тарикат. Като го питам - "Ти яде ли?" и той ми отговаря: "И ас съм товек!"(т.е. и аз съм човек, що да не ям!)
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря, така се поуспокоих малко, аз по принцип нали знам, че си е до дете, ама като гледам покрай нас как бърборят децата и почва да се върят в главата ми глупости и въпроси......... Simple Smile
дори сега се сетих, че лекарката едно време ни казваше , че децата започват или физически или умствено по бързо, ние пропълзяхме и се обърнахме на 4 месеца....и ето резултата Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай! Така по-късно ще почне да ти отговаря. Докато не можеше да говори дещеря ми, всички я подканяха: КАЖИ НЕЩО!А сега като говори непрекъснато, всички й викат: МЛЪКНИ! Един филм не мога да гледам като хората.........
Виж целия пост
# 10
Ами зависи от детето. Не се притеснявай. Мойта маймуна от 1г и 6 м започна да проговаря,сега вече нивото и е доста добро и не млъква дори за минута. До 2,5 г ще започне постепенно. Нейно приятелче на вашата възраст все още не говори, но наистина няма място за притеснение. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия