Леко увеличен Уробилиноген в урината

  • 35 525
  • 9
Здравейте,
днес си пуснах профилактично изследване на урина.
Албумин-отрицателен
Билирубин- отрицателен
Седимент-8 еритроцита,кристали
УРОБИЛИНОГЕН- леко завишен

Прочетох в нета, че уробилиногенът е свързан с черния дроб. Утре ще отида да си пусна по-подробни изследвания (ПКК,ДКК, Асат, Алат, GGTP, AF, общ и директен билирубин, общ белтък)
Имате ли представа какво още е нужно да се изследва?
Възможно ли е уробилиногенът да е леко завишен без да имам всъщност някакъв проблем?
Ще съм ви много благодарна за малко инфо, защото прочетох доста неприятни неща...и съм доста притеснена.
Виж целия пост
# 1
Добре е да се види състоянието на черния дроб и бъбреците (т.е. трябва ти гастроентеролог или нефролог). Най-добре специалист да ти каже какво да изследваш, няма смисъл сама да решаваш.

Доколкото знам, уробилиногенът може да се повиши и ако си пила някакви лекарства наскоро.

 Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора! Peace
Обезателно ще посетя лекар, но чак след като направя необходимите изследвания (или поне тези, които знам) За съжаление, лекарите не обръщат голямо внимание и ние, пациентите, сме принудени да търсим инфо в интернет- какво да изследваме, кое какво значи и т.н.
Виж целия пост
# 3
Трябва да се види резултатът от Асат и Алат,  мисля че това ще е достатъчно на този етап  Thinking
Виж целия пост
# 4
Здравейте отново,
днес пуснах изследвания, излезнало е всичко, без хепатитите.
Днес изследването показва НЕУВЕЛИЧЕН уробилиноген.
АЛАТ е в норма, но АСАТ е увеличен- при норма до 36, моят е 50. Thinking
Изчаквам изследванията са хепатит- аз за А и Б съм ваксинирана...ох, не знам.
Много ми е притеснено.
Някои знае ли какво означава повишението на АСАТ?
Виж целия пост
# 5
Имаш ли някакви симптоми? Нещо което да те притеснява? Нещо по странно от преди?  Thinking
Виж целия пост
# 6
Не, нямам оплаквания, излседванията си ги пуснах профилактично. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Какво стана? Има ли нещо притеснително?
Виж целия пост
# 8
Здравей,
благодаря за вниманието, слава Богу след направени обстойни изследвания не се откри нищо притеснително, на повторните анализи на урина не се откри повишен уробилиноген. Peace
Виж целия пост
# 9
newsm74  Това да се чува!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия