запек и бременност

  • 4 538
  • 15
Здравейте
доколкото прочетох запекът е съпътстващ бременност. Това успях за съжаление да го разбера по себе си.  CryНе успях обаче да намеря как да се преборя с него, освен да се храня с храни богати на целулоза. Затова се обръщам към вас
Моля, ако някой има или е имал подобен проблем, как успяхте да се справите с него? За съжаление лекарства и чайове - тип китайски зелен за отслабване едва ли могат да се ползват...........
Виж целия пост
# 1
Аз страдам от дълги години от запек и единственото нещо, което ми помага е точно зеления китайски чай "Сание". Когато разбрах, че съм бременна попитах гинеколога ми дали мога да продължа да го пия и той ми каза, че няма проблем, така че аз до ден днешен пия всеки ден...
Виж целия пост
# 2
Можеш да пробваш да пиеш топло мляко сутрин или топла вода с малко мед,киви,круши.Сушените сливи също ги дават при запек,накисваш ги вечера във вода и на сутринта изяждаш сливите и изпиваш водата.
При мен е особено ефикасно кафето,едно кафе сутрин и нямах проблеми.  bouquet
Виж целия пост
# 3
През първия триместър имах страхотни проблеми със запека.Започнах да ям много плодове и да пия прясно мляко с мед сутрин и вечер.Имаше ефект.
Виж целия пост
# 4
И аз имах този проблем през второто тримесечие. Гинекологът ми изписа Дуфалак, но аз открих една бутилка с доматен сок и ... ми олекна. Започнах да пия всеки ден по една чаша, действаше ми много добре.
Виж целия пост
# 5
И аз иамх подобен проблем,но сега всеки ден преди лягане пия ХУСК и съм като по часовник сутрин.Но да споделя,че винаги не само сега съм си била с лениви черва.Опитвах какво ли не преди това...и като ми се доходеше до ... направо ми идваше да почерпя!

Дидончо,с тия чайове става още по-зле,а и по време на бременност не се препорачва,да не кажа,че се забранява,да се пие сена,а в Санието си я има доста...

Дано съм успяла дати бъда полезна....
Леко бременеене и  да родиш едно сладко,здраво бебче

Виж целия пост
# 6
Здравей! И аз съм с такива проблеми,аз по принцип и не съм много в ред ,а сега съвсем.Но наистина всичко,което е с билка Сена не е разрешено за бременни..Единствено ДУФАЛАК.Браво на тоя дето го е измислил.Пробвах всичко,което казват другите майки: топло мляко с мед,топла вода с мед,суш. сини сливи накисн. във вода,сладко от рози,киви и т.н. каквото ти дойде на акъла.
Не действа,само ДУФАЛАК-а.Опитай го ,но трябва да се пие постоянно иначе няма ефект.
Виж целия пост
# 7
Чайове слабителни по време на бременност - НЕ!
Шоколадчета разни слабителни -НЕ!
Всичко това предизвиква контракции.
За слабителни лекарства е повече от ясно - НЕ!
Аз съм с хроничен апандисит и ми е забранено всичко що има целулоза в него и познай колко е весело.  Mr. Green
Тъй че Дуфалака ме оправи, течен парафин (много е гнусен) и повече течни хранички, супички, хубаво е да са лесно смилаеми храните, за да не се подуваш.
Може да си накиснеш сини сливи от вечерта и на сутринта да ги изядеш на гладно, а водата да изпиеш. Краставица помагала на гладно (ама то като е зима...) и круши! Пъпеш...
Не пий тая сена, че ще стане по-лошо. Naughty
Всичко друго можеш да опитваш - Активия яж ако щеш!
Ако нямаш проблеми с кръвно и стомах дори кафе на гладно сутрин. Аз така правя. И мед на гладно - 1 лъжичка.
Виж целия пост
# 8
Аз докато бях бремена почти не съм имала този проблем. Знам, че по време на бременност в никакъв случай не се препоръчват разхлабващите чайове като Сание (Срание Laughing), шоколадчетата и разните такива лекарства. Дуфалакът обаче можеш да го пиеш. Ако изпиеш две пакетчета от него сутрин на гладно ще имаш ефект май до 2-3 часа. На гладно сутрин ако хапнеш няколко круши или кивита, също ще има ефект!
Виж целия пост
# 9
супер сте  Grinning

много ви благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 10
Да, за съжаление запекът е нещо нормално по време на бременност.Пий повече течности.
Чайове слабителни по време на бременност - НЕ!
Шоколадчета разни слабителни -НЕ!
Всичко това предизвиква контракции.
За слабителни лекарства е повече от ясно - НЕ!
Активия яж ако щеш!
Успех и леко бременеене!!
Виж целия пост
# 11
Zashto ne probvash s med na gladno sutrin? Ot nego moje obache da poluchavash kiselini
Виж целия пост
# 12
pouch,освен всичко което са те посъветвали,искам да ти кажа че когато забременях и се появи въпросният запек+ киселини и др. такива неудобства ,ми се наложи да променя режима си на хранене изцяло. Ако нямаш навика да закусваш-започни! Ако имаш навика да вечеряш и веднага след това да си лягаш-спри! Последното ти ядене трябва да е поне 3,4 часа преди да си легнеш.Ако много огладнееш: ябълка,круша(но не банан),портокал,мандарина... Яж често и по малко,а не два,три пъти на ден по много.Включи много риба и рибни продукти в менюто си и постоянно хапвай плодове. Гарантирам ти ,че ще започнеш да ходиш нормално по голяма нужда. Разрови се също така из Библиотеките на форума-написани са много хубави и полезни неща за храната на бременната.
Успех!  Hug
Виж целия пост
# 13
Хвърли едно око и тук:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/347/69/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/652/69/
Виж целия пост
# 14
Въпреки ,че винаги съм имала много редовен стомах,и мен не ме подмина запека по време на бременност.За съжеление от първата ми останаха и хемороиди за спомен,затова в моминта правя какво ли не за да не стигам пак до подобно състояние.Наред с това съм и върла противничка на лекарствата и особенно на тези дето много ги рекламират.От прочетеното ,и най-вече от собствен опит се убедих,че стомаха и редовността му  може да се регулира основно чрез храната.Повечето"колежки"са ти дали даста добри идеи,затова само ще допълня-.Основното е да избягващ сухата храна,повече супички ,белкови чайове и плодови сокове.Наблягай на пресниите плодове-особено тези с повече фибри,най-добре започвай яденето с тях,така и ще ядеш по-малко.Сутрин -чаша топла вода с мед и лимон,а след тях/поне след 1/2-1 час/-мюсли или овесени ядки.На обед-каквото и да е-със прясна салатка.Вечер последнота ядене-пак да е суров плод.А ,ако се намериш сладко от рози/има го в диетичните магазини и в Билла/,,просто си решаваш проблема-при мен действа безотказно.Още един вариант е и разбъркана сладко /няма значение от какво е,но да е с плод/с кисело мляко-по-хубаво е от "Данон"-ските,но не трябва да се прекалява
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия