Заспива на гърдата

  • 514
  • 3
Привет!
Предполагам, че тази тема я има дискутирана, затова предварително моля за извинение.
Какъв е нашият случай. Кърмя в леглото, което предразполага бебето към разглезване. Кърменето протича така: тя започва да скрибуца и да върти езиче, аз я гушвам в леглото, гледам да я сложа и на 2-те гърди поне за по 5 мин., защото когато я кърмя от едната ми потича мляко от другата и обратно. Понякога суче активно и лакомо 15-20-25 мин. Друг път обаче заспива след 5 мин. Не съм в състояние да я събудя/оригна. Слагам я в креватчето и след 30 мин или 1 час се събужда пак със скрибуцане. Понякога се изкушавам да и давам вода със захар, за да миряса, но тя се цупи на водата. Залъгалката също не винаги я успокоява.
Не разбирам, това от глад ли е или просто иска мама да я гушка в леглото?!?  От друга страна я гледам, че доста се е позакръглила за 2 седмици, пълни памперса редовно, което ми говори, че си се храни нормално.

Има и друг проблем - изглежда още не сме си напаснали позите при кърмене, защото понякога не успявам да и натикам гърдата в устата, или пък гърдата по някое време "изпада". Тогава иначе кроткото ми бебе изпада в страшна истерия. Снощи рева до изпотяване, а аз напразно се опитвах да и натикам ту едната , ту другата гърда. Би било добре някъде да се организират практически курсове по кърмене. В болницата първия ден нищо не ми обясниха, на втория ме качиха във ВИП-а и там ми пообясниха и чак тогава я накърмих криво-ляво за първи път.
Виж целия пост
# 1
Мда, идеята за курсовете е много добра Simple SmileАз бих водила такъв като стар кадър, ама още не са ме поканили никъде Joy
Та - никакво разглезване не е да кърмиш в леглото, за бебето е все тая, важното е на тебе да ти е удобно.
Като заспива - нека спи, това му е работата на бебето.Когато се събуди, тогава ще папка, какво значение има след колко време...Ти режим ли се опитваш да спазваш?
За позите за кърмене има статия в Библиотеката, но според мен нямате проблем с поставянето, щом не изпитваш болка и нямаш рагади.Може би просто бебето изпуска гърдата, защото му е тежка, а е още мъниче Simple Smile
Снощният рев може да с едължи на превъзбуда - повечето бебета реват вечер без причина.Или са ви почнали коликите Sad
Виж целия пост
# 2
Или са ви почнали коликите
Най-вероятно!
При нас коликите започнаха точно в края на втората седмица! Единственото,което можеш да правиш ,за да го облекчиш е да го гушкаш и да му търсиш пози,в които не го боли.По-късно(съвсем скоро) ще се научиш да разпознаваш плача й от какво естество е.Педито ще ти изпише чайове,капкки(може би "Саб Симплекс") и кой знае какви още боклуци,но това което забелязвам аз е че най-се успокоява ,когато си го гушкам и го размотавам навсякъде с мен.Много ми се щеше да имам слинг(щеше да ми помогне доста),но не мога да си ушия,а и нямам време да търся шивачи...  Sick
Ако храниш на поискване,не мъчи съществото с вода,няма смисъл,ти му даваш предостатъчно с кърмата си.   bouquet
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай излишно. Бебето е малко още и е нормално да се уморява бързо и да заспива. Предлагай му по-често и си го гушкай спокойно.
Наистина може и колики да са започнали - тогава само носене му е майката  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия