Питане към британските родители

  • 670
  • 3
Момичета (и момчета) пиша от името на една наша съфорумка (много уважавана и обичана от нас), която скоро наистина не е влизала, но си има огромна причина за това. Sad
Та въпросът е "Ще я изхвърлят ли от страната ако се разведе?". Омъжена е за англичанин и иска развод, но от ситизен адвайс бюрото са й казали, че ако се разведе тоя статус ще се промени, защото разрешението да остане тук е на базата на брак с англичанин, при което са я изпратили да се обади на адвокат (на определено място, където тя не може да отиде и за това иска да получи някакво инфо тук).
Искрено ви благодаря ако някой, нещичко изрови. Не пожелавам на никого такова нещо да се случва.
А, да - в момента тя е с ILR.
Дано дядо Коледа и тук помогне  Praynig Hug
Виж целия пост
# 1
Щом е с ИРЛ не! Имам позната, която работи и живее тук все още след като се е развела и е имала ИРЛ. Даже май скоро се чудеше дали да пуска документи за гражданство.
Не знам дали е вярно, но тя ми беше казала, че при развода всичко подлежи на подялба, даже нейните имоти в БГ  newsm78
Виж целия пост
# 2
Имаше ли положение, където ако е сключен в БГ ще трябва там да се разстрогне? newsm78 Може би някоя мама юрист би трябвало да се намеси тук, ако това е положението Sad
Моят първи брак бе склиучен в София и раzводът бе6е тук.
После се наложи да легалиzирам документите в България.
Виж целия пост
# 3
Щом е с ИРЛ не! Имам позната, която работи и живее тук все още след като се е развела и е имала ИРЛ. Даже май скоро се чудеше дали да пуска документи за гражданство.
Не знам дали е вярно, но тя ми беше казала, че при развода всичко подлежи на подялба, даже нейните имоти в БГ  newsm78

Да,при развод всички актови и пасиви се слагат на масата(тук ,в БГ или някъде по света). Моя френдка се разведе наскоро и мъжа и си беше запазил дори фактурите за покупка на неща за жилището на неините родители в БГ....няма скрито-покрито. Няма значение брака къде е сключен,можеш да се разведеш,само трябва да се легализират документите. И не забравяите - задължително с апостил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия