Мак и бременност

  • 5 178
  • 30
Мили майки, моля ви за съвет дали вреди мака върху закуските и питките които слагат???
А също така ще ви бъда благодарна за съвети относно всички подправки които съдържат храните които консумираме, дали са вредни за плода???
Благодаря ви много предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Не съм чувала мака върху закуските да вреди.

При всички положения избягвай индийското орехче - за него знам, че е абсолютно противопоказно.
Виж целия пост
# 2
Мерси много непременно ще го избягвам, но това значи че ще трябва да чета съдържанието на всичко което ям Embarassed
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че индийското орехче ще го срещаш често. По-скоро не бива да готвиш с него и да внимаваш в ресторантите. Но даже не мисля, че и там е често срещана подправка. Ако бъркам, ме поправете.
Виж целия пост
# 4
Да аз въобще не го използвам в готвенето, надявам се и в ресторантите да не го използват!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Yvette
Не мисля, че индийското орехче ще го срещаш често.

Ние пък с индийското орехче всеки ден се срещаме. Вчера на Попа се видяхме. Simple Smile Базикам се Simple Smile
От лекар знам, че няма нищо вредно, стига да не се прекалява. И люто може да се хапва и чашка бяло винце може понякога. За индийчето не бях чувал, може и така да е.
Виж целия пост
# 6
За винцето знам даже че червеното е за предпочитане!!!
А за бирата знае ли някой нещо, полезна или вредна е???
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Krasoni
За винцето знам даже че червеното е за предпочитане!!!
А за бирата знае ли някой нещо, полезна или вредна е???


Права си за винцето - червено е по-добре от бяло.
А бирата също е разрешена - 1-2 пъти седмично по 1 чаша. Така чета по книгите и моята лекарка ми каза същото.
Обичам неща, които хем са приятни, хем и препоръчани от доктор Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз за бирата питах защото моя позната когато и да дойде в градинката пред блока винаги пие бира а е бременна в 5-ч месец затова ми стана интересно, аз не обичам алкохола и не ми пречи въобще, за което съм доволна а също и кафето и колата не ми липсват вече Wink
Виж целия пост
# 9
И жена ми спря кафето. Стана лесно понеже ако пийне и се втурва да повръща....защо и от цигарите не й се гади... Ама как да й се гади, като лекарите й казват, че можело да пуши по 4-5 цигарки, не било вредно...А миналата седмица беше на една лекция в ЦУМ (за бременни). Каза, че доста от бременните са си пушили...Не виждам как ще проумее, че е вредно, като и лекаря й казва, че няма проблем да си припалва...С чиста съвест си припалва по 3-4 цигарки.  Много й се нервя.
Виж целия пост
# 10
ХМММ лошо, винаги съм мразила цигарите и всичките ми познати след като са забременявали винаги са ги отказвали нацяло, едната ми приятелка даже вече 4 месец откакто роди не ги е почвала!!!
Виж целия пост
# 11
а защо е вредно индийското орехче?  темата ми е много интересна. какви други подправки трябва да се избягват, освен традиционно много лютите и пикантни такива??
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Krasoni
... едната ми приятелка даже вече 4 месец откакто роди не ги е почвала!!!

Е остава да пуши докато кърми.....
Виж целия пост
# 13
Е тя не кърми много само около месец!!!
Виж целия пост
# 14
Индийското орехче е наркотик. За да се надрусаш обаче трябва да изядеш цяло орехче. Много било разпространено навремето сред затворниците. В количествата, които се ползва като подправка не е вредно, но говоря за човек в нормално състояние, за бременна жена не зная, явно не е безобидно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия